php de upload yapma

Başlatan carpediem, 03 Ocak 2011 - 19:47:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carpediem

php de bir tabloyu upload edebilmek için hangi kodları yazmalıyım acaba, bu konuda bilgisi olan birisi yardımcı olursa çok sevinirim..

muratbastas

Tablo upload derken ne demek istediğini anlayamadım bir türlü. Ama sanırım move_uploaded_file() aradığın fonksiyon. Google da bir sorsana.
"Ey yüce gönüllü yalan! Gerçek hiç sana tercih edilebilecek kadar güzel olmuş mudur?"

~Jean-Jacques Rousseau~

canosayan

upload işleminde bir dosya sunucya aktarılır. Eğer tablo ile bahsettiğiniz bir veri grubu ise bunu veritabanına aktarabilirsiniz. bunun içinde kullanacağınız aracıya bakar.
Chmod bizim işimiz.

sem

Tablo upload'ı biraz daha açarsanız (muratbastas'ın önerdiği üzere) sorununuz daha net anlaşılacak ve daha kolay yardım alacaksınız diye düşünüyorum...

Hatta biraz daha Türkçe konuşursak daha rahat anlaşabiliriz. Şimdi Tablo upload diye bir şey ben de anlayamadım... Acaba "update" mi demek istiyorsunuz diye düşünüyorum...

Bu gibi düşünceleri kaldırmak için biraz daha anlaşılır ve Türkçe konuşmak sorunun tespiti ve yardımında hız kazandıracaktır.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

muratbastas

Konu açılalı aylar geçmiş ama farketmedim cevap yazarken. :) Ama büyük ihtimal ki bildiğimiz düz dosya uploaddan bahsetti arkadaş.
"Ey yüce gönüllü yalan! Gerçek hiç sana tercih edilebilecek kadar güzel olmuş mudur?"

~Jean-Jacques Rousseau~

sem

Alıntı yapılan: muratbastas - 14 Temmuz 2011 - 21:50:20
Konu açılalı aylar geçmiş ama farketmedim cevap yazarken. :) Ama büyük ihtimal ki bildiğimiz düz dosya uploaddan bahsetti arkadaş.

Ben de son konulardan sizin iletinizi görünce yazdım doğrudan... Olsun sonraki arkadaşlar için belki yol gösteririci olur =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

muratbastas

Öyleyse bildiğimizi paylaşalım üstadım? :) Nasıl upload yapılır falan.

~Jean-Jacques Rousseau~