Forumun Yavaşlığı

Başlatan asukaki, 02 Ocak 2011 - 10:55:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asukaki

Merhaba arkadaşlar sorun benden mi kaynaklanıyor yoksa siteden mi diye merak ettim. Açılış olarak forum ayarlı bende dün gece foruma gireyim dedim ama ne mümkün foruma girdim forumda gezinti yapamıyorum inanın tıklıyorum bir yere 15 dakika geçiyor yinede bağlanmıyor dönüp duruyor. Bağlantıdamı sorun var dedim acaba diğer başka internet sitelerine girdim çok rahat gezebiliyorum. Şimdi deniyorum biraz daha iyi 15 dakika beklemiyorum ama 1 ile 5 dakika arasında değişiyor bekleme süresi ona göre açılıyor başlık. Diğer başka sitelerde herhangi bir sorun yok.Rahat rahat girip çıkabiliyorum. Forumda bir çalışma felan mı var yoksa bende mi bir sorun var varsa sorunum ne olabilir.
Linux'la Her Şey Mümkün!

bytan

Yavaşlığın farkındayız. Zaman zaman sunucuya uğrayıp duruma bakıyoruz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

asukaki

Teşekkürler bytan kardeş. Birde düzeltme yapmışsın acaba yanlış bir şey mi ? Söyledim bilmeden. Umarım sorun en kısa sürede düzelir.
Linux'la Her Şey Mümkün!

heartsmagic

An itibariyle sorunumuzun çözülmüş olması gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Papyrux

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Ocak 2011 - 23:44:13
An itibariyle sorunumuzun çözülmüş olması gerekiyor.

Evet, forumun upload'u rahatladı...
Herşey herkese söylenmez ama, Sorun neymiş?
papyrux

heartsmagic

Apache'mizin kafası karışmış.

jayw

Şu an harika çalışıyor, teşekkür ederim :) Sorundan ben de çok rahatsız oluyordum. Fakat her zaman olmadığı için dile getirmek istemedim. Tekrar teşekkür ederiz @heartsmagic

heartsmagic

Karşılaşınca dile getirilebilir, ola ki fark etmeyiz. Gerçi imkânı yok sanırım böyle bir şeyin :) Başka sorunlar için diyelim biz.

lotus1991

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Ocak 2011 - 01:04:16
Karşılaşınca dile getirilebilir, ola ki fark etmeyiz. Gerçi imkânı yok sanırım böyle bir şeyin :) Başka sorunlar için diyelim biz.
Bir daha sakın yavaşlama olmasın doğru dürüst iş yapın canım aaa :)
Şaka bir yana bugün ubuntu'mu tekrar yükledim sitede bizim elimiz kolumuz olduğu için o uzuvlarımız bağlı bir şekilde oturduk,tekrar teşekkürler heartmagic

reis33

Son günlerde yavaşlık vardı, bazen hiç açılmıyordu.
Şimdi tamamen düzelmiş.
Teşekkürler.

bytan

Alıntı yapılan: asukaki - 02 Ocak 2011 - 22:51:14
Teşekkürler bytan kardeş. Birde düzeltme yapmışsın acaba yanlış bir şey mi ? Söyledim bilmeden. Umarım sorun en kısa sürede düzelir.

Yalnızca başlığı içeriği anlatacak şekilde düzenledim.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

asukaki

Allah'a şükürler olsun ne güzel bir şeymiş böyle hızlı hızlı dolaşmak sitede :) Herkese teşekkürler. Ben söylemek istedim ne olur ne olmaz belki fark edilmez belki sorun benden kaynaklanıyordur düzeltmek için.  :)
Linux'la Her Şey Mümkün!

Sherlock Holmes

Üye girişi yaptıktan sonra,
bir ziyaretçi kadar hızlı gezinemiyorum, forum içerisinde.
Son zamanda değil uzun süredir geçerli bir durum. (üye istatistiği tutulduğu için'mi)

sem

Şu an (aynı şekilde uzun süredir) bende de ciddi yavaşlık var.. Önce forumda gezinip netin yavaşlığına neden olabilecek durumları araştırdım.. ipv6 iptali önerileri gelmiş fakat başka sitelerdeki denemelerim sonucu sorunun benimle alakalı olmadığını fark ettim...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

Ne kadar bir yavaşlıktan bahsediyoruz?
Bu gece ara ara bir iki yavaşlamaya denk geldim, biraz üzerine gitmek istiyorum eğer vakit bulabilirsem.

FıratikUS

google analytics den kaynaklanıyor olabilir; sayfa yüklenirken tarayıcının solun da altta  yönlendirme yaptığını görüyordum.Ben de kullandığım için tam emin olamıyorum.
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

asukaki

Dün gece 23:10 gibi bir sorun vardı galiba yavaşlamıştı. Hatta Ubutnu-tr açılıyordu. wikiye foruma tıklıyorum sayfa görüntülenemiyor diyordu. Bir kaç kez denedikten sonra çok ağır hareketlerle foruma girmişti ama bir 15 dakika sonra düzeldi.
Linux'la Her Şey Mümkün!

sem

@heartsmagic, normalde yani yavaşlık yokken bir bağlantıyı tıkladığımda saniyeler içerisinde ulaşabiliyorum ilgili konuya. Yavaşladığı zaman ise bir kaç dakikayı geçebiliyor, hatta artık bekleyemecek duruma geliyorum, "Çıkış" diyorum bu sefer çıkış için aynı sürede beklemeyek zorunda kalıyorum.. Ben de sayfayı o hali ile bırakıyorum, bilahare çıkış yapılıyor, dediğim gibi bekleyemiyorum o kadar...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

heartsmagic

İrdelemek güç bu sorunu, Analytcs belki sebeptir bu işe @FıratikUs'un söylediği gibi. Şimdilik bekleyecek ne yazık ki bu mesele. Çok çekilmez bir hâl alırsa el atmaya çalışırız.

sem

Ne olur ne olmaz merak ederek IPv6'yı devre dışı bıraktım... Ciddi anlamda bir hız artışı ile bağlanıyorum foruma... Daha çok fazla deneyemedim fakat yine yarım saatten fazla oldu... Yavaşlık problemi yaşayan arkadaşlar IPv6 devrede ise devre dışı bırakıp denesinler bir derim...

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,23140.msg278490.html#msg278490

Bu bağlantıyı kullanarak devre dışı bıraktım...
Burası dünya?

asukaki

Benim ki devre dışı bırakılmış olmasına karşın şu sıralarda kendini bayağı bir belli eden bir yavaşlık söz konusu diğer web siteleriyle alakalı bir sorun yok denedim. ubuntu forumu açınca belki 5-10 dakika sürüyor diğer siteleri denediğimde direk açılıyor.
Linux'la Her Şey Mümkün!

Al Arabi

Tuxweet'de de yazdım, foruma çoğu zaman zor erişiyorum. Bu sıkıntı bizden kaynaklanmıyor sanırım. Çünkü foruma dns kullanmadan bağlanmam rağmen sorun olduğu gibi devam ediyor.

nikbinliknet

Yavaşlık giderilmiş. Teşekkürler. Şu anda forum gayet güzel çalışıyor.
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

heartsmagic

Ara ara yavaşlık yaşıyoruz arkadaşlar, bir kaç gündür durum pek iyi değildi. Dün akşamdan beri sorun bir miktar azalsa da yine istediğimiz kıvamda değil durum. Bakınmaya çalışıyoruz şimdilik.

Gunef

Son zamanlarda bir artış var sanırım yavaşlıkta 1 haftadır sıkıntı yaşıyorum çünkü
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...