vdpau yu nasıl kullanrım

Başlatan dardanel36p, 15 Mart 2009 - 18:02:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unixx

selamlar benim elimde hem ati 2600pro ve  2600xt hemde nvidia 6600gt var .ati kartında ubuntuda hd olayını gpu ya verdiremedim .Ama nvidia 6600gt gpuya  cözdürdüm nvidia olayı baya basit.4  tane  dosya var vdpau dosyaları ubuntu icin bunları  yukledim vlc xbmc smplayer mplayer bunlar da  gpu yani invidia  cözüyor işlemci% 20 lerde nvidia kartım bıraz eski ondan uyoksa 1080p filimler cpu ya yuklenince %60-70 lerde  geziyor nvidia  cözünce %25 30 larda

heartsmagic

@unixx, Nvidia için yaptığın değişiklikler tam olarak neydi veya kullandığın kaynak neresi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cebuntu

merhaba
dardanel36p  arkadaşımız iyi bulmuş ve uygulamak istemiş ama sanırım kullandığı kaynaktaki bir kaç satır yazıyı atlamış...

VDPAU decoding is now in both the binary 9.04 release, and in the mainline SVN tree. To activate it simply install XBMC via your usual method, launch it, choose 'Settings->Video->Players' and change the Render Method to VDPAU.

hata almasının sebebi bu olabilir diye düşünüyorum

bir de bu durum var, dardaneı36p arkadaşım, öncelikle 8.10 dan en az 9.10 terfi etmen gerekir ki bu uygulamayı kullanabilmen için

kaynak:    http://wiki.xbmc.org/index.php?title=HOW-TO_install_XBMC_for_Linux_on_Ubuntu,_a_Step-by-Step_Guide

cebuntu

VDPAU  XBMC  uygulamasında kullanabilirsiniz ............