Gimp te hata mesajı

Başlatan powerturk, 30 Aralık 2010 - 20:32:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

powerturk

Gimp 2.7 kullanıyorum filtreleri çalıştırdığım da aşağıdaki hatayı alıyorum bunu nasıl düzeltebiliriz?

sema

Uçbirimden çalıştırınca alınan hataları görebilir miyiz, çıktısı;

gimp
susema

powerturk

Geç cevap verdiğim için özür dilerim çıktı aşağıdadır.
nihat@nihat-KN6100M:~$ gimp
This is a development version of GIMP.  Debug messages may appear here.

mapped '<Toolbox>/Xtns/FX-Foundry/Animation/Letter Drop' to '<Image>/Filters/Extensions/FX-Foundry/Animation/Letter Drop'
mapped '<Toolbox>/Xtns/FX-Foundry/Logos/Dracula' to '<Image>/Filters/Extensions/FX-Foundry/Logos/Dracula'
mapped '<Toolbox>/Xtns/FX-Foundry/Logos/Fiery Steel...' to '<Image>/Filters/Extensions/FX-Foundry/Logos/Fiery Steel...'
mapped '<Toolbox>/Xtns/FX-Foundry/Logos/Shrek Text...' to '<Image>/Filters/Extensions/FX-Foundry/Logos/Shrek Text...'
mapped '<Toolbox>/Xtns/FX-Foundry/Render/Gloss-Orb-Dark' to '<Image>/Filters/Extensions/FX-Foundry/Render/Gloss-Orb-Dark'
mapped '<Toolbox>/Xtns/FX-Foundry/Render/Gloss-Orb-Light' to '<Image>/Filters/Extensions/FX-Foundry/Render/Gloss-Orb-Light'
mapped '<Toolbox>/Xtns/Script-Fu/_ATG/Auto _convert and resize...' to '<Image>/Filters/Extensions/Script-Fu/_ATG/Auto _convert and resize...'
mapped '<Toolbox>/Xtns/FX-Foundry/Logos' to '<Image>/Filters/Extensions/FX-Foundry/Logos'
mapped '<Toolbox>/Xtns/FX-Foundry/Logos' to '<Image>/Filters/Extensions/FX-Foundry/Logos'
mapped '<Toolbox>/Xtns/FX-Foundry/Render' to '<Image>/Filters/Extensions/FX-Foundry/Render'
mapped '<Toolbox>/Xtns/Logos' to '<Image>/File/Create/Logos'

(gimp:1830): Gimp-Tools-WARNING **: gimp_tool_control: unable to RESUME tool with tool->control->paused_count == 0

sema

Az baktım ama net bir çözüm bulamadım gibi. Şunu deneyelim;

sudo apt-get install gimp-plugin-registry
susema

powerturk

verdiğiniz komutu denedim uç birimde şunlar çıktı

nihat@nihat-KN6100M:~$ sudo apt-get install gimp-plugin-registry
[sudo] password for nihat:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
Sıralanan paketler otomatik olarak kurulmuştu artık gerekli değiller:
  libdiscid0 libmusicbrainz3-6
Kaldırmak için 'apt-get autoremove' komutunu kullanın
Önerilen paketler:
  icc-profiles
Aşağıdaki YENİ paketler kurulacak:
  gimp-plugin-registry
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 1, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 0.
İndirilmesi gereken dosya boyutu 0B/1.395kB
Bu işlemden sonra 3.592kB ek disk alanı kullanılacak.
(Veritabanı okunuyor... 189147 dosya ve dizin kuruldu.)
Unpacking gimp-plugin-registry (from .../gimp-plugin-registry_3.2-1_i386.deb) ...
dpkg: /var/cache/apt/archives/gimp-plugin-registry_3.2-1_i386.deb (--unpack) işleminde hata:
trying to overwrite '/usr/lib/gimp/2.0/plug-ins/file-xmc', which is also in package gimp 2.7.3-2010110501~mm
dpkg-deb: yapıştır alt işlemi (Veri alınamıyor) sinyali tarafından durduruldu
İşlem sırasında hatalar bulundu:
/var/cache/apt/archives/gimp-plugin-registry_3.2-1_i386.deb
N: Ignoring file 'ubuntu-tweak-testing-ppa-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'matthaeus123-mrw-gimp-svn-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'shutter-testing-team-ppa-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'natesm-ease-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'unity-ppa-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'webupd8team-ubuntu-font-family-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'flozz-flozz-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'tualatrix-ppa-maverick.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'medibuntu.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
nihat@nihat-KN6100M:~$

daha sonra gimp i çalıştırdım ama yine aynı hatayı verdi.

sema

sudo rm /etc/apt/sources.list.d/* && sudo sh -c "echo 'Dir::Ignore-Files-Silently:: \"(.save|.distupgrade)$\";' > /etc/apt/apt.conf.d/99ignoresave"

sudo apt-get autoremove && sudo apt-get install gimp-plugin-registry
susema

eribol

gksu gedit /usr/lib/gimp/2.0/plug-ins/script-fukomutu ile dosyayı açın ve gimp-image-add-layer geçen yerleri gimp-image-insert-layer yapıp kaydedip tekrak çalıştırın.

powerturk

@sema ve @eribol un önerdiği komutları çalıştırdım fakat @eribolun komutu dosyayı açamadı malesef bir işe yaramadı

eribol

Yanlış anlamışım. script-fu ikili dosya, düzenlenmiyor. Düzenlenmesi gereken yerler /usr/share/gimp/2.0/scripts dizini altında bulunan tüm dosyaların içerisinde image-add-layer geçen yerleri imageinster-layer yapmak imiş.

Kullandığınız sürüm kararsız olduğu için bunlar şu aşamada normal.

powerturk

Sayın @erıbol dediğinizi uygulamak için tüm scrip dosyalarını açıp değiştireyim sonuç aldığımda konuyu kapatırız her şey için teşekkürler dneyelim bakalım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Ocak 2011 - 19:32:21

Hepsini değiştirdim gedit ile fakat sanırım kararlı sürüm olmadığı için (Gimp 2.7.2) aynı hata yı vermeğe devam ediyor. Yardımlarınız için teşekkürler çözüm konusunda bir gelişme olursa uygulamaya hazırım hepinize saygılar sevgiler.