Yazılmış c++ koduna qt ile gui giydirmek

Başlatan mistrafantastic, 30 Aralık 2010 - 14:57:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mistrafantastic

elimde seri porttan işlem yapan bir program var hazırladığım. gelen verileri okuyor ve ekrana basıyor. ama bütün bunlar konsoldan olunca problem yaratıyor.

qt 4 ile bu programı uyumlu hale getirebilir miyim?

yardımlarınız için teşekkürler.

not: istenirse kodları paylaşıma açabilirim.
winston soft
djarum black (mobile) 

jacobs monarch nescafe 3 in 1 (mobile)  iletişim: [email]mistrafantastic@gmail.com[/email]

utdmr

Getirebilirsiniz. Ama biraz daha kolay olması ve yönetim seçeneklerinin artması için çok karmaşık değilse konsol programını saklayıp, frontend tarzında sadece konsol programına parametre göndererek ve çıktıyı işleyerek kullanan bir GUI daha verimli olabilir.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

mistrafantastic

programın kaynak kodu yaklaşık 700 satır ve farklı dosyalara bölünmüş durumda.

bu yüzden frontend kullanmak çok iyi olmayabilir. aynı şekilde çıktıyı txt dosyasına almak da çok verimli olmuyor, çünkü dosya işleme zaman konusunda sıkıntı yaratıyor kullandığım uygulamada.

teşekkürler yine de.
winston soft
djarum black (mobile) 

jacobs monarch nescafe 3 in 1 (mobile)  iletişim: [email]mistrafantastic@gmail.com[/email]

utdmr

Programdan çıktıyı metin dosyası aracılığıyla almak zorunda değilsiniz, stdout'u yakalasanız yeter. Ancak tabii ki çok miktarda girdi ve çıktı kabul ediyorsa programınız, doğrudan GUI kodunu da ekleyebilirsiniz. 700 satır zaten çok da büyük değil C++ ile yazılmış bir program için.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

sem

Alıntı yapılan: mistrafantastic - 30 Aralık 2010 - 14:57:17
qt 4 ile bu programı uyumlu hale getirebilir miyim?

Merhabalar...

Evet, çok çok büyük ihtimalle QT ile var olan bir programa GUI giydirmek yapılabilecek bir şeydir. Programı tam olarak bilmesem de utdmr'in dediği gibi stdout'u yakayalıp işlerini halledebilirsiniz  forumda örnekleri de mevcut bunun...

Yalnız port deyince aklım soket programlamaya kayıyor... Eğer alakası varsa soket programlamadaki fonksiyonların blokeli - blokesiz durumları, listen ile dinlemeye yattığınızda programın akışının orada kalması gibi durumlar için ayrı süreçler oluşturmanız gerekebilir...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

mistrafantastic

evet soket programlama.

c#'da yazmıştım windows kısmını. aynı şeyi burada da yapabilirsem güzel olacak. ben de araştırıyorum inşallah.

benim merak ettiğim nokta, herhangi değer gönderen fonksiyonun çıktısını (basit bir fonksiyonda olabilir) ekranda bir text boca yazdırmak. ayrı bir text dan ise veri almak:) bu kadar:) geri kalan kısımları zaten yazılmış durumda.

çok teşekkürler ilginiz için.
winston soft
djarum black (mobile) 

sem

QT bilmiyorum, bakmadım hiç...

http://qt.comu.edu.tr/

Bu site yardımcı olabilir belki...

Bu dediğinizi örnek olarak GTK'da yapmak kolay. QT'de de aynı şekilde çok zor olacağını sanmıyorum...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

mistrafantastic

peki gtk+ ile geliştirmek istersem hangi ide'yi önerirsiniz?
winston soft
djarum black (mobile) 

sem

Ben Eclipse kullanıyorum... Memnunun açıkcası...

Son sayıda (SUDO son sayısı =)) Eclipse ile C proje geliştirme anlatıldı.. Eğer Eclipse düşünürseniz kaynak olarak yardımcı olabileceğini düşünüyorum... Kolay gelsin şimdiden...
Burası dünya?