tar.bz2 dosyası nasıl kurarım(realtek card reader driver)

Başlatan iceboy, 30 Aralık 2010 - 14:43:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iceboy

indirdiğim dosya acer aspire 5735 laptop umda bulunan card reader için driver...

Altta resimde görebileceğiniz gibi arşivden çıkardım fakat kurulumu yapamadım,arama yapıp birkaç şey okudum fakat anlayamadım...Amatör biri için anlatabilirseniz çok sevinirim,teşekkür ederim..

[IMG]http://pic1.resimupload.com/r6/thumb_718485950.png[/img]
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

mistrafantastic

içinde install.txt olması gerek. orada yönergeler bulunuyordur.

eğer yoksa bir daha bakalım.

düzeltme: indirme yansısını(linki) de buraya yazar mısın?
winston soft
djarum black (mobile) 

jacobs monarch nescafe 3 in 1 (mobile)  iletişim: [email]mistrafantastic@gmail.com[/email]

iceboy

Install yok fakat readme.txt var..

İçerisinde Sırası ile

1- Make

2- Make İnstall

3- Depmod

4-Reboot your computer yazıyor

İndirme linki işte burada : http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=15&PFid=25&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

Not: Dİkkat edin linkte 2 çeşit driver var fakat linux için sadece PCI Card REader driveri mecvut.Windows için ise USB Ve PCI Driverleri var..
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

if

O dosyada anlatıldığı gibi komutları sırayla uygulayacaksınız.

make
sudo make install
sudo depmod
sudo reboot

mistrafantastic

işimiz çok kolay. çıkardığınız dosyayı masaüstüne alın. terminali(uç birim) açalım.

öncelikle

sudo su yazıyoruz. buradan şifremizi giriyoruz.

daha sonra

cd Masaüstü
cd rts_pstor
diyerek giriyoruz.

buradan sonra

make yazıyoruz, işlemler tamamlandıktan sonra make install yazıyoruz.

daha sonra gelen ekrana depmod -a yazıyoruz. işlemleri tamamlamasını bekliyoruz.

daha sonra reset atıp (yeniden başlatıp) driver'ımızı(sürücüyü) kullanmaya başlıyoruz.
winston soft
djarum black (mobile) 

jacobs monarch nescafe 3 in 1 (mobile)  iletişim: [email]mistrafantastic@gmail.com[/email]

iceboy

Mistrafantastica arkadaşım sana çok teşekkür ediyorum,öyle bir anlatmışsınki ubuntuyu ilk kez kullanan acemi kullanıcılar bile anlayabilir.. Senin gibi ilgili arkadaşlar sayesinde açık kaynak hakettiği yere gelecektir eminim...

Şu an bir dosya indiriyorum,dosya iner inmez hemen söylediklerini uygulayacağım,if arkadaşım sanada teşekkür ediyorum..

Konu sabitlenirse,aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar için önemli bir kaynak olacaktır.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Aralık 2010 - 16:14:38

yükledim ve çalıştırdım. windows xp ve windows 7 de bile çalışmıyordu card reader'im ama ubuntu da çalıştı :D herkeze teşekkürler

heartsmagic

Mümkünse bir
lspci çıktısı alabilir miyiz?
Buna göre başlığımızı değiştirir, konuyu taşır, etiketler ardından da kapatırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.