Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 28 Aralık 2010 - 21:21:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

Ttnet
84 (61.8%)
Superonline(Fiber)
12 (8.8%)
Superonline(ADSL)
2 (1.5%)
Uydunet
5 (3.7%)
Smile
9 (6.6%)
Biri
6 (4.4%)
Doping
2 (1.5%)
Turknet
3 (2.2%)
Diğer
2 (1.5%)
Turkcell VINN
9 (6.6%)
Vodafone Mobil Modem
1 (0.7%)
Avea JET
1 (0.7%)

Toplam Oy Verenler: 135

kalkan1973

El mahkum TTNET memnunum. Bi ara  43 GB kota ile rekor kırdım. Ama hiç sorun yaşamadım. Net limitsiz sınırsız tarifedeyim.
Evde İşte her yerde Linux

maydin95

Vınn benim için. Sorun da çıkarmıyor Linuxta. Ara sıra winde bağlanamıyor da neyse.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

x x x x

TTnet lilere iyi davranın onlara çok yükleniyorlar :D:D:D:D:D:D:D

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 04 Ocak 2011 - 00:35:05
El mahkum TTNET memnunum. Bi ara  43 GB kota ile rekor kırdım. Ama hiç sorun yaşamadım. Net limitsiz sınırsız tarifedeyim.

Yakında "Adil kullanım hakkı gelecek". TTNET yeni icatı.  Bakalım o zaman ne yapacaksın :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ocak 2011 - 19:26:10

2 yıldır Biri kullanıyorum. 2 yıl için 2 defa internet kesilmişti. O zaman türk telekomda bakım varmış. Hızdanda gayet menunum 2-2.5 ayda  125,3 indirme ve 14.6 göndermem var. Hattım 1024 ve tam performans kullanabiliyorum.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

x x x x

bi zamanlar bende ttnet kullanıcısıydım...ne günlerdi sdadasdaada :D:D 100 gb üstü yapmıştım 1 ayda ttnet kullanıcı şifremi değiştirmişti  :P :P :P :P ;) ;) :D :D ;D ;D

maydin95

Uşak'ta oturuyorum ve Linux'ta genelde hız 300 üstü oluyor. Çok memnunum Vınn'dan. Her yerde kullanabiliyorsun.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: maydin95 - 07 Ocak 2011 - 19:11:09
Uşak'ta oturuyorum ve Linux'ta genelde hız 300 üstü oluyor. Çok memnunum Vınn'dan. Her yerde kullanabiliyorsun.

Şu 3g fiyatlar makul olsa. Adsl modemi çöpe atacam. 
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

Sherlock Holmes

GNUbuntu

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 08 Ocak 2011 - 18:24:58
- Diğer millenicom.

Doping ADSL mi o. Ne zamandır kullanıyorsun ve memnun musun?
Önce Saygı...

furkankalkan

TTnet (Taka Tuka net olarak ta bilinir kendisi :)) işte ondan kullanıyorum bende ama napalım Türkiyede 1-2 ISP dışında bütn ISP ler  bizim meşur ttnetin dandik altyapılarını kullanıyorlar ki bu yüzden verilen hızdan memnun olmalıyım :)
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 08 Ocak 2011 - 18:59:48
memnun musun?

Fiyatından "evet"
Fakat ilk gün başımı ağrıttılar.
Bilmeyen birisi herhalde benim durumumda yeni bir modem almak zorunda hissederdi.

confickerbelasi

www.biri.com.tr var kablolar telekomun diye yöneten o deği koc.net biri adsl'in esası o yüzden biri adsl alman daha sağlıklı ttnet'ten.

bytan

Eleştirirken kullanılan kelimelere dikkat edilirse memnun oluruz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

FıratikUS

5 yıl ttnet kullandıktan sonra smile adsl' e geçtim. Bazı aksaklıklardan dolayı bugün aboneliğimi iptal ettirdim.
Lakin iptal ettirme sebebim çok önemli. Olay şöyle;

Smile adsl müşteri hizmetlerini aradığımda bana tahsis edilen portun Kadıköy taraflarında bir santralden atandığını söylediler.
Bende Tuzla da oturuyorum çok yakınlarda bir santral olduğunu biliyorum.Nasıl böyle bir saçmalık olabilir dedim, telefondaki operatör de
Türk telekom' un Smile adsl müşterilerini yıldırmak için başvurdukları bir yöntem dedi.

Bana "Filler ve Çimenler" filmini hatırlattı........
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

maydin95

Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 08 Ocak 2011 - 18:16:36
Alıntı yapılan: maydin95 - 07 Ocak 2011 - 19:11:09

Şu 3g fiyatlar makul olsa. Adsl modemi çöpe atacam. 
TTNet'in 4GB kotalı tarifesinden 10 TL daha fazla fiyatı. Sınırsız seçeneği olsa dizüstüsü olan çoğu kişi geçecektir.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: maydin95 - 09 Ocak 2011 - 17:51:15
Sınırsız seçeneği olsa dizüstüsü olan çoğu kişi geçecektir.

Kesinlikle,  :)
masaüstü kullansamda geçerdim, muhtemelen.

ardatun

2 gündür kanser ediyor smile adsl yine.
8mbit 'lik aboneliğim var, 15gb lik kotayı aşmamış olmama rağmen hız 1mbit civarlarında geziniyor.
Ve gerçek veriminin de 1mbit kadar bile olmadığını düşünmüyorum. 
2mbit hat üzerinde mail server, dns server, web server vs bir sürü uygulama çalıştırıyoruz iş yerinde.

Az önce servis numaralarını aradım, dıt dıt dıt dııı...
Arayıp konuşunca da çözüm alamıyorum o da ayrı konu.

Bu arada bana noise falan diyorlardı. Hız 0.3-0.5mbitlerde sürünürken de , 7mbitlerde canavar gibi çalışırken de modem gürültü değerleri aynı.
Aboneliğimin değiştirilip hızımın düşürülmesini isteyeceğim santralleri cevap verirse..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Ocak 2011 - 23:59:13

http://www.smileadsl.com/Index.aspx

The connection was reset

4443375 düşmüyor. Bombalandılar falan heralde..

confickerbelasi

telekom kaynaklı sorun olabilir telekom=ttnet haliyle diğer servis sağlayıcıları(adsl) sabote edebilir yada bakım yapıyorlardır bu saatte yapıyorsalar fazla mesai almalarından böyle oluyor yada daha kötüsü splitter'ı kontrol et modemi kapa aç wep ara yüzüne bak desteklenen max.hız ne hattın? onu gör sonra karar ver sorun telekomdan.

ardatun

Attainable rate (Kbps): 11748 / 873

Actual Rate (Kbps):    8191 / 797

Smile adsl web sfsından yaptığım hız testinde ise upload'um download'um ile aynı seviyelerde, 650kbps civarında çıkıyor.

Benzer sorunları Ankara Çankaya'da oturan smile adsl abonesi bir arkadaşımdan daha duyuyorum.
Http ile gayet güzel download edebilirken, video streaming sürünüyor diyor.

Telekomla sorun mu yaşıyorlar nedir bilmiyorum ama hizmetleri çok aksadı.

Tepki olarak önce annemlerdeki aboneliği, sürem dolunca da kendi aboneliğimi iptal ettireceğim.

Network konusunda ortalamanın üzerinde bilgim var diyelim, yeterince test yaptım, sorun telekom
santralinden sonra bir yerlerde. Telekom'un sabotajı da olabilir, adsl santral ile ilgili bir problem de
olabilir, bilmiyorum.

Telefonu tamamen söksem de aynı sonucu alıyorum. Splitter değil malesef.
Sabah 7-8gibi tahminen 7mbit üzeri görüyor olacağım. Genelde öyle oluyor..

Çağrı merkezi numaralarına da ulaşılamıyor hala.

Sabit hattan 444 33 75;
Cep Tel ile 0212 4443375 'e ulaşmak mümkün değil.

-------------
Son durum: gerçek hız 5mbit civarına çıkıverdi burda beklerken ve telefonda müşteri temsilcisi için sırada beklemekteyim, bir terslik çıkmazsa 15dk kadar bekledikten sonra birisiyle konuşabileceğimi ümit ediyorum. Şu an net 10dk oldu telefonları açılalı, sıradayım hala. Bütün gece de beklesem konuşup iptal ettireceğim.

confickerbelasi

telekom masus uzak santral veriyor bezdirmek için telekomun sabotajı bu daha önce tam hız kullanıyorsan bakım yapma ayağına yatarlar ve yalnız değilsin demek o numaralara ulaşamaman bundan..

ardatun

8mbitlik olan hattımın hızını 6mbit'e indirdiler.
Modem bir şekilde tutunamıyor 8mbit hızlarında.

SNR (Signal to Noise Ratio) değeri arttı.
Attainable rate te artarak 14044/885 oldu.

2005 ya da 2006 dan beri kullandığım diğer aboneliğim ise artık yok :)
Bunu da kapatacağım bir daha 500kbps gibi komik rakamlara düşersem.

confickerbelasi

bu adamlar yeni modem vermedimi? adsl2 olması gerek modemin 8Mbps için vermediler ise yeni modem alman gerek.

ardatun

US Robotics 9107 modemim vardı zaten, modemsiz abone oldum. Teknik özelliklerine bakınca 24mbps'ye kadar destekliyor diyor. Tabi Türkiye hatlarını dikkate almamış adamlar bunu yazarken.

confickerbelasi

burda gerdik onları bu oldu ilginç bir şekilde...
o zaman servis sağlayıcındaki elemanlar ile telekom'un direkleri arasında fark yokmuş...

ardatun

Ben bazen ümitsizliğe kapılıyorum conficker kardeş..

Adamlar binlerce bilgisayara aynı anda 1080p video upload ederken biz evdeki pc'mizden en hızlı adsl aboneliğini almamıza rağmen kesintisiz izleyemiyoruz. En iyisi fiber olan bir bölgede oturmak lazım heralde..