Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 28 Aralık 2010 - 21:21:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

Ttnet
84 (61.8%)
Superonline(Fiber)
12 (8.8%)
Superonline(ADSL)
2 (1.5%)
Uydunet
5 (3.7%)
Smile
9 (6.6%)
Biri
6 (4.4%)
Doping
2 (1.5%)
Turknet
3 (2.2%)
Diğer
2 (1.5%)
Turkcell VINN
9 (6.6%)
Vodafone Mobil Modem
1 (0.7%)
Avea JET
1 (0.7%)

Toplam Oy Verenler: 135

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

krwlng

"Ne yazık ki TTnet" diye bir seçenek eklenebilir mi :)
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

sem

Alıntı yapılan: krwlng - 28 Aralık 2010 - 21:23:09
"Ne yazık ki TTnet" diye bir seçenek eklenebilir mi :)

Aynen katılıyorum...

TTnet kullanıyorum fakat memnun değilim... En kısa zamanda değiştirebilmek dileklerimle =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Bambal

!EÇB!

barış

GNUbuntu

İki yıldır Superonline abonesiydim. Bugün iptal ettirdiğim için şimdilik oy vermedim. Halen kesilmedi; yarın keserler sanıyorum. Superonline'ı seçmemin nedeni başlangıçta Turkcell'in şirketi olan Tellcom olmasıydı. Sonradan Superonline ile birleşti. İkinci ve önemli sebepse, çoğu yere fiber internet getireceklerini söylüyorlardı. Antalya'ya da ucuza fiber internet getirirler diye seçmiştim. Ancak iki sene öncekinden başka bir yere götürmediler. Memnundum ama Superonline doğru dürüst kampanya yapmadı TTnet gibi. Smile Adsl kampanyası da iyi ama ona pek güvenmiyorum. Burada UyduNet seçeneği de var fakat avantajlı değil benim için. Elimiz mecbur TTNet olacak. Hepsi aynı alt yapıyı kullanıyor zaten. 5 ay 15 tl paketini seçeceğim bakalım. 1 tl de Tivibu için olacak. Sizce ne yapayım, nereye gideyim :)
Önce Saygı...

jaspo

Bir ne yazık ki ttnet oyu da benden..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Aralık 2010 - 22:39:08

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 28 Aralık 2010 - 22:05:21
İki yıldır Superonline abonesiydim....
...... 1 tl de Tivibu için olacak. Sizce ne yapayım, nereye gideyim :)

Bilgisayarınızda sadece ubuntu veya türevi kullanıyorsanız tivibuya bulaşmayın derim.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bambal

TTnet kullanıcısıydım. Görevim nedeniyle mobil olmak zorunda kaldığımdan dolayı 3g kullanmaya başladım. Gayet memnunum, %37 çekim gücünde gösteriyor ama gayet hızlı. Keşke kotalı olmasa, sınırsız olsa.
!EÇB!

krwlng

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 28 Aralık 2010 - 22:05:21
5 ay 15 tl paketini seçeceğim bakalım. 1 tl de Tivibu için olacak. Sizce ne yapayım, nereye gideyim :)

5 ay 15 paketini pek tavsiye etmem, 3 ay 15 + modem + kurulum paketi var o daha iyi. 5 ay 15 yaparsanız modem ücretli ayrıca kurulum ücreti alıyorlar. Bir de şu vdsl durumu var yılbaşından sonra, çok aceleniz yoksa yılbaşını bekleyin derim, bakarsınız yeni tarifelere geçilir, yeni kampanyalar çıkar.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

reis33

TTnet netlimitsiz paketi kullanıyorum,
Hızım hiç yerlerde sürünmedi şimdiye kadar

GNUbuntu

Alıntı yapılan: krwlng - 29 Aralık 2010 - 00:29:20
5 ay 15 paketini pek tavsiye etmem, 3 ay 15 + modem + kurulum paketi var o daha iyi. 5 ay 15 yaparsanız modem ücretli ayrıca kurulum ücreti alıyorlar. Bir de şu vdsl durumu var yılbaşından sonra, çok aceleniz yoksa yılbaşını bekleyin derim, bakarsınız yeni tarifelere geçilir, yeni kampanyalar çıkar.

Modem almıyacağım. Kablosuz modem var. Yılbaşı geldi sayılır, kampanyalar bitmez mi ayın 31'inden sonra. Superonline aboneliğimi de iptal etdim; kalmıyım ayazda sonra. VDSL ise, hele bir ucuzlasın da düşünürüz  :)
Önce Saygı...

okeymax

yaklaşık 2 senedir smile kullanıcısıyım 8 mbit e kadar limitsiz kullacısıyım hızım 850 kb/sn aşağı hiç düşmedi aylıkda 49 tl ödüyorum çok memnunum

Bu arada anketde tek smile kullancısı benim şuan itibariyle

confickerbelasi

mami96

Olorin

TTnet abonesiyim, tam limitsize geçmeyi düşünürken 01 Ocak 2011'den itibaren zam geldiği haberini aldım...Teknoloji geliştikçe indirim olacağına daha çok bindirim yapıyorlar. Sabit telefon hattını da internete girebilmek için açtırmıştım, oradan da götürüyorlar, 5-TL'lik konuşma yapıyorum, 20-TL fatura geliyor...Git gide Microsoft'a benzemeye başladı bunlar :)

Bu sebeplerle Superonline'ın sabit hat gerektirmeyen fiber internetine üye olurum dedim, telefon açtım "eviniz site dışında ise hizmet veremiyoruz" dediler...

Şu an için Türksat'ın Uydunet'i daha avantajlı görünüyor (1 mbps limitsiz 29-TL + sabit hata gerek yok + Kablo TV 2 yıl hediye). TTnet taahhütüm dolar dolmaz Uydunet'e giriyorum.

ardatun

8mbit hızında Smile adsl kullanıyorum, sorun onlardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama hat hızımdan hiç memnun değilim.
2-3 ay önce 4mbit hızında kullanırken sorun yaşamıyordum, böylece 8mbit'e yükselttim hızımı.
Download'um ile upload'um eşit çıkıyordu en son smile adsl ile konuşurken..
Ama 8mbit-8mbit şeklinde değil ne yazık ki, 0.6mbit - 0.6mbit !
Bu hız testi de smile adsl'in web sf'sı üzerinden yapılan test.
Sonra tekrar denedim, 0.5mbit, 0.4 ve 0.2lere kadar inmeyi başardım!

Bilgisayar resetlendi, modem resetlendi, baska bilgisayarla denedim, pacth kablomu değiştirdim, win7'den denedim, ubuntu'dan denedim, modemi resetleyip ayarlarını tekrar yaptım, farklı speed test adreslerinden denedim, ev telefonunu söktüm, modemi farklı prize bağladım,.. ama yok.. sürünüyor.
Sanki yaklaşık 10 yıl geri gitmişiz ve ben 256kbps modemimi kullanıyorum...

Bina 3 yıllık, oturanların bilgisayarlarla elektronik eşyalarla işi pek yok, tesisat düzgün yapılmı,  değişmedi apartmanda 2 ay öncesine göre.
En sonunda hattınızda gürültü var dediler, modemden kontrol ettim 11mbit'e kadar çıkabilir görünüyor dedim, ama gürültü vardır ondan çıkamıyordur dediler, apartman girişinden dairenize olan kabloyu değiştirin dediler(tabi, hatta siz telefondayken yapıyım hemen!), modeminiz bozulmuş olabilir dediler.. 15 gündür kaç kere konuştum, sonuç yok.

Bir de her seferinde 'smile adsl, beklediğinizden çok daha fazlası' yazmıyor mu sayfalarında. 8mbit hattımı 512k hızında zar zor kullanıyorum..

Dün gece bi baktım ve 7mbit gördüm test sayfasında, herşey düzgün çalışıyordu.
Modem in kontrol menüsünden hat gürültü değerlerine ve hattın durumunu gösteren verilere ulaşılabiliyor (snr : signal to noise ratio gibi), modem sürünürken gördüğüm değerlerle neredeyse aynı değerler vardı. Yani sorun benim bilgisayarım, bilgisayarımın ayarları, bilgisayar-modem arası kablom, modemim, modemden apartman kutusuna giden kablomda değil.

Bu ülkenin kaderi bu heralde. Elektrikler, suların kesilmesi gibi internetin kesilmesi de kültürel bir olgu diye düşünüyorum artık. Ne yazık ki bunun servis sağlayıcı değiştirince  düzeleceğini de düşünmüyorum artık..

confickerbelasi

o soruna telekom 'un kalitesiz alt yapısı neden oluyor o hatları bağlayan bilgisiz elemanlardan olur.

plymouth

Alıntı yapılan: ardatun - 29 Aralık 2010 - 18:41:22
8mbit hızında Smile adsl kullanıyorum, sorun onlardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama hat hızımdan hiç memnun değilim.
2-3 ay önce 4mbit hızında kullanırken sorun yaşamıyordum, böylece 8mbit'e yükselttim hızımı.
Download'um ile upload'um eşit çıkıyordu en son smile adsl ile konuşurken..
Ama 8mbit-8mbit şeklinde değil ne yazık ki, 0.6mbit - 0.6mbit !
Bu hız testi de smile adsl'in web sf'sı üzerinden yapılan test.
Sonra tekrar denedim, 0.5mbit, 0.4 ve 0.2lere kadar inmeyi başardım!

Bilgisayar resetlendi, modem resetlendi, baska bilgisayarla denedim, pacth kablomu değiştirdim, win7'den denedim, ubuntu'dan denedim, modemi resetleyip ayarlarını tekrar yaptım, farklı speed test adreslerinden denedim, ev telefonunu söktüm, modemi farklı prize bağladım,.. ama yok.. sürünüyor.
Sanki yaklaşık 10 yıl geri gitmişiz ve ben 256kbps modemimi kullanıyorum...

Bina 3 yıllık, oturanların bilgisayarlarla elektronik eşyalarla işi pek yok, tesisat düzgün yapılmı,  değişmedi apartmanda 2 ay öncesine göre.
En sonunda hattınızda gürültü var dediler, modemden kontrol ettim 11mbit'e kadar çıkabilir görünüyor dedim, ama gürültü vardır ondan çıkamıyordur dediler, apartman girişinden dairenize olan kabloyu değiştirin dediler(tabi, hatta siz telefondayken yapıyım hemen!), modeminiz bozulmuş olabilir dediler.. 15 gündür kaç kere konuştum, sonuç yok.

Bir de her seferinde 'smile adsl, beklediğinizden çok daha fazlası' yazmıyor mu sayfalarında. 8mbit hattımı 512k hızında zar zor kullanıyorum..

Dün gece bi baktım ve 7mbit gördüm test sayfasında, * her şey düzgün çalışıyordu.
Modem in kontrol menüsünden hat gürültü değerlerine ve hattın durumunu gösteren verilere ulaşılabiliyor (snr : signal to noise ratio gibi), modem sürünürken gördüğüm değerlerle neredeyse aynı değerler vardı. Yani sorun benim bilgisayarım, bilgisayarımın ayarları, bilgisayar-modem arası kablom, modemim, modemden apartman kutusuna giden kablomda değil.

Bu ülkenin kaderi bu heralde. Elektrikler, suların kesilmesi gibi internetin kesilmesi de kültürel bir olgu diye düşünüyorum artık. Ne yazık ki bunun servis sağlayıcı değiştirince  düzeleceğini de düşünmüyorum artık..

Adsl de bir çeşit seri bilgi aktarımı metodudur.  Tüm seri ve paralel haberleşmeler de mesafe de önemlidir. Eğer hizmet aldığınız santral ile aranızda 1.5 Km'den daha uzak bir mesafe varsa
hızınızın yüksek olması  pek de iyi olmaz. Mesafeye göre hızınızı bir görevli çağırarak yeniden ayarlattırın.  Benim bulunduğum yerde en yakın santral 6 Km kadar uzağımda. Beni neredeyse 2 haftada 1 kez arayıp hız arttırımı ile 8Mbite çıkabileceğimi söylüyorlar. Maksat para kazanmak. Onları her seferinde bu sebeple geri çeviriyorum. Daha doğru dürüst 1024/256 hizmet alamıyorum mesafeden dolayı. 1011/242 çıkıyor hep!

Ukrayna da okuyan  arkadaşım 75 Gbyte kotalı internet bağlantısı kullanıyor. Altyapı uydu üzerinden ve fiyatı da 30 Lira civarında. Sanıyorum bağlantı hızı da 4 Mbit DSL 'e denk geliyor.

Alıntı YapKowalski, hemen durum raporu istiyorum. Ukraynalılar gibi hızlı internet kullanmamızı sağlayacak bir yol bulmalıyız.
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

confickerbelasi

Kowalski bişey yapamaz santrolleri kuranlara söylemek gerek çünkü yanlış yapıyorlar doğrusunu öğrensinler...

ardatun

Aslında oldukça uzun zamandır smile adsl kullanıyorum, 7yıl kadar oldu tahminen. İlk başlarda kurulum için ücret istemeden kendi elemanlarını yollarlardı evinize, telefonla konuşarak abonelik/hız değişimi/iptali de yapılabiliyordu ttnet ile bunlar henüz yapılamıyorken. Herkese de öneriyordum ama son dönemde hız ve destek açısından beklediğimi bulamamaya başladım.  Destek için arayınca, nereden ararsanız arayın, ne zaman ararsanız arayın "bölgenizde yapılan çalışmadan dolayı aksaklıklar yaşayabilirsiniz vs vs" diyor. Bizim bilgi işlemci arkadaş bile bi keresinde bunu yuttu "aa çalışma varmış" dedi kapattı :)

Tahminen şu an yaşadığım sorun mesafeden daha çok bağlantıyı sağladığım santral kaynaklı. Şu an 7mbit çalışıyor yine. Fakat  yine son dönemlerde şunu da gördüm, download testinde 7.5mbit gördükten sonra facebook, youtube veya dailymotion üzerinden 3dk lık bir videoyu 10 dk geçmesine rağmen ancak bir dakikalık kısmını izleyebilidiğim anlar oldu. Ki aynı sırada web sayfaları patır patır açılıyordu. Network yazılımları/donanımları mı çuvallıyor nedir bilmiyorum..
Internet te çok fazla multimedia oldu, gerçekten çok trafik var ve çok iyi yönetilmesi gerekiyor artık..

emreöteki

Herkese selam;
Yaklaşık 2 aydır süperonline fiber abonesiyim. İlk ay 50 Mbit ücretsiz deneme kullanımı yaptım. İnanılmazdı ;D Torrent ile bir şeyler indidirken saniyede 5.7MB ile (evet yanlış yazmadım megabayt) download ediyordum. Neyse bir sonraki ay 10 Mbit'lik tarifeye geçtim. Şuanki hızım 12Mbit,  ıuload ise 800 kbit gözüküyor. Şimdilik çok memnunum.
Ayrıca telefonumu da süperonline'a taşıdım. Şehiriçi, şehirdışı ve milletlerarası görüşmede dakikası 7 kuruş olarak ücretlendiriliyor. Eğer telefonu kullanmazsanız ücret ödemiyorsunuz.
Tüm bunlar ayda 49 TL'ye oluyor. 
Deneme yapmak için müşteri hizmetleriini aradım 1 dk içinde yetkili bir kişiye ulaştım. Sohbet edip kapattım tabii. (Artık karşıdaki kız ne düşündü bilemem :D)

Bu arada Bursa'da yaşayan bir garip İzmirliyim (Ah! Güzel İzmir özledim seni).  :-*

Herkese iyi yıllar dilerim.

Olorin

Alıntı yapılan: emreöteki - 30 Aralık 2010 - 11:12:26

Herkese selam;
Yaklaşık 2 aydır süperonline fiber abonesiyim. İlk ay 50 Mbit ücretsiz deneme kullanımı yaptım. İnanılmazdı ;D Torrent ile bir şeyler indidirken saniyede 5.7MB ile (evet yanlış yazmadım megabayt) download ediyordum. Neyse bir sonraki ay 10 Mbit'lik tarifeye geçtim. Şuanki hızım 12Mbit,  ıuload ise 800 kbit gözüküyor. Şimdilik çok memnunum.
Ayrıca telefonumu da süperonline'a taşıdım. Şehiriçi, şehirdışı ve milletlerarası görüşmede dakikası 7 kuruş olarak ücretlendiriliyor. Eğer telefonu kullanmazsanız ücret ödemiyorsunuz.
Tüm bunlar ayda 49 TL'ye oluyor. 
Deneme yapmak için müşteri hizmetleriini aradım 1 dk içinde yetkili bir kişiye ulaştım. Sohbet edip kapattım tabii. (Artık karşıdaki kız ne düşündü bilemem :D)

Bu arada Bursa'da yaşayan bir garip İzmirliyim (Ah! Güzel İzmir özledim seni).  :-*

Herkese iyi yıllar dilerim.

Ne kadar güzel, ben de Superonline abonesi olabilsem, sabit hatta gerek kalmasa...Üsküdar'da site dışındaki binalara hizmet veremediklerinden olmuyor maalesef :(

Anıl

Ttnet'ten ,  Turkcell Vınn'a geçtim ve gayet memnunum , linux'le de gayet uyumlu hatta windows'a göre daha da performanslı diyebilirim.Sadece ufak bir ayarlama ile sorunsuz olarak  kullanılıabiliyor  en önemlisi dilediğiniz yerden internete bağlanabilme özgürlüğü ve bu özgürlük paha biçilemez.
Son olarak  ekonomik boyutunu ve ergonomiyi düşündüğünüzde de  vodafone,turkcell  ve avea 3G uygulamaları daha mantıklı gibi geliyor bana.
Ubuntu - SuSe

nazim

Turknet kullanıcısıyım 4 gb kotalı kullanıyordum. Sonra 15 gb kadar sınırsıza geçtim. 8 mb hiç göremedim, 1 mb ile devam ediyor hız. Durum rahatsız edici