Zorin OS 4 (Educational eklendi)

Başlatan reis33, 27 Aralık 2010 - 10:39:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis33

Alıntı yapılan: cannizaro - 28 Aralık 2010 - 20:55:19
Çok güzele benziyor, hemen indirip deneyeceğim. Ama neden anasayfası engellenmiş onu anlamadım. Girmeye çalıştığımda "Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir." yazısı çıkıyor.

Anasayfanın bulunduğu genel ortama (http://webs.com/) yasak getirilmiş.
Dolayısıyla Türkiye' den normal erişim sağlama imkanı yok.
İsterseniz Google ön belleğini kullanabilirsiniz.

Alıntı yapılan: confickerbelasi - 28 Aralık 2010 - 21:01:45
hala inmesi bitmedi bulunduğu yer yavaş upload ediyor...

Torrent bağlantıları dahil hepsi mi aynı şekilde ?
Multiget, IDM, Orbit veya torrent yazılımlarından birini kullanmanızı öneririm.

confickerbelasi

torent bağlantı biraz daha iyi sanki ama onunla denediğimde pardus açıktı sonuca bakamadım restart yapmam gerekti birazdan dvd-rw ile denicem.

reis33

Zorin OS 4 Lite : 869 MB (LXDE)
Bu sürüm çoğu günlük bilgisayarlarda çalışan sürümdür.
          * Zorin-os-4-lite-32.iso
ftp://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/zorin/4/zorin-os-4-lite-32.iso (ftp://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/zorin/4/zorin-os-4-lite-32.iso)

İlk mesaj güncellendi, devam edecek...

heartsmagic

Başlığı değiştirdim bu arada. Zira, başlık ve içerik ne yazık ki örtüşmüyor. Bu bir dağıtım tanıtım başlığı, Windows'tan hangi yönlerle hızlı olduğu ve neden "dört" kat hızlı olduğu belirtilmemiş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MURATSPLAT

Windows'dan nasıl oluyor 4 kat hızlı oluyor. Bunu yazan arkadaş sanırım matematik bilmiyor. X4= x.x.x.x'dir :)

Yapın bir blender testide  görelim hızını:)

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,23782.0.html

Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

reis33

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Ocak 2011 - 03:25:39
Başlığı değiştirdim bu arada. Zira, başlık ve içerik ne yazık ki örtüşmüyor. Bu bir dağıtım tanıtım başlığı, Windows'tan hangi yönlerle hızlı olduğu ve neden "dört" kat hızlı olduğu belirtilmemiş.

Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 05 Ocak 2011 - 04:49:13
Windows'dan nasıl oluyor 4 kat hızlı oluyor.
...
Bu hız konusu da dahil hiçbiri benim iddiam değil; dağıtım anasayfasında geçen cümlelerdir.
Benim yaptığım ise, o anasayfa duyurusunu çevirmeye çalışıp buraya dağıtım haberi yapmaktan ibarettir.

confickerbelasi

windows'tan 4kat hızlı olması gerçektir ubuntu'da aynı şekilde hızlı.

reis33

Hız konusundaki cümle için Anasayfasına Google translate ile bakabilirsiniz.
translate çevirisinden :
Alıntı YapZorin OS çok hızlı bir işletim sistemidir. Çevresinde 4 kat daha hızlı Windows 7 daha olduğu test edilmiştir.

sem

Windows'dan nasıl oluyor 4 kat hızlı oluyor. Bunu yazan arkadaş sanırım matematik bilmiyor. X4= x.x.x.x'dir :)

Yapın bir blender testide  görelim hızını:)

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,23782.0.html

reis33'ün dediği gibi dağıtımın duyurusunda söylenen budur... Yani matematik ile ilgili sıkıntısı olan "varsa"  dağıtımı çıkartıp duyuranlar olacak sanırım yani bu talebinizi kendilerine söylemeniz daha makul gibi duruyor. Konu içerisinde dağıtımın resmi sitesi mevcut mutlaka iletişim için bağlantı da vermişlerdir...

Bu bir dağıtım haberi başlığı olduğu için başlığın bu şekilde olmasının da daha uygun olduğunu düşünüyorum... Zaten meraklısına 4 kat hızlı olması durumu konu içerisinde mevcut...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

confickerbelasi

sonuçta windows'tan daha kararlı olduğu gerçek windows dikkatli kullanılmazsa ona ne olduğu bilinen bir şey...

furkankalkan

Alıntı yapılan: confickerbelasi - 28 Aralık 2010 - 21:01:45
hala inmesi bitmedi bulunduğu yer yavaş upload ediyor...
Allah Allah şuan süper bi hızla indirmekteyim ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

confickerbelasi

ss. ne? benimki biri 2Mbps kotasız yanlız ethernet kablosu düz çakılı değil çapraz 220kb/sn olan hız 50-60kb/sn  olmuştu...

reis33

Ftp indirme bağlantılarını Jdownloader, Multiget, Flashget gibi bir indirme yöneticisine teslim etmemiz yeterlidir.
Net hızlı olduğu zaman devam etme şansımız da olacaktır.

confickerbelasi

tamda fransız kaldığım şeyler Jdownloader, Multiget, Flashget bunlar.

reis33

Alıntı yapılan: confickerbelasi - 05 Ocak 2011 - 17:15:48
tamda fransız kaldığım şeyler Jdownloader, Multiget, Flashget bunlar.
İndirme hızını en verimli şekilde kullanmak için bu tür yazılımların gerekli olduğunu düşünüyorum :)

eribol

Başlık değiştikten sonra herkesin mesajının başlığıda değişiyor. Ama @dewilman, senin mesajının başlığı niye hâlâ değiştirilen başlık acaba?

Megatron

Ufak bir hatayı düzeltmk isterim. 4 Kat demek ile 4. kuvveti demek arasında fark vardır.
4 Kat = 4x
4. kuvvet = X4= x.x.x.x
GNU/Linux kıtasında, kayıp penguen.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: reis33 - 05 Ocak 2011 - 16:28:28
Hız konusundaki cümle için Anasayfasına Google translate ile bakabilirsiniz.
translate çevirisinden :
Alıntı YapZorin OS çok hızlı bir işletim sistemidir. Çevresinde 4 kat daha hızlı Windows 7 daha olduğu test edilmiştir.

İngilizcem var ve siteye baktım. Adamlar yazmış ama hani derler ya "Yalandan kim ölmüş." Ortada test yok, rakam yok. sonra 4 kat gibi inanılmaz bir rakam vermişler. İnsanlar bekler ki bunu kanıtlasınlar.

Kendi üzerine alınma öyle ortaya söyledim:)  Haksız mıyım? 4 kat hızlı nasıl oluyormuş :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ocak 2011 - 19:20:14

Alıntı yapılan: Megatron - 05 Ocak 2011 - 18:49:25
Ufak bir hatayı düzeltmk isterim. 4 Kat demek ile 4. kuvveti demek arasında fark vardır.
4 Kat = 4x
4. kuvvet = X4= x.x.x.x

Valla bizim lisedeki matematikçi şunu derdi: Genel kat olayını herkes yanlış bilir. Kat xy dir derdi. Senin değin içinse çarpan gibi bir şey diyordu.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Megatron

Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 05 Ocak 2011 - 19:17:31
Alıntı yapılan: Megatron - 05 Ocak 2011 - 18:49:25
4 Kat = 4x
4. kuvvet = X4= x.x.x.x

Valla bizim lisedeki matematikçi şunu derdi: Genel kat olayını herkes yanlış bilir. Kat xy dir derdi. Senin değin içinse çarpan gibi bir şey diyordu.
Kere, defa, çarpım gibi kelimeler uygundur. "Kat" kelimsini de hocandan başka herkez yanlış biliyormuş, ne ilginç.
GNU/Linux kıtasında, kayıp penguen.

heartsmagic

Alıntı yapılan: confickerbelasi - 05 Ocak 2011 - 15:02:32
windows'tan 4kat hızlı olması gerçektir ubuntu'da aynı şekilde hızlı.

Ne ile ölçtün dört kat meselesini diye soracağım sonra uzayıp gidecek mesele. Zira insan daha kurmadığı, sadece indirmeye çalıştığı bir sistem hakkında nasıl bu kadar emin konuşabilir?
O yüzden ben sormadım, sen de bu cümleyi sarf etmedin diye düşünüyorum.

@reis33, senin çevirmende bir beis yok, fakat dediğim gibi uygun olanı bu şekilde devam etmek. Aynen geçirip bu göreceli meseleyi doğrudan foruma aktarmayı uygun görmüyorum. Şöyle izah etmeye çalışayım, bir X sitesi haber yapar "Google verilerimizi sağa sola dağıtıyor" diye fakat kaynak ve delil sunamaz. Tutup bunu foruma aktaran olursa biz yine bir şekilde olaya müdahale etmeye çalışırız zira ne delil var, ne kaynak, ne açıklama deriz.

confickerbelasi

live cd olarak çalıştırdım blender testi xp'ye göre daha çabuk oldu mağlesef resim alamadım.

heartsmagic

İşte mesele odur ki, bunun belirtilmemesi nedeniyle zaten itiraz ediyoruz. Ölçüm, ölçülen ortam vs. Hepsi birer etmen şu durumda. Kısacası ortaya söylenen ifadeler için güven duyamıyoruz ne yazık ki.

confickerbelasi

doğrudur ekran görüntüsü alsaymışım iyi olcakmış yarın birdaha denerim.

reis33

Bu dağıtımın veya başka dağıtımların iso kalıplarını indirirken Linux kullanıcılarına Multiget yazılımını tavsiye ediyorum :)