belirteç çok yavaş

Başlatan Zorba58, 27 Aralık 2010 - 00:57:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zorba58

arkadaşlar fare bir süre sonra takılarak ilerliyor.touchpad ve usb mouse ikisi de aynı.ubuntuyu ilk açtığımda sorun yok ama bir süre sonra takıla takıla ilerliyor belirteç.
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

sema

Ubuntu'nun hangi sürümünü kullanıyorsun? xorg.conf dosyan var mı diye soruyorum, varsa görebilir miyiz;

cat /etc/X11/xorg.conf
susema

Zorba58

10,10 Maverick Meerkat kullanıyorum.
cat: /etc/X11/xorg.conf: Böyle bir dosya ya da dizin yok sonucunu aldım
Dünya' nın asıl problemi. ahmaklar ve fanatikler her zaman için kendilerinden çok eminken; buna karşılık daha aklıbaşında insanların hep şüphelerle dolu olmaları.
                                                            Bertrand Russell

sema

Sorunun şu olabilir mi diye düşünüyorum ama emin değilim. Çünkü orada hiç çalışmıyor deniyor, sense yavaş olduğunu söylüyorsun, yine de denemeden emin olamayız gibime gliyor, deneyip bakar mısın;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,24309.msg292172.html#msg292172
susema

Zorba58

Verdiğin linkteki dediklerini uyguladım.Bir sorun olursa tekrar buradan yazacağım.Bilgisayarı ilk açtığımda takılma olmuyor farede ama bir süre sonra donmalar başlıyor.Umarım olmaz artık.Teşekkürler
                                                            Bertrand Russell