[Çözüldü] Hp530 Ram Önerisi?

Başlatan Geany, 22 Aralık 2010 - 23:02:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Geany

Selamlar arkadaşlar, Hp530 model notebook bilgisayarımı yükseltmeyi düşünüyorum. Bunu yapmadan fikirlerinizi almak istedim.

[Anakart, Bellek, Bellek - 2] Ekran görüntülerine bakarak donanım hakkında bilgi alabilirsiniz. Daha fazla detay için Belge'yi indirebilirsiniz.

Resimlerden anlayacağınız üzere şuan 1GB bellek var. Bunun üzerine bellek eklemek istiyorum. Anakart üzerinde 1 boş slot var. Buraya nasıl bir bellek eklemem gerektiğine karar veremedim. 1 GB daha mı eklesem ? Yoksa 2 GB 'lık tek parça halinde alıp toplamda 3 GB bellek mi kullansam? Aralarında fazla fiyat farkı yok. Bu anakart 3 Gb belleği destekler mi? Veya alacağım belleğin mhz hızı ne olmalıdır sizce?  Gibi gibi.. Kısaca her türlü önerinize açığım..

Şuan takılı olan bellek 667 Mhz'de çalışıyor. 2GB 667 Mhz bellek eklersem, toplamda 3 Gb olarak sorunsuz şekilde kullanabilir miyim?

İleride sorun yaşamamak için doğru karar vermek istedim. Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler..

Geany

Doğru, haklısın. Anakart bir kez değişmişti. Başka bir modelinkini kullanıyorum ama onda da fark yok sanırım. Maksimum 2 Gb oluyor.

1 GB 667 Mhz bir bellek alsam tamamlıyorum o zaman. İletin için teşekkürler..