HEM KULAKLIKTAN HEMDE HOPORLÖRLERDEN SES GELİYOR :d

Başlatan zuugoor, 22 Aralık 2010 - 07:18:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zuugoor

Buraya bazı verileri yazdım ses kartı ile ilgili hem kulaklık hemde hoporlörlerden ses geliyor.Bu sorunu ubuntuda hallettim ama şu anda xubuntu 10.10.1 kullanıyorum 64 bit burda halledemedim nedense yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkürler

zuugoor@ubuntuzuugoor:~$ aplay -l
**** PLAYBACK Donanım Aygıtlarının Listesi ****
kart 0: Intel [HDA Intel], aygıt 0: ALC880 Analog [ALC880 Analog]
  Altaygıtlar: 1/1
  Altaygıt #0: subdevice #0
kart 0: Intel [HDA Intel], aygıt 6: Si3054 Modem [Si3054 Modem]
  Altaygıtlar: 1/1
  Altaygıt #0: subdevice #0
zuugoor@ubuntuzuugoor:~$ lspci | grep -i audio
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation N10/ICH 7 Family High Definition Audio Controller (rev 02)
00zuugoor@ubuntuzuugoor:~$ cat /proc/asound/cards
0 [Intel          ]: HDA-Intel - HDA Intel
                      HDA Intel at 0xd0540000 irq 43
zuugoor@ubuntuzuugoor:~$ alsactl -v
alsactl version 1.0.23
zuugoor@ubuntuzuugoor:~$

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Aralık 2010 - 07:21:11

bide xubuntu açılırken dos ekranında no sound driver found ibaresini zorlukla seçiyorum

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

zuugoor

bunlar işe yaramadı ne yazıkki

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Aralık 2010 - 08:17:34

2 satır ekliyoduk alsa mixerin dosyasına oda kulaklık için bir tik oluşturuyodu ses tercihleri mixerinde sonra sorunsuz kullanıyodum ama neydi o 2 satır :D

heartsmagic

Alsa derleme başlığı bir ipucu olabilir senin için. Forum üzerindeki yasağın kalkınca yararlanabilmen adına hatırlatma yapmak istedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zuugoor

beyler bu forum insanlara ubuntu hakkında yardımcı olmak içinmi yoksa onları ubuntudan soğutmak içinmi hala anlamadım.ubuntu ile alakası olmayan 2-3 kişi forum yöneticisi olmuş kuru sıkı sallıyolar.bu foruma 6-7 arızamı sordum bir o kadar insanların arızalarını okudum inanın bu forumda faydadan çok zarar gördüm.2 ayda ubuntuyu gerektiği gibi çözdüm ve kullanıyorum.ama inanınki günlerce bu forumu okumama rağmen hiç bir doğru bilgi sahibi olamadım.ne yaparsanız kendiniz yapacaksınız,kendiniz bulacaksınız.forum yöneticilerine tavsiyem bu forumu 1 düzene sokmalarıdır.kendilerinide gözden geçirsinler ubuntunun önünü tıkıyorlar.fazla da edebiyat yapmasınlar.icraat yapsınlar.

sem

yaklaşık bir senedir forum üyesiyim. Foruma üye olmadan önce Ubuntu exe dosyasını çalıştırmadığı için silmiştim. Daha sonra forum, yöneticiler ve diğer arkadaşlar sayesinde kendime yetecek düzeyde bilgiyi edindim tabii her gün öğrenme aşaması devam ediyor =)... Bu vesile ile teşekkürlerimi de dile getirmiş olayım...

Yani sorunuzun cevabı; evet forum insanlara yardımcı olmak için... Tabii Ubuntu'ya ısıtmak gibi bir misyonu olmasına gerek yok.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

Madem böyle, madem insanlar sözden de anlamıyor gerekeni yapalım. Zaten sallayan insanlar olduğumuz için bizlerden yarar göremeyeceğin aşikar. Kendi derin ve sallanmamış bilgilerinle istediğin ortamda istediğin kişilerle takılıp, kendilerine hakaret edebilirsin.

Kullanıcıyı süresiz yasaklayarak konuyu kapatıyorum. Neden arkadaş yasaklanmış diye merak edenler için:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,24301.0.html

Ömer Hayyam'a atfedilen cümle geliyor aklıma: "Lakin bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye."
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.