[Çözüldü] Lenovo bios ayar sorunu

Başlatan BehcetU, 21 Aralık 2010 - 19:06:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BehcetU

Merhabalar,
Lenovo Ideapad S 10-3 netbook aldım. Ubuntu yüklemek istiyorum. Ancak Bios'a girdiğimde USB belleği startup sequence'de yukarı taşıyamıyorum, zira klavyedeki + ve - tuşları birşeye yaramıyor. Lenovo'nun forumlarında da bir çözüm bulamadım. Fn F7 ve Fn Insert kombinasyonları ile NumLock olduğu iddia edilse de olmadığı çok açık.
USB bellekten açılış yaptıramayınca da Ubuntu kurulumu yapamıyorum.
Bu sorunu çözebilmemde yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler

zeitgeist

Harici bir usb klavye taksan iş görmez mi acaba? Biosun güncel mi?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ikia

Taşımak istediğini seçtikten sonra F5 ve F6 tuşlarını dene.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

xhektor

Alıntı yapılan: BehcetU - 21 Aralık 2010 - 19:06:06
Merhabalar,
Lenovo Ideapad S 10-3 netbook aldım. Ubuntu yüklemek istiyorum. Ancak Bios'a girdiğimde USB belleği startup sequence'de yukarı taşıyamıyorum, zira klavyedeki + ve - tuşları birşeye yaramıyor. Lenovo'nun forumlarında da bir çözüm bulamadım. Fn F7 ve Fn Insert kombinasyonları ile NumLock olduğu iddia edilse de olmadığı çok açık.
USB bellekten açılış yaptıramayınca da Ubuntu kurulumu yapamıyorum.
Bu sorunu çözebilmemde yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler

+ ve - tuşları için Fn tuşunu deneyiniz.

mehmetux

Boot edilecek aygıtlar listesinden sabit diskini çıkarabilirsen(Tabi daha sonra ekleyemeyeceksen deneme) bilgisayar sırasıyla diğer boot edilecek aygıtları dener usb ye de ulaşabilir.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

BehcetU

Teşekkür ederim, ama hiç biri sorunu çözmedi. Fn tuşu, F5 ve F6 hiç bir şeye yaramıyor. Harici klavye edinip deneyeceğim herhalde.

xhektor

ctrl ve shift tuşlarını da bir denemeni öneririm. ayrıca bilgisayar açılmadan önce f7 - f8 - f9  tuşlarını tek tek deneyerek açılış ekranında usb seçeneğini işaretleyeceğin bir menüye ulaşabilirsin. bu özellik mutlaka vardır. ama sizin bilgisayarda hangi tuş olduğunu bilmiyorum.

BehcetU

Alıntı yapılan: xhektor - 21 Aralık 2010 - 20:37:18
ctrl ve shift tuşlarını da bir denemeni öneririm. ayrıca bilgisayar açılmadan önce f7 - f8 - f9  tuşlarını tek tek deneyerek açılış ekranında usb seçeneğini işaretleyeceğin bir menüye ulaşabilirsin. bu özellik mutlaka vardır. ama sizin bilgisayarda hangi tuş olduğunu bilmiyorum.

Teşekkür ederim, bu işe yaradı gerçekten. F7 tuşu açılışta neyle başlamak istediğimi soran bir menü açtı. Bugün onu kullanarak deneyeceğim kurulumu.

xhektor

rica ederim. çözüldü olarak işaretlenebilir.