ati kartında dvxa filmi oynatma

Başlatan unixx, 19 Aralık 2010 - 20:18:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unixx

arkadaşlar hd 1080p elınde 200 yakın belkıde gecıyordur arşiv var .Bu filimleri izlemdek icin mplayer vlc xbmc .. indirdim hepsiyle ekran kartına  cözdürmeye calıştım filimleri ama  nafile 1080p  filimleri izlemek icin xp  dönüyorum.vaapi felan onları yukledim ama  sonuc olumsuz.Ekran kartı ati hd seri olup bunları başaran arkadalar varmı

Kenzi

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

ve VLC ile sıkıntısız izleyebiliyorum.Tavsiye ederim.

Kartım Ati Radeon HD 4850.

unixx

HEMEN DENIYORUM  ekran kartım ati HD 2600xt

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Aralık 2010 - 21:52:59

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras   hepsini yukledi

vlc 1.1.5  son sürüm ama gpu cözmedi işlemci %60 da

vlc de  gpu ya  cözdur işaretini  tıkladım ama olmadı :-[

plymouth

HD2600XT Herhangi bir sorun yok. Hatta vesa sürücüsüyle kullanıyorum
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

unixx

yanlış olmasın ben DXVA olayından bahsediyorum 1080p.mkv filimleri ekran kartına  yukleme  olayı.yoksa HD 2600xt bende  compiz felan onları calıştırıyorum

bashfulfish

ekran kartının işlemcinin yükünü üstlenmesi ubuntuda veya herhangi bir linux sürümünde varmıdır bilemiyorum..bunun olması içinde öncelikle directx benzeri bir uygulamanın olması gerekir..benim elimde de 1080p filmler var ve depodaki bütün medya oynatıcılarını denedim hiçbiri bunu yapamadı..şu an için bir çözüm en azından ben bulamadım..ekran kartım ATI 4670..

unixx

nvidia kartımda bunu başardım vdpau olayı nvidia kartları ıcındırki bunu ben ubuntuda yaptım 1080p ler nvidia  kartlarında cpu dan alıp ektan kartına vermeyi başardım.Cpu %2 lerde gezıyor  .İş atı kartıma gelınce başaramadım  yoksa mkv hd  filimleri  linux altında nvidia kartlarında  sorun yok nvidia  yükü üzerine alıyor.Elimdeki ati kartlarında deneyeyim dedim ati de başaramadım gpu ya  cözdürme olayını

jayw

Nvidia'nın VDPAU olayına karşılık ATI tarafında XvBA kullanılıyor. Aşağıdaki adreste arkadaşlar gerekli paketleri kurduktan sonra mplayer ile izlemeyi başardıklarını yazmışlar (2. sayfa son mesaj)

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1313348

Fakat bütün ATI kartlarda çalışır mı, şu anda geliştirilmesi devam ediyor mu bilmiyorum.

unixx

xVBA mpalerde cıkıyor bende  seciyorum  ama bendeki ati kartı HD 2600xt onla  calışmıyor aktif olmuyor

bashfulfish

4x sonrasını destekliyor diyor wikipedia da..