Forum aramasını scroogle.org üzerinden yapabilirmiyiz ?

Başlatan stef_q, 19 Aralık 2010 - 14:05:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kozanibo

zannetmiyorum, ben bir ara dergide olduğum için profilimde fazladan özellik vardı. ayrılınca normal üyeliğe geçirilirken yöneticiler tarafından. birşeyler eksik bırakılmış olabilir mi ?

canosayan

aha.
ben bu başlığı hala şu farklı arama mevzusu için konuşuluyor sandığımdan atlamışım.

şimdi o kısmı yazmış kişi olarak dalayım konuya. öncelikle sağ üstteki arama kutusundan bahsediyoruz sanırım. öncelikle o kısmın bizim smf ile doğrudan bağlantısı yok. Tamam sonuç olarak içerikler forum üzerinde gösteriliyor doğru, ama her şeyi google ile hallediyoruz.

öncelikle şunu yapalım.
chrome da sayfaya sağ tıklayarak en alttaki öğeyi denetle kısmına gelin.
size bir denetim ve geliştirme paneli açılacak
bu panelin üstteki element resources gibi düğmelerinden en sağdaki console a tıklayın. eğer burada karşılaştığınız bir hata varsa onları kopyalayap buraya yazın. hata olması gerekmez uyarılarda kabulümüzdür.

bunun sonrasında açtığınız konsol alanında sadece forum yazıp enter yapın. size bir ffonksiyon içeriği getirmeli. o fonksiyonu buraya yazın.

daha sonrasında ise forum() yazarak fonksiyonu çalıştırın. arama kkutusunun gelip gelmediğini kontrol edin.

eğer bütün bunlar bir çare olmazsa http://www.google.com.tr/cse/home?cx=003875676770341328201:nwmzkg3ahh4 sayfasına giderek arama moturunu doğrudan kullanmayı deneyin.

belki çok basit bir ayrıntı ama tarayıcınızın javascript çalıştırabildiğine emin olun.
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

@canosayan, @eribol söyleyene kadar fark etmemiştim, ancak yeni iletileri göster bağlantıları da yok @ibokozan'da. Sorun arama bölümünden çıkarak bir yukarıya taşındı galiba.

@ibokozan, @aramadeneme ile giriş yapabilirsin şu an, onayı verdim. Eğer yine işe yaramazsa @canosayan'ın istediklerini bir yaparsın, en azından hata falan yakalanmaya çalışılır. Ayrıca yetkiler alınırken ek bir şeyler yapılmıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Sanırım hayır, ancak aynı tema bizde sorun yapmadığı için sormadım. Bir de onu denesin @ibokozan.

canosayan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Ağustos 2011 - 23:09:41
Sanırım hayır, ancak aynı tema bizde sorun yapmadığı için sormadım. Bir de onu denesin @ibokozan.

bir diğer soru gelsin. bu sorun tek bir bilgisayarda mı?
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

kozanibo

geldim arkadaşlar ilgileriniz için teşekkürler şimdi hepsini tek tek deniyorum. bu arada iyi bayramlar

kozanibo

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Ağustos 2011 - 07:49:53
@canosayan, @eribol söyleyene kadar fark etmemiştim, ancak yeni iletileri göster bağlantıları da yok @ibokozan'da. Sorun arama bölümünden çıkarak bir yukarıya taşındı galiba.

@ibokozan, @aramadeneme ile giriş yapabilirsin şu an, onayı verdim. Eğer yine işe yaramazsa @canosayan'ın istediklerini bir yaparsın, en azından hata falan yakalanmaya çalışılır. Ayrıca yetkiler alınırken ek bir şeyler yapılmıyor.

aramadeneme ile,

iletilerime yazılan yeni cevapları göster. ve arama şu anda aktif.
ibokozanda hala kapalı

kozanibo

kozanibo

Alıntı yapılan: canosayan - 26 Ağustos 2011 - 09:48:41
Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Ağustos 2011 - 23:09:41

bir diğer soru gelsin. bu sorun tek bir bilgisayarda mı?

bir ondan bir bundan yazıyorum farkındaysanız ve şu an aynı bilgisayardayım. yalnızca iki farklı tarayıcıda farklı profillerdeyim. aramadeneme' de hiç bir sorun yok.

kozanibo

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Eylül 2011 - 04:15:27

Alıntı yapılan: canosayan - 23 Ağustos 2011 - 07:19:11
aha.
ben bu başlığı hala şu farklı arama mevzusu için konuşuluyor sandığımdan atlamışım.

şimdi o kısmı yazmış kişi olarak dalayım konuya. öncelikle sağ üstteki arama kutusundan bahsediyoruz sanırım. öncelikle o kısmın bizim smf ile doğrudan bağlantısı yok. Tamam sonuç olarak içerikler forum üzerinde gösteriliyor doğru, ama her şeyi google ile hallediyoruz.

öncelikle şunu yapalım.
chrome da sayfaya sağ tıklayarak en alttaki öğeyi denetle kısmına gelin.
size bir denetim ve geliştirme paneli açılacak
bu panelin üstteki element resources gibi düğmelerinden en sağdaki console a tıklayın. eğer burada karşılaştığınız bir hata varsa onları kopyalayap buraya yazın. hata olması gerekmez uyarılarda kabulümüzdür.

bunun sonrasında açtığınız konsol alanında sadece forum yazıp enter yapın. size bir ffonksiyon içeriği getirmeli. o fonksiyonu buraya yazın.

daha sonrasında ise forum() yazarak fonksiyonu çalıştırın. arama kkutusunun gelip gelmediğini kontrol edin.

eğer bütün bunlar bir çare olmazsa http://www.google.com.tr/cse/home?cx=003875676770341328201:nwmzkg3ahh4 sayfasına giderek arama moturunu doğrudan kullanmayı deneyin.

belki çok basit bir ayrıntı ama tarayıcınızın javascript çalıştırabildiğine emin olun.

bu bir uyarı galiba

Resource interpreted as Stylesheet but transferred with MIME type text/html.

forum
function forum(){
    var customSearchControl = new google.search.CustomSearchControl("003875676770341328201:nwmzkg3ahh4");
    customSearchControl.setResultSetSize(google.search.Search.FILTERED_CSE_RESULTSET);
    var options = new google.search.DrawOptions();
    options.setSearchFormRoot('cse-search-form');
    customSearchControl.draw('cse', options);
  }

forum()
undefined

javascript konusunda başka hiç bir sitede sorun yaşamadım.

heartsmagic

@ibokozan, profil ayarlarından değiştirebilirsin temayı. Ben değiştirdim senin için, bir de böyle bakalım duruma.

kozanibo

heartsmagic

@ibokozan, profilinde bir gariplik görünmüyor. @canosayan gelince aldığın hata iletilerini bir yorumlasın bakalım.

kozanibo

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Eylül 2011 - 16:48:21
@ibokozan, profilinde bir gariplik görünmüyor. @canosayan gelince aldığın hata iletilerini bir yorumlasın bakalım.

teşekkürler. bütün mesajlarımın aldığım yeni bir üyeliğe aktarılması sağlanırsa benim için sorun olmaz. uğraştırmayım sizi. fakat ubuntucular uğraşmayı severler :)

canosayan

mesajlarda bir sorun gözükmüyor. fakat smf neden böyle saçmalamış durumda emin değilim.

mesajları yeni üyeliğe aktarabiliriz. sadece yeni üyelik ve yeni üyeliğin email adresi lazım. sanırım smf2 de panelden yapılabiliyor. ama özel mesajlar muamma.
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kozanibo

merhaba, giremeyince şok oldum  :o

ibokozan giriyorum şifre giriyorum olmuyor

adreslerime yolluyorum şifreyi olmuyor :D

zar zor gelebildim. düzelmiş şu anda sorun yok. özel mesajlara bakmadım ve üyelik tarihim ve mesaj sayılarım da komik olmuş :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Eylül 2011 - 00:33:56

özel mesajlarım yok ama olsun :)

bytan

Günde 72 ileti atmışsın, fena mı :)

Kayıt tarihini tam hatırlayamadığımdan, eski üyelik id'ne göre bir önceki üyenin tarihini baz aldım ve düzenledim şu an. Yalnız özel iletiler için bir şey diyemiyorum. İleti sayın saymaya devam ediyorsa, iyi durumdayız. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

kozanibo

941 idi :)

bakalım kaç olacak. kendimi kadavra gibi hissediyorum. :D bütün gariplikler beni bulur. sitede kaç üye var :D ama elinize sağlık

kozanibo

çözüldü olarak işaretledim

edit. konu bana ait değilmiş unuttum :D

canosayan

Chmod bizim işimiz.