wine sorunu?

Başlatan boyoz, 18 Aralık 2010 - 00:47:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

boyoz

ardakaşlar,
wine'ı ilk önce direk .exe dosyası olan bir program için kullandım. sonra da iso içerisinden çıkarttığım oyun için kullanacaktım. lakin şu;

The file '/home/onur/.gvfs/FM 2005.iso/PC/setup.exe' is not marked as executable.  If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run.  For more details, read about the executable bit.

hata çıkmakta. ne yapmalıyım?

yakusha

wine -> browse c seçeneği ile gidip ilgili dosyayı bulup çalıştırmayı deneyebilirsin... bir ihtimal işe yarar

ikinci ihtimal, ilgili dosyayı çalıştırılabilir olarak işaretleyebilirsin, bu durumda da dosya çalıştırılabilir olarak işaretlenecektir...

asıl konu, aynı hatayı ben de bir programı kurmaya çalışırken almıştım, ama nasıl çözdüğümü tam olarak hatırlayamadım :(

kolay gelsin.
Artık bu forumu kullanmıyor.

badhero

Uçbirim açın "wine" yazıp bir boşluk bırakın sonra "setup.exe" dosyasını uçbirime sürükleyin. Yanlış hatırlamıyorsam FM 2011 için ben böyle yapmıştım, neticede oyun çalışmadı o ayrı bir konu. :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: boyoz - 18 Aralık 2010 - 00:47:39
...
hata çıkmakta. ne yapmalıyım?

@boyoz, arama yapmalısın. Konuyu kapatıyorum zira forumda çok ama çok defa konuşuldu, çözümü sunuldu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.