Kaç senedir Linux kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 16 Aralık 2010 - 02:46:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kaç senedir Linux kullanıyorsunuz?

1-2
85 (30%)
3-4
64 (22.6%)
5-6
43 (15.2%)
7-8
13 (4.6%)
9-10
5 (1.8%)
Daha fazla
9 (3.2%)
0-1
64 (22.6%)

Toplam Oy Verenler: 282

if

Alıntı yapılan: İsmail Caner NAZ - 14 Mart 2012 - 14:03:59
Nereye taşındığını sorabilir miyim. Forum sitesinin hiyerarşik haritasını bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz???

Çöpe taşıdım.

İsmail Caner NAZ

if

Alman

Yeni başladım fakat bırakacağımı pek sanmıyorum.  ;)

ahmet_matematikci

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

plymouth

Ubuntu Gusty Gibbon (sanırım 7.10) ile başladım. Şimdilik hiç bir derdim yok. Yakında BSD ye taşınacak gibiyim. Ama Debian'ı (ve Red Hat'ı) bırakamam gibi.  İyi haber GnuKFreeBSD geliyor...
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

cokomoko

Linux'la çok yeni tanıştım diyebilirim, geçen yaz.Aslında bilgisayarla tanışmam da çok geç oldu;üni.ye başlamıştım ilk sene bitmişti derslerden çok sıkılmıştım dedim bir laptop alayım biraz oyun oynar eğlenirim kafa dağıtırım, ama nerde windows iki de bir virüs yiyor en son bir virüs yedi nasıl olduysa sabit disk bozuldu allahtan garantisi vardı.Neyse kardeşim biraz bilgisayar manyağı dedi linux kuralım;la oğlum etme,ben windows'la uğraşamıyorum linux'la nasıl uğraşayım dedim.Neyse bir müddet windows'la devam ettim ama yavaşlığından ve virüs yemekten bıktım;kardeşim her defasında dalga geçiyordu, fırlat camdan bir işe yaramaz laptop diye.Bir de kardeşim bir sürü linux dağıtımı kuruyordu; ilk live cd'yi gördüm şaşırdım ya nasıl olur da cd den bilgisayar kullanılır?Sonra cairo-dock da bir penguen vardı çeşitli hareketler yapıyordu, sonra compiz efektleri falan bana muhteşem geliyordu; tam hayalimdeki dünya yapamayacağın şey yok, bilgisayar sana hükmetmiyor sen ona hükmediyorsun(olması gereken de bu).En son geçen sene kardeşim bir ubuntu kurdu o gün bugün linux kullanıyorum, bsd hikayemde aynı anda başladı,tabi o biraz değişik.Ha şunu da söyleyeyim üni. zamanı bilgisayar kullanmıyorum sadece yazın 3ay bir de ara tatilde.Diyeceksiniz windows kullanmıyor musun o da var,ama sadece idm kullanmak için windows'u açıyorum, bir de ofis programları için onun için yaklaşık 6aydır atıl durumda...
Bu arada linux ve bsd bağımlılık yaratıyor, en azından bende öyle...
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...