Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 26.Sayı

Başlatan canosayan, 15 Aralık 2010 - 19:58:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sema

@asukaki, ben şimdi indirdim, sıkıştırılmış dosyaya sağ tıklayıp buraya çıkar dediğimde bir sorun yaşamadım. Dosyaya sağ tıklayıp buraya çıkar dedin mi?
susema

asukaki

Alıntı yapılan: sema - 03 Ocak 2011 - 23:46:42
@asukaki, ben şimdi indirdim, sıkıştırılmış dosyaya sağ tıklayıp buraya çıkar dediğimde bir sorun yaşamadım. Dosyaya sağ tıklayıp buraya çıkar dedin mi?
özür dilerim :) denememiştim alışkanlık olduğu için birde dikkat etmedim en aşağıda yazıyor buraya çıkar onun için öyle yapınca normal okunuyor çok teşekkür ederim ve aynı zamanda özür dilerim gözümden kaçtığı için. :-X
Linux'la Her Şey Mümkün!

heartsmagic

Bunun düzeltmesini yapmıştık biz aslında. Windows hariç sorun olmaması lazım, ki o da Winzip ile yaşanıyordu. Şu an kimse File Roller'ın içinden açamıyor mu dergiyi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

lener49fi

merhaba.
ben bir şey sormak istiyorum, uygulama yazılım merkezinde "7zip"i aratıp çıkan paketi kurmak ile arşivi açarken aldığım sorundan kurtuldum. bu bir tesadüf mü yoksa böyle bir şey olabilir mi?

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: lener49fi - 04 Ocak 2011 - 12:18:02
bu bir tesadüf mü yoksa böyle bir şey olabilir mi?

Kurulumda gerekli diğer bağımlılıklar karşılanmış olabilir.

Dergi'de bulunan Audacity ile ilgili video,
kullanıcı tarafından siteden kaldırılmış,
tekrar eklemek suretiyle olup olmadığını merak ettim..?

sem

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Ocak 2011 - 01:43:19
Bunun düzeltmesini yapmıştık biz aslında. Windows hariç sorun olmaması lazım, ki o da Winzip ile yaşanıyordu. Şu an kimse File Roller'ın içinden açamıyor mu dergiyi?

Alıntı yapılan: eribol - 04 Ocak 2011 - 10:17:56
Bende sorunsuz açıyor.

Aynı şekilde bende de sorun yok...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

xhektor

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 04 Ocak 2011 - 12:52:35
Alıntı yapılan: lener49fi - 04 Ocak 2011 - 12:18:02
bu bir tesadüf mü yoksa böyle bir şey olabilir mi?

Kurulumda gerekli diğer bağımlılıklar karşılanmış olabilir.

Dergi'de bulunan Audacity ile ilgili video,
kullanıcı tarafından siteden kaldırılmış,
tekrar eklemek suretiyle olup olmadığını merak ettim..?

evet kaldırmak zorunda kaldım. lisans la ilgili problem yaratıyordu. aynı tekniikle yapılmış diğer videolar burada: http://abbasdehmen.wordpress.com/

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ocak 2011 - 18:17:26

@9NOM3 erinmedim senin için tekrar yükledim. bu sefer tek değişiklik videoya senin ismini verdim: 9NOM3 İçin Özel: http://www.youtube.com/watch?v=ligmJkwUpwk

sema

Alıntı yapılan: sem0900 - 04 Ocak 2011 - 15:28:17
Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Ocak 2011 - 01:43:19

Alıntı yapılan: eribol - 04 Ocak 2011 - 10:17:56
Bende sorunsuz açıyor.

Aynı şekilde bende de sorun yok...

Ben direkt açamıyorum. 7zip kurulu değil. Gerçi benim için sorun da değil, sadece haberiniz olsun hatadan diye söylüyorum.
susema

sem

Ben yüklememiştim fakat şöyle sonuç aldım, kurulmuş bir şekilde;

sem0900@debian:~$ dpkg -l | grep 7zip
ii  p7zip-full                           9.04~dfsg.1-1                        7z and 7za file archivers with high compression ratio

Bende sorun olmaması bundan kaynaklı demek... Şu an doğrudan arşiv içerisinden de açabiliyorum çünkü...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

Alıntı yapılan: sema - 04 Ocak 2011 - 18:38:43
Ben direkt açamıyorum. 7zip kurulu değil. Gerçi benim için sorun da değil, sadece haberiniz olsun hatadan diye söylüyorum.

Mesele açığa kavuştu böylece. 7zip kurulu değilse Türkçe karakterler "File Roller" içinde sıkıntılı görünmekte, haliyle doğrudan da açılmıyor dergi içeriden. Fakat 7zip kurulursa karakter sorunu da düzeliyor.

Bundan sonra dergi isimlerinde Türkçe karakter kullanmamaya çalışırız. Bu kadar karışıklık yeter de artar bile.

asukaki

Ben de 7 zip kurayım o zaman sorun çıkarmayayım bir daha :)
Linux'la Her Şey Mümkün!

heartsmagic

7zip'e normal şartlar altında gerek yok. Arşivden çıktığında sorun yapmıyor uygulamalar.

asukaki

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Ocak 2011 - 17:40:55
7zip'e normal şartlar altında gerek yok. Arşivden çıktığında sorun yapmıyor uygulamalar.
Evet çıktığında sorun yapmıyor ama ben hepsini arşivde sakladığım için kursam benim için daha iyi olacak. Alışkanlık arşivi indirip direk açmak daha kolayıma geliyor nedense :)
Linux'la Her Şey Mümkün!