[Çözüldü]Eclipse Tomcat + Hibernate + JSF ile Web Projesi Geliştirmek

Başlatan muzir, 14 Aralık 2010 - 17:37:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

muzir

Arkadaşlar merhaba; 

Amacım Eclipse ortamında Tomcat + Hibernate + JSF ile bir web projesi geliştirmek. Ancak kurulumlarda normal olarak sıkıntılar yaşıyorum. Sözü uzatmak istemiyorum, ben Tomcat üzerinde Mojorro kütüphanesini ekleyerek  "dynamic web project" çalıştırdım ayrıca hibernate de ayrı bir Java Projesi ile calıştırmayı başardım ancak asıl istediğim olan Hibernate + WebProject(JSF) + Tomcat yapısını bir türlü kuramıyorum. Örneğin Hibernate ayrı bir proje, "Dynamic Web Project" ayrı bir proje mi olacak? Ya da benim Spring, Struts2 gibi mvc yapılarına ihtiyacım var mı?

Önceki yıl Eclipse JPA ile bir proje tecrübem olmustu, Geronimo application Server üzerinde calışan.O projede Web Projesi ayrı JPA projem ayrıydı.

Özet olarak benim biraz kafam karıştı, tekrar belirtiyorum amacım Eclipse ortamında Tomcat + Hibernate + JSF ile bir web projesi geliştirmek. Bana neler tavsiye edebilirsiniz. Cevaplarsanız çok sevinirim. ;)
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

virs

Bahsettiğiniz NetBeans IDE'de aynı proje içinde gerçekleştiriliyor. Web projesine hibernate dahil ediliyor:
http://www.ethemsulan.com/2010/11/jsfjavaserver-faces-hibernate-framework-example.html

Eclipse için de birçok kütüphaneyi içinde barındıran JBoss Tools plugin uygun bir çözüm sanırım.
İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. (Kur'an: Necm, 39)

krwlng

Netbeans artık eclipse'e göre biraz daha avantajlı çünkü bütün eklentiler bağlantılı olarak geliyor, eclipse için ayrı ayrı tanıtmak gerekiyor. Eclipse tercih ederim fakat kolaylık açısından Netbeans daha pratik.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

muzir

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim, Netbeans'e sıcak bakmamın nedeni Sun'ın ardından Oracle'ın eline geçmesiyle javanın Visual Studio'su olması iyice. Ben herşeyi içinde barındıran bu tarz IDE'lerin geliştiriciyi kısıtladığını düşünüyorum. Bence arka planı kullanıcıdan gizlemek lazım, geliştiriciden değil. JBoss öneriniz içinde teşekkür ederim ancak mvc yapısınıda içinde bulunduran bir örnek bu soru için daha iyi bir yanıt olur sanırım.
@virs verdiğiniz link içinde teşekkür ederim.

muzir

Evet problem çözülmüştür. virs'in dediği gibi JBoss Toolları ile artık Eclipse içinde palette teknolojisini de rahatlıkla(tabi kurma ve araştırma kısmı çok rahat değildi bişey bilmiyorken) kullanabilmekteyim. Cevaplayan herkese teşekkür ederim.