Uygulama Geliştirme Tayfasına [UGT] Katılım

Başlatan sem, 12 Aralık 2010 - 21:41:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sem

Arkadaşlar daha önceki başlıktan bildiğiniz gibi yeni projeler geliştirmek üzere bir Uygulama Geliştirme Ekibimiz var, daha çok yeni olduğu için oluşturmaya çalışıyoruz da diyebiliriz. Ekiplere katılmak isteyen arkadaşların bu başlık altında kendilerini tanıtıp , katılım isteklerini dile getirmelerini istiyoruz.  Üstad olmaya gerek yok , biraz bilgili ve çokça istekli arkadaşlar da çekinmeden başvurabilir tabi ki..

LÜTFEN;

Zaman ayırabilecek ve projelerde devamlılığı sağlayabilecek (kod yazma, fikir verme) arkadaşlar ilgilensin. /*Tabii ki arada hepimizin zaman sıkıntısı yaşadığı oluyor, istisnai durumları kastetmiyoruz arkadaşlar*/

Önemli Hatırlatma:
Alıntı yapılan: heartsmagic //Önceki başlıktan alıntıdırDil meselesi biraz meşakkatli bir iş ve öğrenecek kişiye bakıyor her şey. Eğer düzey olarak sıfıra yakın birileri varsa ve bu ekip yoluyla bir şeyler öğrenmeyi bekliyorlarsa lütfen bunu beklemesinler, zira cidden çok zor buna vakit ayırmak.

Zaten bu şekilde öğrenmek isteyen arkadaşlar sorularını forumda dile getirdiklerinde, bildiğimiz kadarı ile yardımcı olmaya çalışıyoruz...

Herkese kolay gelsin...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

hrgn

Merhabalar

Dil olarak c++ geliştirme ortamı olarak qt kullanıyorum.Orta ölçekli programları tek başıma yazabiliyorum.Hiç takım çalışması gerçekleştirmedim.Ayrıca php de orta düzey bilgim var.Uygun görürseniz yardımcı olmak isterim.

egcodes

C programcısıyım. www.egcodes.blogspot.com blogumda sağ tarafta terminal üzerinden çalışan işe yarar bir kaç program yazdım. İtü'de okuyorum.

İyi çalışmalar.
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

sem

Katılımların hepsi çok güzel olacaktır elbet, ama C/C++ görünce nedense ayrı bir seviniyorum =)...  egcodes sitendeki "Sıralama Algoritmaları Yarışması" başlığı hoşuma gitti, şöyle sonuç verdi;

S o r t   A l g o r i t h m s
=============================

1) Qsort -> 0.020
2) Merge sort -> 0.030
3) Heap sort -> 0.030
4) Shell sort -> 0.030
5) Insertion sort -> 18.200
6) Selection sort -> 27.520
7) Bubble sort -> 68.660

En kısa zamanda size geri dönüş yapılacak arkadaşlar...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

aysel_aksu

hıımm tamam şimdi anlamış bulunmaktayım. o zman ben, finallerim bitsin. yarı yıl tatiline girelim. güzelce birinin ucundan tutayım. Eğer o zman kendimi bir şeyler biliyormuş gibi hissedersem :) ; katılmak için başvuru yapayım .

sem

Bunu saymayız yine bekleriz o zaman =)
Burası dünya?

aysel_aksu

inşallah inşallah :) bakalım artık peki o zman ben php ile döneceğim büyük ihtimal ile

doganaydin

Selam. Eğer hala şansımız varsa ben de yardımcı olmak isterim. Genelde python ile yazıyorum, masaüstü için qt web uygulamaları için framework olarak tornado ve django kullanıyorum. Php de biliyorum. Php de genelde framework kullanmıyorum ama codeigniter ve cakephp kullanmışlığım var. Veri tabanı olarak oracle alımlarından sonra mysql'i pek tercih etmesem de hem mysql hem de mongodb kullanıyorum.

sem

Evet tabii ki hala şansınız var. En kısa zamanda size geri dönüş yapılacaktır... Kolay gelsin, görüşmek üzere...
Burası dünya?

muzir

Merhaba bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim, önceki yıllarada C, C++(az da olsa), Dr.Scheme, C#(malesef en çok bunla) ve java ile projeler geliştirdim. Bu sene bitirme projem Linux üzerinde çalışan bir java web projesi. Bu sayade Eclipse tecrübem git gide artıyor aynı  zamanda 1 yıl süre ile de yarı zamanlı iş tecrübem bulunmakta(Malesef .NET,C#). Kendimi geliştirebileceğim yazılım projeleri ile de uğraşmaktayım. Seviyeme göre yardımcı olabileceğim projelerde yer almak isterim.
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

sem

Merhabalar... Kısa zamanda size dönüş yapılacaktır... Şimdilik kolay gelsin diyorum, görüşmek üzere...
Burası dünya?

kamboccia

Ben fikirci ve stilist olarak katılmak istiyorum paintte pre-photoshop adını verdiğim tam gerçekçi olmasa bile hatrı sayılır olduğunu düşündüğüm çalışmalar yapabiliyorum.Aklıma bazen program fikirleride gelebiliyor onları aktarırım yapabildiğim kadarınıda yapmaya çalışırım.Visual basic kullanıyorum ama çok amatörüm ve kapsamlı olarak öğrenmeyi reddediyorum nedense.Şöyle açıklayayım mesela bir işlemi iki farklı oyoldan farklı kodlarla gerçekleştirebilirsiniz ben diğerini öğrenmeyi reddedebiliyorum nasıl olsa birini biliyorum diye bilginize.Visual basic'in Linux taki sürümü Gambas diye duydum.Sürümü derken yanlış hitap ettim sanırım benzeri diyelim :)

Timur

Merhabalar, python ve qt ile olan çalışmalarımı ilerlettikten sonra bende katılmak isterim.
forumda böyle bir düşüncenin oluşması çok güzel (y)

hyperThread

Merhaba, Kontrol mühendisliği(İTÜ) son sınıf öğrencisiyim. C, C++, python, C#(en çok) ve java(çok iyi sayılmam bunda) dilleri ile çalıştım. Sürekli olarak da C++(QT ve openGL) ve python(pyQT) ile çalışmaktayım. .NET ve C# ile de freelance ve parttime(devam ediyor) iş tecrübelerim var. QT Quick ile de devam etmekte olan masaüstü uygulama çalışmalarım var. Linux kerneli üzerine modül yazma işine girişmiştim ancak devam ettiremedim bazı nedenlerden ötürü. Takım çalışması konusunda oldukça tecrübeli sayabilirim kendimi.Algoritma ve kod geliştirme kısmında faydalı olabileceğimi düşünüyorum.

furkankalkan

diğer üyeler arasında pek şansım yok ama küçük katkılarda bulunabilirim bir miktar gambas ve bash scripting biliyorum ve aynı zamanda c++  öğreniyorum
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

sem

Teşekkür ederiz arkadaşlar , en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. Görüşmek üzere...
Burası dünya?

janparey

Merhabalar arkadaşlar,
ben dersler yüzünden uzun süredir giremiyordum foruma,görünen o ki çok şey kaçırmışım.1. sınıf öğrencisiyim C dilini biliyorum herhangi bir projede yer almışlığım filan yok,tecrübeli olduğumu da söyleyemem fakat herhangi bir katkım olabilecek alan olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

sem

Teşekkürler can_66, kısa zaman sonra geri dönüş yapılacaktır size, görüşmek üzere...
Burası dünya?

sidenelen

sem0900 :)

önce bu başlığa baksaymışım keşke. c, c++ ile programlar yazdım. eğer katkım olabilecekse, hazırım :)

sem

En kısa sürede size dönüş yapılacaktır @sidenelen...
Burası dünya?

gomugomuno

C,C++ genel hatlarıyle biliyorum.Genelde konsol uygulamalari yaptim.Şimdi C++ qt ile dama oyunu  yapmaya çalişiyorum(qt4 ü bu oyunu yazarkenn öğreniyorum).Assembly dilinide boş zamanlarımda bakiyorum.Hiç bilmediğim fpga programlama üzerindede çalişiyorum.Windows üzerinde C#,VB.net ve Asp.net'te iyiyim ama bu üç dilide sevmiyorum.C# ,ile restoran otomasyon, dama oyunu , ve bunun gibi akla gelmeyecek kadar ufak uygulamalar yaptim. Asp.nette zamanında birkaç web uygulamasi geliştirdim.(ufak).Java bir kitap okumuştum o kadar.Hiç uygulama yok bu da hiç bir anlam ifade etmiyor :) Php hiç bilmiyorum :) 3. sınıf öğrencisiyim.(bitti) 3 yıl boyunca windows üzerine  eğitimler aldık.Kendi çabamla linux öğrenmeye çalişiyorum.Ve eğer bir katkım olucaksa bende bu tayfada yer almak isterim.

sem

Dama oynuna küçük diyorsanız =)

En kısa sürede size dönüş yapılacaktır...

Kolay gelsin...
Burası dünya?

sem

Gözden kaçabilir... O nedenle arada lazım...

Güncel...
Burası dünya?

endryz

c ve fortran biliyorum. sayısal çözümleme konusunda ders almışlığım var. yaz boyunca çok boş vaktim var, gereken şeyleri öğrenip yeni konularda da yardımcı olmak, aranıza katılmak isterim.

somut olarak ise en son şöyle bir çalışmalarım var;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=26799.msg340790#msg340790
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28511.msg342690#msg342690
0: her türlü amaç için yazılımı çalıştırma özgürlüğü.
1: yazılımın nasıl çalıştığını inceleme ve kendi gereksinimleri doğrultusunda değiştirme özgürlüğü.
2: yeniden dağıtma ve toplumla paylaşma özgürlüğü.
3: yazılımı geliştirme ve gelişmiş haliyle topluma dağıtma özgürlüğü.

sem

En kısa sürede sze geri dönüş  yapılacaktır. Teşekkürler...
Burası dünya?