War Rock çalıştırma hatası

Başlatan blackmask86, 12 Aralık 2010 - 19:02:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

blackmask86

s.a, playonlinux ile war rock kurdum. * her şey ayarlı directx felan. tek sorun launcherı açıyorum game start diyince warrock.exe açılmıyor direk warrock.exeyi açmayı deneyincede oyun izin vermiyor bu 2sini entrege etme gibi bi lüksüm varmı acaba teşekkürler

rick

blackmask86

launcherı açıp game start dediğim zaman hackshield dolup kapanıyor hiç birşey olmuyor. warrock.exe yi direk açınca zaten windowsdaki hatayı veriyor.

rick

Alıntı yapılan: blackmask86 - 12 Aralık 2010 - 19:11:04
launcherı açıp game start dediğim zaman hackshield dolup kapanıyor hiç * bir şey olmuyor. warrock.exe yi direk açınca zaten windowsdaki hatayı veriyor.
Öyleyse Wine'ı uçbirimden çalıştırın ve hata verip vermediğine bakın.

blackmask86

şimdi ben bu 2exeyi playonlinuxun wine eklentisi sayesinde wine confugurationdan ekliyorum ama uygula deyince kayboluyor hiç eklememişim gibi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Aralık 2010 - 19:39:49

Alıntı yapılan: blackmask86 - 12 Aralık 2010 - 19:37:23
şimdi ben bu 2exeyi playonlinuxun wine eklentisi sayesinde wine confugurationdan ekliyorum ama uygula deyince kayboluyor hiç eklememişim gibi

biraz acemiyim

rick

blackmask86

uçbirimdeyim şuanda yazmam gereken kodu söylermisiniz?

rick

Alıntı yapılan: blackmask86 - 12 Aralık 2010 - 20:19:48
uçbirimdeyim şuanda yazmam gereken kodu söylermisiniz?
wine ile programın adını yazın.

blackmask86

Göktürk

Alıntı yapılan: blackmask86 - 12 Aralık 2010 - 21:21:13
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=19634

benim sorunum burda tamamen açıklanmış ama çözüm yok.

Ne işleri
1. Yükleme (100% Tamamlandı - hiç hata) 2. WarRock Launcher 3. WarRock Updater 4. HackShield çalıştırır

Ne değildir
Hackshield ile veya sonra, bir Ağ bağlantısı elde edemezsiniz.

Ne test edilmemiştir
1. GamePlay 2. Ses (oyun) 3. 4 Çözünürlük Değişim. Fare kontrolü

Ek yorumlar
Yükleme-İlerleme Programları kullanılır: Şarap, POL (Playonlinux), WT (WineTricks) 1. 2 1.1.37 olun emin ve sahip olduğunuz son Şarap yüklü. POL - İlk yükleyin 3 tamamen için Önek, yüklemek oldu sahte. POL - Yüklü Gecko, Fonts, DirectX 4. WT - Yüklü MSI2, MSXML6, Konaklar, GDIPlus, yazı tipleri, fm20 5. POL - Run kurulum WarRock
muhtemelen çalışmayacaktır hacksheild kısmında takılır ilerlemez windows da bile sıkıntılı yani linuxda hiç çalışmaz aynı şey combat arms içinde geçerli wine playonlinux cedega denedim sonuç gene aynı yapacak bir şey yok windowsda oynayabilirsin ancak.
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

rick

Alıntı yapılan: blackmask86 - 12 Aralık 2010 - 21:21:13
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=19634

benim sorunum burda tamamen açıklanmış ama çözüm yok.
Evet, yok. Görünüşe göre çözülememiş ve uyumsuz olarak damgalanmış.

blackmask86

rick

Göktürk

arkadaşım burdakine bende baktım eski bu güncel sürüm değil seni yanıltmasın chapter 1 sürümü bu chapter 2 çalışmıyor hem o zaman da wine ile punkbuster ile açılıyordu şu an hacksheild var sorun var açılmaz en son güncel sürüm ile denedim ben gene aynı çalışmıyor malesef .
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

blackmask86

off :S windowsmu kurcaz şimdi .........

Yönetim Notu: İleti atarkan kullandığımız ifadelere dikkat edelim.

rick

Alıntı yapılan: blackmask86 - 13 Aralık 2010 - 15:53:42
off :S windowsmu kurcaz şimdi ...........
Sırf tek bir oyun için kurmaktansa işletim sistemi, VirtualBox içine kurabilirsiniz.

blackmask86

peki performans nasıl olur ? win kurup oynarsam mı daha iyi olur virtualboxlamı daha iyi olur performans bakımından. çünkü war rock çok ağır bir oyun

rick

Alıntı yapılan: blackmask86 - 13 Aralık 2010 - 17:56:54
peki performans nasıl olur ? win kurup oynarsam mı daha iyi olur virtualboxlamı daha iyi olur performans bakımından. çünkü war rock çok ağır bir oyun
VirtualBox'a ayrılacak kaynak miktarına göre değişir.

Göktürk

sistemin iyiyse sorun olmaz ufak tefek kasmalarada idare edicen artık .

heartsmagic

Virtualbox+oyun pek iyi bir ikili olmaz. Oyun isteniyorsa ve Windows temelli ise, gerçek bir kurulum ve oynamak daha makul olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rick

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Aralık 2010 - 01:40:30
Virtualbox+oyun pek iyi bir ikili olmaz. Oyun isteniyorsa ve Windows temelli ise, gerçek bir kurulum ve oynamak daha makul olur.
Acaba ReactOS'la nasıl olurdu?

heartsmagic

Hiçbir fikrim yok. Bildiğim odur ki bazı şeyler zorlamaya gelmiyor. Bir sisteme göre yazılan oyun oynanmak isteniyorsa sanal makineler falan çare olmaz bu işe.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rick

Aslında denemek lazım. Eğer Wine canıma tak ederse; üşengeçliği bir kenara bırakıp, kolları sıvayıp, ReactOS kurarım ve elimdeki her oyunu teker teker deneyip blog halinde sonuçları yazarım.

Göktürk

Alıntı yapılan: rick - 16 Aralık 2010 - 17:04:16
Aslında denemek lazım. Eğer Wine canıma tak ederse; üşengeçliği bir kenara bırakıp, kolları sıvayıp, ReactOS kurarım ve elimdeki her oyunu teker teker deneyip blog halinde sonuçları yazarım.

reactos sistem son sistem makinaların donanımını tanımıyor eski düşük pcler için driverlerda sorun olabilir ben bir ara denedim kuramadım :)

rick

Alıntı yapılan: Göktürk - 17 Aralık 2010 - 00:03:23
Alıntı yapılan: rick - 16 Aralık 2010 - 17:04:16

reactos sistem son sistem makinaların donanımını tanımıyor eski düşük pcler için driverlerda sorun olabilir ben bir ara denedim kuramadım :)
Ayrıca Windows XP bazlı olduğu için Vista veya 7 için yazılan bazı programları da çalıştıramayabilir.