Python Betiği İçin ”.deb” Paketi Oluşturma

Başlatan hitokiri, 12 Aralık 2010 - 00:41:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hitokiri

setup.py dosyası olması gerektiği gibi mi @vrs hâliyle uygulamayı bilmediğim için, tam olarak bir yerde hata varmı öngeremiyorum, muhtemelen bende de aynıdır , eğer bir değişiklik olursa paketleme aşamasında buradan paylaşarım , neden olduğunu ve dosyaları o zamana kadar , biraz beklemek gerek tabii, hata kodunu google ile aratıp bakacaz artık :D

arpia

@hitokiri, bu güzel paylaşım ve emeğin için teşekkürler :)

Yakın zaman da işime yarayacak inşallah... :)

hitokiri

Teşekkürler @arpia , yakın zamanda takdir etmek üzere o zaman :)
@vrs ben şu an paketliyebildim dh_make için oluşturduğumuz dizin içinde tar.gz uzantılı dosyayı silip, dpkg-buildpackge komutunu yeniden vermeyi deneyebilirsin :)
Aslında her seferinde bu komutlara yazmak zor geldiği için ben ".bashrc" dosyama bir fonksiyon eklemiştim yeri gelmişken onuda paylaşayım , hatta bu silme işlemini orayada ekleyeyim şimdi XD
paketle_sunu() {
sudo rm -rf build/ debian/
sudo python setup.py install
sudo chmod  -R 777 build/
tar -zcf $@.tar.gz  *
dh_make -c GPL -e mail@adresi  -f ./$@.tar.gz  -p "`echo $@|cut -d "-" -f1`"
rm -rf  ./$@.tar.gz
dpkg-buildpackage
}

Mail adresini yazdıktan sonra ,
paketle_sunu pyvatikci-1.5
gibi bir kullanımı var .

virs

@hitokiri teşekkürler bende de oldu bu sefer.

Tabi 3 günümü biraz boşa harcattın, ceza olarak bu işi görsel arayüze aktaracaksın :)
İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. (Kur'an: Necm, 39)

hitokiri

Alıntı yapılan: virs - 30 Ekim 2013 - 13:09:14
@hitokiri teşekkürler bende de oldu bu sefer.

Tabi 3 günümü biraz boşa harcattın, ceza olarak bu işi görsel arayüze aktaracaksın :)
pyvakitçi için gtk+ arayüzünü mü kasıt ediyorsun ?
Yoksa başka bir şey mi, ne olursa olsun önümüzdeki bir kaç ay sonra ilgilenebilirim ancak , bakarız artık uygun olunca ..

virs

Alıntı yapılan: hitokiriAlıntı yapılan: virs - 30-10-2013, 13:09:14@hitokiri teşekkürler bende de oldu bu sefer.

Tabi 3 günümü biraz boşa harcattın, ceza olarak bu işi görsel arayüze aktaracaksın pyvakitçi için gtk+ arayüzünü mü kasıt ediyorsun ?
Yoksa başka bir şey mi, ne olursa olsun önümüzdeki bir kaç ay sonra ilgilenebilirim ancak , bakarız artık uygun olunca ..
Deb paketi yapma işini görsel arayüze aktarabilirsin. Bu konudaki diğer uygulamalar çalışmadığına göre bu uygulama öne çıkacaktır :)
İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. (Kur'an: Necm, 39)

hitokiri

Bunu hazırlamak aslında hiçte zor bir şey değil @vrs, hatta zenity ilede bir şeyler yapılabilir ancak böyle bir işlem için kullanıcının kendi sorunlarını çözebiliyor ya da buna zaman ayırabiliyor olması gerek ; çünkü ileriki sürümlerde komutlar ve kullanımları değişedebilir. O yüzden böyle anlatım olarak kalması bana daha uygun geliyor.Hem bir sorun yaşandığında ne yapılması gerektiğide daha rahat anlaşılabiliyor. Elbetteki böyle bir uygulama olabilir / ya da çalışmayan uygulamaların neden çalışmadığı raporlanabilir, öneri için teşekkürler. XD