Teknoloji ve Saatler ( Linux dağıtımlarıda bir teknoloji ürünüdür...)

Başlatan GAREZ, 11 Aralık 2010 - 02:05:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GAREZ

benim basit blogum... genel olarak Teknoloji ve saatlere hitap edeceğim arada oyunlar olacak...
Tarayıcılara Göre Sayfa Görünümleri

Chrome   84 (37%)

Opera   52 (23%)

Firefox   47 (21%)

Arora   14 (6%)

Ubuntu   13 (5%)

Internet Explorer   11 (4%)

Safari   2 (<1%)

İşletim Sistemlerine Göre Sayfa Görünümleri

Other Unix   120 (59%)

Windows   79 (39%)

iPhone   2 (<1%

http://teknolojivesaatler.blogspot.com/

Ozmo

GAREZ

Alıntı yapılan: Ozmo - 12 Aralık 2010 - 11:40:47
ubuntutuyu neden tarayıcı  kısmına aldın :)

ben almadım istatistiklere o şekilde girmiş? Blogger ubuntu'yu tarayıcı sanıyor heralde... ama istatistikler Windows kullanımının düştüğünüde gösteriyor...

serkanburda

Alıntı yapılan: GAREZ - 12 Aralık 2010 - 11:43:42

ben almadım istatistiklere o şekilde girmiş? Blogger ubuntu'yu tarayıcı sanıyor heralde... ama istatistikler Windows kullanımının düştüğünüde gösteriyor...

Blogger sizin kendi girişlerinizi de sayıyor. Öyle olmasa bile bloğun linkini paylaştığınız yerler genellikle bu tür forumlarsa doğal olarak alacağı tıklar da Linux kullanıcıları tarafından yapılmış olacaktır diye düşünüyorum. Bu durumda ne yazıkki vardığınız sonuç yanlış oluyor :(  Sadece sizin bloğunuz baz alındığında Linux kullanım oranının Windows'a göre yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Windows kullanımının düşüp düşmediği sonucuna tümevarımla ulaşmak pek doğru olmasa gerek.

GAREZ

Alıntı yapılan: sersang - 12 Aralık 2010 - 14:20:34
Alıntı yapılan: GAREZ - 12 Aralık 2010 - 11:43:42

Blogger sizin kendi girişlerinizi de sayıyor. Öyle olmasa bile bloğun linkini paylaştığınız yerler genellikle bu tür forumlarsa doğal olarak alacağı tıklar da Linux kullanıcıları tarafından yapılmış olacaktır diye düşünüyorum. Bu durumda ne yazıkki vardığınız sonuç yanlış oluyor :(  Sadece sizin bloğunuz baz alındığında Linux kullanım oranının Windows'a göre yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Windows kullanımının düşüp düşmediği sonucuna tümevarımla ulaşmak pek doğru olmasa gerek.

kendi girişlerimi sayılmasını iptal ettim zaten o düşmede biraz espiri birazda gerçekler... yeni pc alanlar yada toplayanlar Linux ne deneyelim diyerek windows'tan uzaklaşmaya başlamışlar...

ve bugün gördümki listedeki ( tarayıcı listesindeki...) ubuntu Google Chromium'muş? niye kendisini ubuntu 10.10 tanıtacak şekilde ayarlanmış ki? ayrıca 14 ziyaret az değil mi?

ahmet_celal

bu 14 ziyareti su sekilde aciklayabilirim mantigim el verdikce
bir windows kullanicisinin internet degince aklina ilk olarak ilgili firmanin yaptigi ve ilgili isletim sistemi ile beraber gelen internet tarayici aklina gelir...
ayni mantikla ubuntu kuran bir kisinin ubuntu ile beraber gelen firefox u kullanmasi gayet normal cunki firefox sisteme dahil olarak geliyor ve aklinin ucundan bile gecmiyor farkli bir internet tarayici kurmak ilerleyen zamanlarda Chromium, Chrome, Opera gibi tarayicilarinda ubuntu isletim sistemi tarafindan desteklendigini gorunce haliyle onu kullanmaya veya denemeye basliyor....
php 'CANDIR'

autos38