[Çözüldü] DSl modem sorunsalı

Başlatan ufukcingay, 10 Aralık 2010 - 19:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ufukcingay

merhaba öncelikle forumunuz'a yeni üye oldum çok beğendim tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.Benim sorunum şu Airties RT-103 model dsl modem kullanıyorum (türktelekom 8 megabit bağlantı statik ip ) ve kullandığım distroda Ubuntu 10.04 LTS long term support ve grafik arayüzü kullanmıyorum ifconfig yaptıgımda eth0 çıkış adresim 192.168.2.2 gözküyor ne iternete çıkabiliyorum nede cihaza telnet ssh aracılığı ile dışardan erişim sağlayamıyorum modeme suncuu olarak kullandığım pc yi nasıl direkt ip aldırabilirim ? daha önce aynı sunucuyu uydunet bağlantısında netmaster modemle rahat rahat kullanıyordum ancak uydunet ile olan sözleşmemi şirketin altyapısının çok sorunlu olması bağlantının devamlı kesilmesi ve hizmet kalitesinde yetersiz olmaması nedeni ile fesh ettim ve aynı gün ttnet dsl 8 megabit bağlantı aldım sitenizi ve diğer dökümanları inceledim ama sorunum'a çarede bulamadım.Bunun için ayrıca Airties firmasınıda aradım ancak linux altyapısına destek vermediklerini anlattılar.Bende bunun üzerine forumda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş olabilecek arkadaşlarımın olacagını düşünerek sizlere sormaya karar verdim.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim herkese iyi çalışmalar dilerim.

Ufuk CINGAY 

eribol

Uydunet nasıl bir yöntem izliyor bilmiyorum. Ama dsl için http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21739.0 ve http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=16347.0 başlıkları açıklayıcı olur diye düşünüyorum

ufukcingay

bence bu işi içinde daha önce kurduğum webmin yardımcı olacak sanırım yinede konu linkleri için saolasın

heartsmagic

Bu bildiğimiz ADSL modem değil mi? 8mbit olan da TTnet paketi değil mi?
Hangi yolla bağlanıyorsun internete, kablo ile mi kablosuz mu?
Ayrıca çözüm için Webmin bence alakasız gibi duruyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufukcingay

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Aralık 2010 - 17:55:16
Bu bildiğimiz ADSL modem değil mi? 8mbit olan da TTnet paketi değil mi?
Hangi yolla bağlanıyorsun internete, kablo ile mi kablosuz mu?
Ayrıca çözüm için Webmin bence alakasız gibi duruyor.

sorun ubuntuda değil modemde idi daha kolay bir yöntem kullandık  webmin ve ipconfig sadece kullanımı daha kolay oldugu için kullandığım program unsurları ben sadece  ubuntuyu kurduktan sonra kurduum programlardan bahsettim neyseki kendi sorunumu kendim hallettim sanırım ben anlatamamışım evimde 3 tane bağlantım vardı biri kablonetti çok kötü oldugu için boşuna para vermek istemedim 2 incisi aslında 60 megabit olan ama türktelekomun ev kullanıcısına destek veremedği bu yüzden 32 megabit olarak kullandığım şu andaki vdsl 2 ve 3 üncü ve son olarak bundan bir ay evvel aldığım 8 megabitlik sınırsız bağlantım ubuntu sunucumda kullandığım)  ancak sorun modemin portlarından kaynaklanıyordu portları açınca iş çözüldü şu andaki bütün bağlantılarım zaten wireless

@eribol çok teşekkür ederim