[Çözüldü] Dil desteği hatası.

Başlatan Leroy, 09 Aralık 2010 - 20:09:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Leroy

gnome-user-guide-en gnome-user-guide-tr language-pack-gnome-tr language-pack-gnome-tr-base language-pack-tr language-pack-tr-base openoffice.org-help-en-gb openoffice.org-hyphenation openoffice.org-hyphenation-en-us openoffice.org-l10n-common openoffice.org-l10n-en-gb openoffice.org-l10n-en-za openoffice.org-l10n-tr openoffice.org-thesaurus-en-au openoffice.org-thesaurus-en-us

hatasını alıyorum ne yapmam gerekli?

eribol

Leroy

Dil desteğine geliyorm üsteki hatayı alıyorum yüklenemedi diyor hala ingilizce türkçe karmaşık halde sistem.

eribol

İlk mesajda hata yok, sadece paketlerin listesi var. Bu paketler türkçe dil desteği için yüklenmesi gereken paketler. Ama niçin yüklenemediğine dair bir şey yok. Elle de yükleyebilirsiniz bu paketleri.

Leroy

Peki nerden ve nasıl yapabilirim?

eribol

Synaptic paket yöneticisinden yükleyebilirsiniz. apt-get komutuyla yükleyebilirsiniz ve ayrıca Ubuntu Yazılım Merkezi ile de yükleyebilirsiniz.

Leroy

Ben tam olarak bu güncelleştirlere hepsine nasıl aynıanda ulaşıp hepsini yükleyeceğim peki?

eribol

Forumda bahsi çok geçer. Synaptic ve UYM ile de yapılabileceği gibi sudo apt-get update && sudo apt-get safe-upgradekomutu da yükseltme yapar.

Leroy

Reading package lists... Done
E: Invalid operation safe-upgrade
bu nedir?

heartsmagic

Normal dil bölümünden yapmaya çalışınca sana tam olarak ne diyor acaba?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

Sadece upgrade de olur, safe-upgrade yanlış hatırlamışım.

Bu arada dil sorunu ne alemde?

sema

Alıntı yapılan: eribol - 09 Aralık 2010 - 20:46:39
Sadece upgrade de olur, safe-upgrade yanlış hatırlamışım.

Aslında safe-upgrade vardı bir zamanlar, artık tanımıyor nedense.

@Leroy, Sinaptik'ten Türkçe dil paketlerini yeniden yüklemek için işaretleyebilirsin ya da yüklü değilse yükleyebilirsin. Neler onlar;

language-pack-gnome-tr ve language-pack-gnome-tr-base Sonra da;

sudo dpkg-reconfigure locales

Sorun olursa ikincisinin çıktısını alabiliriz ve sorulan diğer soruların cevaplarını da merak ettiğimi söyleyeyim.
susema

heartsmagic

safe-upgrade aptitude'a ait olsa gerek. apt-get kullandı mı kendisini bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Leroy

Teşekkürler herkese, dil çözüldü bi ara gnome i compiz ile göçerttim günceleme ekranında kırık programlar onarılmadan güncelleme olmaz dedi, onardı, kalan güncelleri de aldım ama compizi bi türlü beceremedim neyse.

Edit: yazım yanlışı

bytan

Başlığa ait sorunların çözüldüğü zaman etiketleyebilirsin @Leroy.

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST