Açılış sorunu: UniChrome ile Kubuntu 10.10 açılmıyor

Başlatan thex_yavuz, 08 Aralık 2010 - 09:51:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thex_yavuz

Merhaba arkadaşlar,
Her kubuntu kurma girişiminde aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Forumlarda olabildiğince araştırıyorum ama bi türlü direkt çözüme ulaşamadım.
Sorun şu: Kubuntu 10.10u kurdum. Ekran kartım Via S3G UniChrome Pro. Açılışta şifremi girdikten sonra Ekranda bi yükler gibi hareketlilik oluyor ama tekrar şifre ekranı geliyor.

Çözüm için yaptıklarım;
- Failsafe modda açılıyor. Güncellemeleri yaptım, fakat yine OLMUYOR
- xorg.conf dosyasını silip tekrar aç dediler OLMUYOR
- xorg.conf.failsafe dosyasının adını xorg.conf yaptım OLMUYOR
- xorg.conf dosyasını güncellemeleri yaptıktan sonra devide=vesa yazan kısmı device=openchrome şeklinde yaptım. OLMUYOR

Bana bi çare arkadaşlar :(

[IMG]http://img844.imageshack.us/img844/4800/ekrankartim.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us
www.duzceuni.com
Düzce Üniversitesi öğrenci mekanı

heartsmagic

xorg.conf dosyasının vesa işlediğin halini görebilir miyiz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

thex_yavuz

Section "Device"
   Identifier   "Configured Video Device"
   Driver      "vesa"
EndSection

Section "Monitor"
   Identifier   "Configured Monitor"
EndSection

Section "Screen"
   Identifier   "Default Screen"
   Monitor      "Configured Monitor"
   Device      "Configured Video Device"
EndSection
www.duzceuni.com

heartsmagic

Şimdi bir daha baktım da sorun grafik kartı olmayabilir. Nitekim sen sistemi açıyorsun, 3b desteği olsun olmasın, çözünürlük doğru olsun olmasın açılıyor sistem. Giriş yapmaya çalışıyorsun ancak tekrar giriş yöneticisi geliyor, doğru mudur?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

thex_yavuz

Sistemim 3b yi kaldırmaz ne yazıkki, o yüzden Efektleri kapattım ama yine de girmiyor. 32mb internal ekran kartım. Büyük ihtimal ekran kartındandır diye düşünüyorum. Tabi başka bi şeyde olabilir. Pardusta da aynı sıkıntı oluyordu, onda güncelleme yapınca açılıyordu. Fakat kubuntuda tüm güncellemeleri yaptım ama açılmıyor. 10.04te de aynı sıkıntıyı yaşadığımda güncellemeleri yapınca girmişti yani. Artık başka bi şeydense bilemiycem. Dediğim gibi şifre akranına normal açılışla ulaşıyorum, şifremi girince masaüstü bi an görünüyor ve ekran siyahlaşıp hemen şifre ekranım tekrar geliyor. Orda kapat seçeneğinde kullanıcıya baktığımda "bilinmeyen 0" gibi bi isim yazıyor.
Çaresini bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Aralık 2010 - 09:27:56

Arkadaşlar
1- Failsafe moddan girdim ve Son güncellemeleri yükledim
2- xorg.conf.failsafe dosyasının adını xorg.conf olarak değiştirip tekrar giriş denedim ve sistemim açıldı.

Öncedende bu şekilde 2-3 kez yapmıştım fakat sistemim açılmıyordu. Noldu bilmiyorum ama şu anlık çalışıyor. Bilginize
www.duzceuni.com

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST