proc uygulaması hata

Başlatan mstzn, 06 Aralık 2010 - 21:27:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mstzn

Arkadaslar linuxta iki tane parametre alıp bunların integralini hesaplayan bir proc uygulaması yapmaya çalışıyorum.Makefile yapıp derlediğim zaman "error:stdio.h: No such file or directory" hatası alıyorum.. Bu neyden kaynaklanmaktadır ? Standart kütüphaneleri modul programlama da kullanamıyor muyuz yoksa kullanabilmek için ekstra bir şeyler mi yapmak gerekir ?? Baya bi acemiyim de:) Şimdiden teşekkürler

sema

Yüklediniz mi?

sudo apt-get install build-essential
susema

heartsmagic

Hani pek anlamasam da anlayanların yolunu açmak için sorayım. gcc ile derlediğinde sorun yok ancak kendi makefile dosyanı oluşturup derlettiğinde mi sorun var?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mstzn

evet onu denedim zaten en yeni sürümde diyor.
Şey gcc ile derleme yapmadım.Benim bildigim modul ekleyebilmek için Makefile derlemek gerektiğidir.Ama yine de gcc ile bi deneyeyim:)

mstzn

ya arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu  ???

bytan

Gcc ile derlediğinde ne oluyor?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mstzn

hocam gcc ile derlenmiyor.Sanırım kernel alanında çalışıtığımdan dolayı.Kernel alanında çalıştığımdan dolayı bunları makefile ile derlemem gerekiyor.Nette, C standart kütüphanelerini kernel alanında kullanamassın diyor.Peki kullanılamıyorsa tanjant,sinüs gibi hesaplamalar için ne kullanılıyor  ??

bytan

Verdiğin komutla birlikte aldığın çıktıyı buraya aktarırsan, neden derlenmediğiyle ilgili tecrübeli arkadaşlar daha kolay yorum yapabilirler.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

sem

Modül derleme ile ilgili bir fikrim yok. Hani kernel alanı ile kastedileni de çok anladığım söylenemez. Fakat şu bağlantı yardımcı olabilir.

http://www.unix.com/programming/81058-math-h-makefile.html

Arkadaşın yönlendirildiği sayfada gerçi klasik -lm söylenmiş ama, belki yardımı dokunur..
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?