Bash Betik Yazma Ödevim

Başlatan cemdogan_, 06 Aralık 2010 - 12:51:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemdogan_

önceliıkler herkese merhaba aranıza yeni katıldım ubuntuyla başım belada yardımcı olursanız çok sevinirim.
aşagıda ödev sorum var nerden başlicagımı bilmiyorum şimdiden teşekkür ederim

"Her 10 dakikada bir /home/username (sizin kullanıcı adınız) klasorunde yeni bir dosya yada dosyalar yaratılıp yaratılmadığını kontrol eden, yaratılmışsa bunları kullanıcıya email yoluyla bildiren bir bash script yazın."

ironic

Tam istenileni karşılar mı bilmiyorum ama şöyle birşey yazıverdim. mail için yapılandırma gerekli. Daha önceden ben Archlinux için wikisindeki  anlatımı uygulamıştım.

#!/bin/bash

while :
do
   echo "$HOME dizini denetleniyor..."
   find $HOME -amin -10 | mail -s "son 10 dk içinde işlem gören dosya ve dizinler //son denetleme: $(date +%c)" gidecek_kisi@alan_adi.com
   echo 'Bir sonraki denetleme için bekleniyor...'
   sleep 10m;
done

cemdogan_

Eline saglık ironic nasıl makbule geçti bi bilsen yalnız bir ödev daha var :D
.png uzantılı bi dosyanın dvi,ps ve pdf formatlarına çevirebiliyomuyuz
hoca .odt uzantılı dosyanın içine resim gömmüş bunu latex ile pdf,ps ve dvi formatlarına çevirin diyor.
Tekrar çok teşekkür ederim.

Ozmo

o hocanin elinden öpeyim bizlere hep winzort kullandiriyorlar iyi çalısmalar :):)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ct

Alıntı yapılan: cemdogan_ - 07 Aralık 2010 - 09:54:29
Eline saglık ironic nasıl makbule geçti bi bilsen yalnız bir ödev daha var :D
.png uzantılı bi dosyanın dvi,ps ve pdf formatlarına çevirebiliyomuyuz
hoca .odt uzantılı dosyanın içine resim gömmüş bunu latex ile pdf,ps ve dvi formatlarına çevirin diyor.
Tekrar çok teşekkür ederim.

Merhaba, bir resmi latex'le almak komutlarıyla hemen olur, sonra ps, pdf gibi formatlara editörler kendisi çeviriyor. Ama bunu latexle de yapabilirsin diye düşünüyorum. Ben LyX kullanmıştım. Ubuntu paketlerinde var hemen indirip yazmaya başlayabilirsin. Ancak bazı sıkıntılar olabilir. Uzun bir şey yazacağın zaman sık sık yedeklemek lazım. Odt'nin içine gömülü olan resmi nasıl alırsın onu bilemedim ama.

cemdogan_

ironic Allah senden razı olsun yazdıgın programı hoca begendi hatta en iyisiydi sınıftaki sayende iyi not aldım büyüksünnn :D diger arkadaşların verdigi bilgilerede çok teşekkür ederim sagolun

solidsnake

Alıntı yapılan: cemdogan_ - 18 Aralık 2010 - 22:05:19
ironic Allah senden razı olsun yazdıgın programı hoca begendi hatta en iyisiydi sınıftaki sayende iyi not aldım büyüksünnn :D diger arkadaşların verdigi bilgilerede çok teşekkür ederim sagolun
bölüm nedir?

cemdogan_