Programlamayla Alakalı Tüm Videolarım(Java,Python,Ruby,PHP Vs...)

Başlatan dyrnade, 03 Aralık 2010 - 12:23:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dyrnade

Kimse kusura bakmasın o anlık sinirimle terbiyesizlik yaptım ama sinirlenmemek elde değil o kadar emek harcamışım ve yapılan yorum üzdü neyse canını sıktığım herkesten özür diliyorum.

Video linklerini yeniledim ve alternatifte var hepsi tek link.

http://turkceprogramming.blogspot.com/

ovural43

maşşallah bu dillerin hepsini ve videoların hepsini senmi hazırladın izlemedim henüz ..

her dile dalmışsın :D

dyrnade

Her dile dalmadım.4 tane şunun şurasında hatta daha bile fazla olabilirdi senın için zor olabilir ama bana Javadan sonra gerisi çerez   ;) ;D Tebrübe edindikten sonra bi yerden sonra başka dillere yönelmen lazım zaten.Hem başlıktada zaten Programlamayla Alakalı Tüm Videolarım  denmiş.Cevap yazmasamda olurmuş aslında sana :)

Timur

Paylaşım için teşekkürler hocam.(y)
Python ve Java videolarını hemen indirip ilk fırsatta inceleyeceğim  :)

solidsnake

Ben bu paylaşımı pek tutmadım. Hotfile'dan puan kazanmak için yapılmış gibi.

krwlng

İçeriği inceleriz, eğer faydalı ise bırakalım kazansın puanını arkadaş, hem en azından hotfile, diğer bütün dosya paylaşım platformlarından daha iyi olduğunu gösterdi kısa sürede.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

muzir

Ben içeriklere bakmadım, ancak küçük bir eleştiri blog ismine olabilir belki. Madem türkçe niye "programming"?  diye bir küçük eleştiri getirmek isterim, paylaşımlar içinde teşekkür ederim.

Edit: Bu arada linkler ölmüş.
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

dyrnade

Hotfile'dan para kazanmak için yapılmış dicek kadar kıt akla sahip insanlar var.Bunlar için kaç saatlerimi harcamışım bu kadar aptal aptal konuşmayın kendinize gelin.Para kazanmak istesem 8 ayda toplamda 3000 kere belki indirilmiş videolar yerine program yükler hotfile a öylesi para kazanırım ne biçim insansınız peh doğrusu kuş beyninizle nelere uğraşıyorsunuz.

Sherlock Holmes

Yinede düşüncenizi bu uslub ile dile getirmeyiniz.
Amacınızın fayda yönünde paylaşım ise,
yazılanlara kulak asmayınız.
Tüm yer yüzü altın olsaydı, insanoğlu daha fazla altın için yinede birbirini öldürür'dü. . .
Eğer bu başlık altında Forum kuralları çerçevesinin dışında bir içerik barınıyor ise,
yöneticilere şikayet ediniz, arkadaşlar. . . . aksi durumda teşekkür etmek kafi'dir

hasanaa

hotfile yerine rapide atsaymışsınız daha kalıcı olurmuş gibime geldi (hotfile dan silinmiş videolarınız)
Dropbox referansım

barış

Blogspot engeli var ve hotfile linkleri de çalışmıyor. Linkleri yenilerseniz çok iyi olur. Python 2 ile 3 arasında kaldığım için Java ve Ruby öğrenmek istiyorum şu anlık. Varsa elinizde sağlam kaynaklar verin lütfen.
Aslında torrent olsa tadından yenmez... :D

mehmetux

Alıntı yapılan: dyrnade - 09 Mart 2011 - 14:35:27
Hotfile'dan para kazanmak için yapılmış dicek kadar kıt akla sahip insanlar var.Bunlar için kaç saatlerimi harcamışım bu kadar aptal aptal konuşmayın kendinize gelin.Para kazanmak istesem 8 ayda toplamda 3000 kere belki indirilmiş videolar yerine program yükler hotfile a öylesi para kazanırım ne biçim insansınız peh doğrusu kuş beyninizle nelere uğraşıyorsunuz.
Üsluba dikkat lütfen.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

microanaliz

Çalışma yapmış bu kişi neden destek yerine yıkıcı eleştiri yapıyorsunuz.Kardeşim emeğinin hakkı ödenmez çalışmalara devam.
MicroAnaliz

heartsmagic

Tartışmaya sebep olduğu, kafasındaki mesnetsiz düşünceyi doğrudan suçlayıcı bir tarzda buraya aktardığı için @solidsnake'e, tepkisini uygun bir dille dile getirmeyen @dyrnade'e forumumuz 10 gün süreyle kapalıdır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hitokiri

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Mart 2011 - 04:04:10
Tartışmaya sebep olduğu, kafasındaki mesnetsiz düşünceyi doğrudan suçlayıcı bir tarzda buraya aktardığı için @solidsnake'e, tepkisini uygun bir dille dile getirmeyen @dyrnade'e forumumuz 10 gün süreyle kapalıdır.
Peki çözüm mü bu engelleme ?
yanlış + yanlış + yanlış (paylaşımı yapan içinde +yanlış ) olmuş beğenmediklerini sil geç "ahlak"' ın da terazisi mi var ?
"kafasındaki mesnetsiz düşünceyi" (düşünceyedemi sana göre mesnetsiz mi diye değil mi diye tartıcak insanlar ? )
Neyse sen beni de engelle elin değmişken çekilmez oldum yine elin alışmıştır artık zaten :)

heartsmagic

@hitokiri, defalarca aynı şeyleri konuştuk, defalarca aynı şeyleri anlatmaya çalıştım. Düşüncem o ki, onlarca defa anlatsam da yine sen kendi görmek istediğini soracaksın bizlere. Cevap vereyim yine de son cümlendeki saygısız ifadeye karşın.

Çözüm mü yasaklama? Soruyorsun bunu bizlere ya da bana, muhtemelen "çözüm değil" demeye getiriyorsun. Bunun çözüm olmadığını bilecek kadar yaşım ileride, çok şükür zekâm da yerinde. Fakat etrafta birileri birilerine "para amacı güdüyor" derken, bir diğeri de "hakaretler" savuruyorken sence ne yapmalıyız? Bırakalım da forum bu şekilde mi devam etsin?

Lütfen artık "şu çözüm mü bu çözüm mü" sorularını geçin. Bizim en büyük derdimiz bu zaten, eleştiri getirirken çözümü sunan insan sayısı sanıyorum ki bir elin parmaklarını geçmez. Yönetimde olmayanlar için yönetimi eleştirmek o kadar kolay ki, herhangi bir insan gelse bile (bize katkısı olmayan, bizi hiç ırgalamayan) bunu rahatlıkla yapabilir. Dışı sizi, içi bizi yakıyor arkadaşlar. Bu şekilde eleştirileri gördükçe de insanın çekip gidesi geliyor şuralardan.

Keşke birileri de gelse "Vay efendim şu kadar yanlışınız var, bu kadar yanlışınız var, hede hödö" demek yerine "Kardeşim suncuyla boğuşuyorsunuz, forumda yüzlerce ileti geziyorsunuz, gecenin bir yarısı insanlara anlatım yapıyorsunuz, bir derdiniz var mı, yönetim kolay devam ediyor mu, nasıl yardımcı olabiliriz?" deseler.

Göremeyeceğiz sanırım o günleri. Aynı tas aynı hamam.

Not: Yazım hatası düzenlemesi.

hasanaa

insanların sistemi ve yöneticileri hiç düşünmeden pata küte eleştirmelerine oldum oldum olası kızmışımdır kendimce. malum kişinin hep dediği gibi bekara karı boşamak kolay. sen canını sıkma @heartsmagic biz arkandayız.
Dropbox referansım

hitokiri

Alıntı yapılan: hasanaa - 11 Mart 2011 - 03:02:07
insanların sistemi ve yöneticileri hiç düşünmeden pata küte eleştirmelerine oldum oldum olası kızmışımdır kendimce. malum kişinin hep dediği gibi bekara karı boşamak kolay. sen canını sıkma @heartsmagic biz arkandayız.
Olayın birazda kişisel bir boyutu vardı ama haksızlık ettiğimi ve söylemek istemediğim şeyleri biraz haksızca dile getirdiğimin farkına varmam ve de konuşup anlaşabilmeyi hatırlamamla birlikte bazı ağır kaçan ithamların aslında arkasında öyle ağır ağır anlamlar taşımadığını ve de bu durumdan dolayı üzgün olduğumu belirteyim çok geç olmadan.

mehmetux

Şimdi forumu yönetenler gerçekten bir şeyler feda ediyorlar, burada  bu insanlara gereken saygıyı göstermek lazım, ama düşünce göreceli olarak ne kadar mesnetsiz olursa olsun hakaret içermiyor sanırım bu nedenle kışkırtıcı olduğu için karşı taradın cezasını hafifletmek için kullanılabilirdi, forum kurallarına göre ne icap ediyorsa o uygulanmalı, benimki görüş, eğer bir haksızlık varsa düzeltilmeli.   

Alıntı Yapherhangi bir insan gelse bile (bize katkısı olmayan, bizi hiç ırgalamayan) bunu rahatlıkla yapabilir

Şöyle bir düşündüm hani ben nasıl katkı yaparım buraya? Hiç uzatmadan yapabileceğim tek katkı öğrendiklerimi burada paylaşmak ki o seviyeye gelmek 1 sene daha öngörüyor, şimdilik cevap yazacağım her sorunun cevabı zaten bu forumda var. Kullandığımız işletim sistemine bir şekilde cd sipariş ederek.., bağış yaparak küçükte olsa bir katkı yapabiliyoruz. Öğrendikleri ile öğretecek seviyeye gelebilmek isteyen biri için bu ve benzeri sosyal ortamlarda bilgili insanlarla bir arada bulunmanın önemi aşikardır. Hiç bir eleştiri şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra wikiye madde eklemeyecek, sudo dergisine katkı sağlamayacak,  forumdaki sorulara cevap vermeyecek yada taşınan sitedeki hataları düzeltmeyecek. Eleştiri insanı, varlığı(artık her neyse), göreceli olarak eksiklerini, yanlışlarını  yada doğrularını, artılarını göstererek yargılamaya devam edecek.
Önemli olan eleştiriyi kaile alıp, almamak olmalı. Herkesin kendine göre doğruları yanlışları var doğru bulduklarını kaile alıp gerisine gülüp geçersin. Biri sana hakaret ediyorsa  çekip gidesin gelir bende o hakaret edeni çekip-uzatır, gitarıma tel yaparım, ama eleştiri yüzünden çekip gitmek sana hiç yakışmaz.
Son olarak :
@hitokri, çözüm doğruyu göstermek, zaten konunun tarafları iş işten geçtikten sonra yanlışlarını görmüşlerdir, verilen ceza bu türden davranışlara gösterilen bir duruş sanıyorum.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

microanaliz

heartsmagic yöneticinin bu seslenişine hak veriyorum benide engelemişti ama şimdi bakınca haklıymış yöneticilik zor hakkını iade etmek lazım gerçekden bir çok forum silinip giderken her geçen gün büyüyen bir ivmesi var buda tabiki ubuntu forumdaki görevli herkesin başarısı işin iyisini gene onlar bilir 
MicroAnaliz

barış

@heartsmagic'e hak veriyorum. @hitokiri, senin de bunları yazarken başka sorunların olduğunu düşünüyorum çünkü böyle bir şeyi yazacağını hiç ummuyordum. Şunu da söyleyeyim, sen de hatırlarsın eskilerde, @heartsmagic forumdan -bir aralar- gittiğinde hatırlıyormusun neler olmuştu, resmen kilitlendi forum? Hatta onun zamanında giden/gitmesi gereken bazı adamlar hala yok. Şimdi onun konusunu açmak istemiyorum. Herkes hata yapabilir, ben hata yaptığını düşünmüyorum ancak sana göre bu davranış hata olabilir, daha uygun bir dille söylersin umarım bir dahaki sefere. Bu forumda kaç kişiye uzaklaştırma verildi acaba? Bir elin parmaklarını geçmez benim bildiğim. Bir şeyi kırıcı bir üslupla söylemeden önce 2kere düşünün.

İkinci bir nokta, hotfile, rapidshare ne fark eder? İsteyen istediği siteye yükler paylaşımını. Paylaşımdan yararlanacak olanlar da indirir dosyasını paşa paşa, yok sen para kazanıyorsun vs. işlerine bulaşmadan yorumda bulunur, fikir belirtir, indirdiği şeyi kullanır. Hotfile'dan para kazansa ne olacak sanki? Sizden çıkan bir şey mi var? Paylaşımı beğenmezsiniz, yazarsınız aşağıya,
"paylaşımda bunlar bunlar eksik, şunları beğenmedim vs."

sema

Bazı şeyleri gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. Konunun gidişatına bakıyorum da şimdi. @hitokiri hatalı olduğunu söylemiş ve eğer farkındaysanız bunu söylemek hem de bu kadar insanın içinde azıcık zordur hani. Herkes kabul etmeyebilir de bu durumu. Üstelik bu duruma son derece üzgün olduğunu da eklemiş. Özellikle de bunu söyledikten sonraki iletilere bakıyorum da.. Abartıyoruz! Böyle olmamalı.
susema

heartsmagic

@hitokiri kendi penceresinden durumu ifade etmiş. Ben de ekleyeyim, konuşup meseleleri tartışmak, insancıl bir şekilde konuşmak yapılabilecek en güzel şeydir ki, biz bunu @hitokiri ile yaptık. O yanlış anlaşıldığı noktaları, bense neleri yanlış anladığımı aktardım. Konuştuk ve çözdük. Hâl böyle olunca başlığın bu meselesi halledilmiş oluyor.

Son bir ek yapmak istiyorum. @mehmetfun, katkı için belirli bir kıvama gelmek gerekiyor doğrudur. Gerçi çok ama çok yeni kullanıcılar bile bazı noktalarda katkı sağlayabilir buraya. Bulduğu bir uygulamayı, güzel bir özelliği aktarmak bile bir katkıdır. Wiki'ye destek bir katkıdır.

Katkı olmadan eleştiri yapılamaz mı? Yapılabilir elbette. Fakat sadece eleştirmek ne yazık ki katkının çok az bir kısmını ifade eder. Eleştiri ile beraber yanlış olarak düşünülen şeyin nasıl olması gerektiği aktarılmalı ki karşı taraf ölçsün, biçsin, tartsın bunu. Böylece belki o yanlış diye düşünülen tutumdan vazgeçerler.

Ayrıca şunu da belirteyim. @solidsnake "para" için dememiş "puan" için demiş. Haliyle eleştiri para konusunda değil. Fakat karşı tarafın tepkisini bilmeden bu gibi bir şeyi söylemek, karşı taraftan bu başlıkta olduğu şekilde bir cevap alıyor. İşte, anlatmak istediğim bu. Eleştiri var, yergi yargı vargı var ancak öneri yok. Ayrıca üslup denen şeyin ne kadar önemli olduğunu da görmüş oluyoruz böylece.

DoGuKaN

Ben şu sıralar Java öğrenmek için çabalıyorum. Bu yüzden bulabildiğim her türlü kaynağa ihtiyacım var. Sizin Java derslerinizi gördüm fakat hotfile linkleri ölmüş. Rica etsem bir daha upload edebilir misiniz?

solidsnake

Yazdığım mesajın 10 gün ceza gerektirecek nitelikte olduğunu düşünmüyorum. Zaten o kadar ön yargılı okumuşsunuz ki puanı para şeklinde yazmışsınız. Hadi ceza verdiniz bari e-posta ile falan bilgi verseydiniz., 10 gün ceza verince ıslah mı ettiniz beni. Kusura bakmayında yapmacık ve despot bir disiplin anlayışınız var.