Harddiskime giremiyorum

Başlatan watansever42, 01 Aralık 2010 - 20:06:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

watansever42

Selamlar az önce yedek depo olarak kullandığım XP'de denildiği şekilde söyleyim D:\ bölümünden boş alan almak istedim sonra pc kapandı tekrar açmaya çalıştığımda şu yazıyla karşılaştım ;

Evet arkadaşlar herşeyim burada benim, lütfen bunu kurtarabileceğimi söyleyin :S

rick

Alıntı yapılan: watansever42 - 01 Aralık 2010 - 20:06:24
Selamlar az önce yedek depo olarak kullandığım XP'de denildiği şekilde söyleyim D:\ bölümünden boş alan almak istedim sonra pc kapandı tekrar açmaya çalıştığımda şu yazıyla karşılaştım ;

http://img143.imageshack.us/img143/329/ekrangrntsy.png

Evet arkadaşlar herşeyim burada benim, lütfen bunu kurtarabileceğimi söyleyin :S
NTFS mi kullanıyorsunuz? NTFS, Linux'ta pek dengeli çalışmaz.

watansever42

orayı pek kullanmıyordum ya herşey onun içindeydi depomdu orası sadece öyle gerekli olduğunda kullanıyordum sonra win xp kurmak istedim burası 127 gb lık bir bölümdü burdan 30 gb alıp oraya kurcaktım disk bölümlendirme yapılırken bir baktım pc kapandı tekrar açtım açmaya çalıştığımda bunla karşılaştım :(

arkadaşlar lütfen kurtarabilceğimi söyleyin benim için çok önemli orası lütfen  :'(

alquirel

Hatada şöyle diyor:
Alıntı Yap
'/dev/sda5' bağlanamadı: Giriş/çıkış hatası
NTFS kararsız olabilir, donanım hatası olabilir, ya da bu bir SoftRAID/FakeRAID donanım olabilir.
İlk durum için Windowsta 'chkdsk /f' komutunu çalıştırın daha sonra Windowsa iki kere giriş yapın.

Senin durumunun üçüncüsü olduğunu zannetmiyorum. İkinci durum için yapılabilecek bir şey var mı bilmiyorum.
İyi niyeti koruyup ilk durum olduğunu varsayarak denileni bir dene.

Penceredeki hata kodu ile ilgili arama yaptım, genelde bu 'chkdsk /f' komutu ile ilgili çözümler mevcut.

sema

Şu programı kurun;

sudo apt-get install ntfsprogs

Sonra da NTFS hangi bölümdeyse şunu uygulayın, diyelim ki NTFS bölümü sda2,

sudo ntfsfix /dev/sda2

http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=7185613&postcount=2

Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
susema

heartsmagic

Ne oldu da bu hale geldi?
NTFS'nin en iyi doktoru onu yapanlardır, kısacası Windows üzerinde sana tavsiye edilen yolu dene bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.