Ubuntu Yazılım Merkezindeki En Kullanışlı Kişisel Bütçe Yönetim Programı Hangisi

Başlatan bytan, 28 Kasım 2010 - 15:45:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu Yazılım Merkezindeki En Kullanışlı Kişisel Bütçe Yönetim Programı Hangisi?

Home Bank (EvBank)
Eqonomize
GnuCash
Skrooge
KMyMoney
wxBanker
Grisbi
Gedit, Tomboy vb Uygulamalar
Diğer

omergex

Alıntı yapılan: umutubuntu - 20 Ağustos 2011 - 00:46:17
Burası devlet olmadığı için dediklerinizin pek bir kıymeti kalmıyor, açıkça belirtiyoruz bu forum demokrasiyle yönetilmiyor diye.
Daha önce bir takım kişiler demokrasi demokrasi diyerek başımıza olmadık işler açtığı için artık demokrasi umurumuzda değil maalesef.

ohaa, hiç bir şey diyemiyorum sizin bu sözlerinize gerçekten şok olmuş vaziyetteyim, nasıl bir zihniyettir bu. gerçekten bütün forum yöneticileri bu görüşleri mi paylaşıyor merak ediyorum şu an.
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

umutubuntu

Alıntı Yapohaa, hiç bir şey diyemiyorum sizin bu sözlerinize gerçekten şok olmuş vaziyetteyim, nasıl bir zihniyettir bu. gerçekten bütün forum yöneticileri bu görüşleri mi paylaşıyor merak ediyorum şu an.
Bilahare demeç veririz.

omergex

evet, gerçekten yöneticiler olarak bir demeç verseniz fena olmaz. gerçekten merak etmekteyim. sorum şu: bu forum bu düşüncelerle mi yönetiliyor?

umutubuntu

Bakın ne kadar sabırlı ve eleştiri alır vaziyetteymişiz, sayenizde başlık buralara vardı. Bu kısım biraz daha açık kalsın ego tatmin edelim :)

omergex

benim sayemde demeyelim şuna. zira forum yöneticileri de başlığı uzatmakta, napayım cevap vermeyim mi?

umutubuntu

omergex

" sayenizde başlık buralara vardı" diyerek sizi suçlayan ben değildim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ağustos 2011 - 01:11:27

@umutubuntu hiç bir gerekçe göstermeden gayet makul olan bir önerimi silmiş vaziyette ne yapmalı kime şikayet etmeliyim. yoksa üyelerin böyle bir hakkı yok mu?

heartsmagic

Alıntı yapılan: omergex - 20 Ağustos 2011 - 00:34:19
@heartsmagic hep dayanamıyorum yazıp bir şeyler saydırıyorsunuz maşallah sizde. merak ediyorum hangi konulara karışmadan dayanabildiniz diye :)

Hemen örnek vereyim. Israrla yazdığın diğer başlıklarına mesela karışmadım, gerek duymuyorum çünkü. Zira aynı gereksizlik üzerine yorum yapıyorsun sürekli. Fakat, foruma geçilen her iletiyi atlamadan okumaya çalışır ve çoğu zaman okurum. Eğer bilgim dahilindeyse doğrudan cevap yazar, öneri veririm. Eğer bilgim dahilinde değilse Google olsun, genel forum olsun araştırıp yardımcı olmaya çalışırım. Haliyle zaman alan bir iş bu, bilmem kıvırabildin mi?

Bu arada da yönetimi ilgilendiren meseleleri değerlendirir, saçma sapan başlıkları düzenler, kırpar, biçerim. Ara ara da sağ olsun sunucumuzla falan uğraşırım. Unutmadan ben yemek yiyen, işi olan, gücü olan, mesai dolduran, sosyal hayatı olan bir bireyim. Tüm yönetici arkadaşlarım da böyle ve akşam boyunca senin hezeyanlarınla uğraşmış durumdayız. Tekrar sorayım, bilmem kıvırabildin mi?

Kendimi yinelemiş gibi olacağım ancak iki dirhem destek görmedikten sonra karşıdan, cidden pek değer vermek istemiyorum söylenenlere artık, resmen bu aşamaya getirdi bazı kullanıcılar bizi. Ne güzel. Ayrıca senin bu anketi açtırman foruma ışık hızı değerinde katkı sağlayacakta ben mi göremiyorum acaba?

Alıntı Yap
benim de amacım bu foruma bir şeyler katmak. evet forum yöneticileri hakkında bazı eleştirilerim var ve ortaya bir şeyler koymak adına böyle bir anket yapılmasını önerdim.

Bir önceki yazımın son cümlesi.

Alıntı Yap
ancak ben hala anlayamıyorum neden açılmadığını. bir forumda neden böyle bir anket açılmaz aklım almıyor. madem demokratikiz, insanların kanaatini öğrenmek istiyorum ben. dediğim gibi belki herkes mükemmel dicek hakkınızda, ancak ben yine dediğim gibi demokratiklik için böyle bir anketin eşik atlamak olduğunu düşünüyorum. ama kurallar katii imiş. bu durumda yapacak bir şeyde kalmıyor.

Kaç kişinin, daha kaç defa daha sana söylemesi gerekiyor? Burası demokratik bir ortam değil. Yöneticilerin inisiyatifleriyle ayakta duruyor. Bunun neresini anlamak istemiyorsun bana bir anlatabilir misin? Hâlâ hangi anketin peşindesin ve neden? Bak kısa yoldan söylüyoruz sana: "Ubuntu-t demokratik bir ortam değildir. Yöneticilerinin kararlarıyla hayatını sürdürür." Altına da yönetim olarak imzamızı atıyoruz. Dilediğin yerde bunu paylaşabilirsin.

Alıntı Yap
kurallar değiştirilebilir bence. aslında böyle bir anketin açılıp açılmaması için bile sizin yöneticiler olarak bir anket düzenlemeniz gerekir. çoğunluk istemiyorsa dicek bir şeyim kalmaz. bakın çoğunluk dedim, benim tavrım bu şekilde, çoğunluk ne derse o, bilmem anlatabiliyormuyum

Çoğunluğu bilmem de, farkındaysan yöneticiler haricinde konuya ileti geçen iki, hatta biri ironi için söylediği için üç kişi istemiyor anketin açılmasını. Sence çoğunluk ne isteyecek? Kaldı ki sonucu belli bir anket için neden vakit kaybedelim? Bkz. Bir önceki açıklamam.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omergex

anket açmadan bilemezsiniz ki sonucun ne olacağını. üstelik @umurubuntu da bir gerekçe dahi göstermeden açtığım ve değer vererek yazdığım "yöneticiler demeç versin" önerimi silmiş atmış. artık bu foruma ne güvenim ne de inancım kalmadı, zaten siz de demişsiniz demokrasi ile yönetmiyoruz diye. son bir öneri sunucam size, silin beni bu forumdan hatta ip mi engelleyin. gerçekten. bilmiyorum ne yapmam gerekli silinmek için bu yeterli sanıyorum. ancak bu konuşma, ve diğer yerlerde bu konu ile yaptığım konuşmalar bir abide gibi kalsın gorumda. belki bir gün biri çıkar ve der, haklıymış diye.

umutubuntu

Alıntı yapılan: omergex - 20 Ağustos 2011 - 01:20:07
anket açmadan bilemezsiniz ki sonucun ne olacağını. üstelik @umurubuntu da bir gerekçe dahi göstermeden açtığım ve değer vererek yazdığım "yöneticiler demeç versin" önerimi silmiş atmış. artık bu foruma ne güvenim ne de inancım kalmadı, zaten siz de demişsiniz demokrasi ile yönetmiyoruz diye. son bir öneri sunucam size, silin beni bu forumdan hatta ip mi engelleyin. gerçekten. bilmiyorum ne yapmam gerekli silinmek için bu yeterli sanıyorum. ancak bu konuşma, ve diğer yerlerde bu konu ile yaptığım konuşmalar bir abide gibi kalsın gorumda. belki bir gün biri çıkar ve der, haklıymış diye.
Biz o kadar yazıyoruz ve derdimizi anlatamıyoruz demekki, yolunuz açık olsun her türlü engellemeniz yapılıp foruma tekrar giriş yapamayacağınızı belirterek esenlikler dileriz.

Shamata

@omergex

Bencede bu forum tek taraflı yönetiliyor ama bu kadar üstüne gitmek bence anlamsız. Benim ziyaret sebebim sadece sorunlarımı çözmek amaçlı ve başkaların sorunlarına yardım etmek veya çözülmüş olan sorunlardan faydalanmak. Demek istediğim bu kadar ciddiye alma olayları zaten belirtmişler biz ne dersek o olur diye ...

Kimseyle uğraşmak istemem sadece @omergex 
üyesine işleri bu kadar büyütmesinin anlamı yok diye yazmak istedim. Örnek * forumda bu ilk olay değil. Zaten takip edenler de bunun ilk olmadığını bilirler. Bu konuda çok şey yazıla bilir ama belirtiğim gibi benim bu forumu ziyaret amacım tartışma yaratmak değil o yüzden de @heartsmagic yazdığın gibi bir örnek v. s. şeyler yazmak istemiyorum ve bu olayın içine girmek istemiyorum. Şimdi dersin ama girdin zaten mesaj yazdın?  belirtiğim gibi: Kimseyle uğraşmak istemem sadece @omergex 
üyesine işleri bu kadar büyütmesinin anlamı yok diye yazmak istedim.

zaten her şey açik ve net olarak belli:

Alıntı YapAlıntı yapılan: umutubuntu - Bugün, 00:46:17

Burası devlet olmadığı için dediklerinizin pek bir kıymeti kalmıyor, açıkça belirtiyoruz bu forum demokrasiyle yönetilmiyor diye.
    Daha önce bir takım kişiler demokrasi demokrasi diyerek başımıza olmadık işler açtığı için artık demokrasi umurumuzda değil maalesef.

kalın harflerle yazılan yerleri okuyunuz. sonra da

Alıntı YapBir de şu "topluluğun çoğunun istediği ama bizim yapmadığımız olaylara" bir örnek verse birisi dişimi kıracağım.

hem bir kıymeti yok hemde dikkate alıyormuşsunuz? bu çelişkiler ne böyle. Ya siyahsın yada beyaz. Neyse hayırlı geceler. Daha da fazla buraya cevap yazmak istemiyorum.

heartsmagic

@Shamata, bir de senin için dil dökmeyelim lütfen. @omergex'e dil döktük döktük, hâlâ sonucunu bilmeden nasıl bilebilirsiniz demiş. Kaç defa açıklamak gerekiyor? Sonucunu önemsemiyoruz ki. "Evet demokratikler" çıksa da "Hayır demokratik değiller" çıksa da önemsemeyeceğiz. Zaten ilki çıkarsa şaşırırız, en az on defa söyledik "demokratik" değiliz, olmayacağız. İtici, mide bulandırıcı, nasıl geliyorsa gelsin bu kullanıcılara. Forum şu kadar senedir ayakta, bu kadar senedir de düzen içinde. Yöneticilerin inisiyatifiyle oldu bu, böyle olmaya da devam edecek. Ta ki bayrak başkalarına devredilene kadar, yeni gelenler istedikleri şekle sokarlar burayı.

Ah işte, derdimiz bu bizim. Yeni gelenler yok, kimse elini sokmak istemiyor şu işlerin altına. Ancak boş işlerin peşindeler.

@Shamata, "biz ne dersek o" demiyoruz. Eğer tümden böyle bir şey demiş olsaydık forumda zaman zaman yaptığımız değişikliklerin hiçbiri olmazdı sanırım değil mi? Bir de şu "topluluğun çoğunun istediği ama bizim yapmadığımız olaylara" bir örnek verse birisi dişimi kıracağım. Söylendiği üzere biri gelip kuyruk acısı ile bir şeyler isteyip sonra da "Burada demokrasi yok, çoğunluğun istediği olmuyor" diyor. Komik değil mi bu? Kim kazan kaldırmış forumda da bizler tepkisiz kalmışız? Kazan tek başna kaldırılmaz baştan belirteyim.

Şimdi, @Shamata, sen istediğim olaya güzel bir örnek verebileceksen ver lütfen. Aksi takdirde susman daha isabetli olacaktır, zira kendi kendisini rezil ediyor insan uzattıkça.

alquirel

Bahaneyle anketin de tanıtımı olmuş oluyor.
Eee reklamın iyisi kötüsü olmazmış :)
Bize de anketi açtırma gayemiz olan Sudo'ya uygulama tanıtımı yazısı yazmak kalıyor. ;)

heartsmagic

@Shamata, tartışma çıkartmak istemiyorsan hiç yazmayacaksın. Önce yazıp, sonra da "tartışma istemiyorum" demektir asıl senin söylediğin şey: Ya siyahsındır, ya da beyaz. Lütfen tereciye tere satmaya çalışma. İstemem yan cebime koyun bir benzeri bu da, tartışma istemem ama bakın çıkartıyorum.

Sen iletini düzenleyerek bana cevap vermişsin, benim deli gibi kendi kendime konuştuğumu sananlar için not düşeyim. Yeni ileti geçmeyip kendi iletini düzenlediğinden ötürü tekrar bu iletiyi geçiyorum. Dikkatli miyiz neyiz? Yöneticiyiz işte, bu da vazifelerimizden biri, hatta yapmamız zorunlu....

Gelelim yorumladığın yere. Koyu olarak yazdığın yeri ya anlamamışsın, ya anlamışsın ancak anlamamazlıktan geliyorsun ya da provake unsuru sokuyorsun foruma. Bu üç seçenekten birini seçmen gerekecek, bence ilkini seç.

@umutubuntu orada senin ima ettiğin gibi "Üyelerin söylediklerinin pek bir kıymeti yok" dememiş, sen onu, o şekilde anlamak istediğin için öyle anlamışsın. Bkz: Algıda seçicilik. İletileri baştan takip edersen neden söylenenlerin kıymetinin olmadığını anlayabilirsin. Üşeniyorsan okumaya, hiç yorum yapmayacaksın. Ben üşenmiyorum, okuyorum, yorumluyorum, tartışıyorum. @omergex ısrarla "demokrasi vs. vs." diyerek bazı şeyler istemiş, @umutubuntu da burasının devlet olmadığını belirterek, söylenenlerin kıymetinin olmadığından dem vurmuş ki, haklıdır.

Sence üyelerinin sözlerine değer vermeyen insanlar olarak bizler neden yardım diye didinip duralım? Salak mıyız? Para mı alıyoruz bu işten? Psikopat mıyız? Burası bir ortam, kendi yapısı var. Ya kabul eder barınırsın ya da kabul etmez gidersin. İkisinin ortası ise senin "yapıyorum" deyip de yapmadığın şeydir. Sessizce takılıp, insanlara yardım etmek. Lütfen, tartışma istemiyorsan hiç yorumlama bu tür başlıkları.

Şimdi, tekrar soruyorum ve bana "örnek veremem" sana diyeceksen lütfen bir daha cevap yazma bu başlığa. Ya da yaptığın gibi iletini düzenleme. Kaldı ki aslında iletileri bu şekilde düzenlemeni de istemiyoruz sensen, zira cevap vermişsin ancak karşıdakinin haberi yok. Olur mu olur, görmeseydim olacaktı işte. Soruyorum, bana tüm forumun, topluluğun böyle canhıraşla isteyip de bizim yapmadığımız bir örnek ver lütfen. Veremeyeceksen, yapacağın, daha doğrusu yapmayacağın şeyi biliyorsun.

microanaliz

Ah işte, derdimiz bu bizim. Yeni gelenler yok, kimse elini sokmak istemiyor şu işlerin altına. Ancak boş işlerin peşindeler.
Bizler biraz forum mantığının dışına çıktık burayı ve wiki yi programlama kaynak ve geliştirme yerine getirdik acaba Yanlış anlamayında boş işlerin peşindeler lafı bizim gibileride kapsıyormu saygılar...(bilgilendirirseniz sevinirim)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ağustos 2011 - 00:53:38

omergex sizin savunduğunuz işin gerçeğekle bir alakası yok bunu bilin demokrasi altında olmadık işler açılır burada başımıza forum yöneticileride aynı fikirdeler sanırım her şeyin bir tarzı var buranında kendi kuralları var kurallar sorgulanır ama gereksiz şeyler için vakit kaybedilmez...
MicroAnaliz

sem

@microanaliz;

Forum ve Wiki üzerine fazlaca programlama ile ilgili döküman olduğu konusunda "boş iş mi" olarak düşünüyorsanız, bence aksine onlar da gerekli şeyler...

Ufak tefek şeyler için çok fazla araştırmalar yaptığımı hatırlıyorum, basit bir işleme hatta 3 hafta verdiğim bile oldu... Ve 3 hafta abartı olarak değil... Harbiden öyle...

O nedenle Wiki ve forumda ilgili bölümlerde programlamaya yer verilmesi çok daha güzel bence. Katkılarınız varsa bu vesile ile size teşekkür etmiş olayım...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

microanaliz

MicroAnaliz

heartsmagic

@microanaliz, programlama veya wiki'ye boş iş gözüyle bakmamız ihmal dahilinde değil. Boş işten kastım, bildiğimiz boş iş. Bu sayfada örnekleri mevcut.

Ayrıca @omergex'e hitaben yazacak arkadaşlardan farkında olmayan varsa hatırlatmış olalım, kendisi süresiz olarak yasaklı durumda. Kısacası kimseye cevap veremez, başka kullanıcı açmazsa tabi geçmişte yaptığı gibi.