Ubuntu Yazılım Merkezindeki En Kullanışlı Kişisel Bütçe Yönetim Programı Hangisi

Başlatan bytan, 28 Kasım 2010 - 15:45:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu Yazılım Merkezindeki En Kullanışlı Kişisel Bütçe Yönetim Programı Hangisi?

Home Bank (EvBank)
Eqonomize
GnuCash
Skrooge
KMyMoney
wxBanker
Grisbi
Gedit, Tomboy vb Uygulamalar
Diğer

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

alquirel

Benim tercihim HomeBank;

Arayüz sadeliği, kullanım kolaylığı ve ~%100 Türkçe desteği tercih sebeplerim...

rick

cafenetland

yorum yapmiyacaktim ama dayanamadim. :D

anket acilimlarinda secici davrandiginizi soylemistiniz.

ben bu anketin bu forumda en fazla 5 kisinin ilgisini cekecegine inaniyorum,

yani kim kullanir kisisel butce programini ? SAbanci ya da KOC degiliz ki paramizi nereye kullanacagimizin hesabini yapalim.

"bence" gereksiz bir anket. anketi oneren arkadas yanlis anlamasin. "seciciyiz" dendigi icin yapiyorum bu yorumu.

anketlerde Linux konulu anket anlayisindan cikilmasi gerekiyor bence. cunku bu konuyla alakali anket kalmamis ki ortaya butce programi anketi cikmis.

kizmasin kimse :) bu yorumu yaparken buradaki yuce insanlarin elestirilere olumlu yaklastigini goz onunde bulundurarak yazdim.

saygilar.

bytan

@cafenetland,

Alıntı Yap

yani kim kullanir kisisel butce programini ? SAbanci ya da KOC degiliz ki paramizi nereye kullanacagimizin hesabini yapalim.

Uygulamaları kimin kullanıp kullanmadığını zamanla göreceğiz. Eğer kimse kullanmıyorsa  depolardan da çıkartılmalı. Zaten Sabancı ile Koç da para hesabı yapmaz ki, muhasebecisine yaptırır, değil mi?

Alıntı Yap
"bence" gereksiz bir anket. anketi oneren arkadas yanlis anlamasin. "seciciyiz" dendigi icin yapiyorum bu yorumu.

Olmuş bitmiş, açılmış anket ve bu başlık için bence gereksiz bir yorum. Yanlış anlaşılmasın, gerçekten gereksiz olduğu için yapıyorum bu yorumu.

Alıntı Yap
anketlerde Linux konulu anket anlayisindan cikilmasi gerekiyor bence. cunku bu konuyla alakali anket kalmamis ki ortaya butce programi anketi cikmis.

Anket bilakis çıkılmadığının göstergesi.

Alıntı Yap
yorum yapmiyacaktim ama dayanamadim.

Yine bir dayanamama hali. Söyledik ve seçici davranıyoruz. Zamanında kabul görmeyen anketlerin için dönüp dönüp kızma yok yere.

Anket harici yorumları dışarıya alalım. Rica ile...

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

heartsmagic

O yüce insan ben olduğuma göre anket dışı yorum yapayım, gerekirse böleriz.
Yazılım merkezinde bulunan hatta kurulu bazı uygulamaları ankete taşımakla "geyik" arasında fark vardır bence. Madem kalemimiz keskin, ben de böyle devam edeyim.

Lütfen rahatsızlıklarınızı da ilgili başlıkta dile getirin, başka başlıkları kullanmanın bir anlamı yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hakperest

Birçok defa aklıma geldi lakin bir türlü fırsat bulup araştıramamıştım. Şimdi "ön plana çıkmış uygulamaları" liste halinde gördüm, kullanıcı yorumları da olursa, daha güzel olur.
İlk fırsatta HomeBank'ı deneyeceğim sanırım, ilgimi çekti.
Küçük bir anketimiz var, katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz. Anketimize http://h2b.co/anket adresinden ulaşabilirsiniz.

http://mustafaalkan.kimdir.com

sudusleri

Bu tür programlar neden kullanılmasın... Belki benim 5 tane kredi kartım var hepsine ayrı ayrı ödemelerim.. Kira gelirim.. Tüketici kredisi taksitlerim vs.. (Hepsi bir örnek tabii) Bunları derli toplu bir yerde görmek ve takip etmek gayet normal. Şahsen kullanmasam da bu yazılımlara talep var ki hala geliştiriliyor.
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

barış

Öğrenci için ideal bir program bence :D
Bence bunu kullanacak en yaygın kesim:
1-muhasebeciler
2-öğrenciler :D

Çok haşır neşir olmadım ama kullanmışlığım var. HomeBank sade bir arayüz sunduğudan ve ben de sadelikten yana olduğumdan oyumu HomeBank'tan yana kullandım :)

Conqueror

Merhabalar,
En başlardaki yoruma katılmıyorum. Bence gayet ilgi çekici bir anket. Oyumu hiçbir uygulamaya vermedim; çünkü, kullanmadım. Kullanan arkadaşlar uygulama tanıtımlarını yaparsa gayet güzel olacağı kanısındayım.

alquirel

Alıntı yapılan: Conqueror - 08 Aralık 2010 - 21:36:38
Merhabalar,
En başlardaki yoruma katılmıyorum. Bence gayet ilgi çekici bir anket. Oyumu hiçbir uygulamaya vermedim; çünkü, kullanmadım. Kullanan arkadaşlar uygulama tanıtımlarını yaparsa gayet güzel olacağı kanısındayım.

Vaktim olursa böyle bir tanıtım yapma amacındayım, ama şimdilik zor gözüküyor.
Kısaca söyleyeyim, kullanmaya kurcalamaya başladıkça birçok özelliğini keşfediyorsunuz.
Benim bu uygulamalarla tanışmam da tamamen merak sonucu olmuştu.
Mevcut uygulamaların hemen hemen hepsini denedim. En başarılı olarak HomeBank uygulamasını tavsiye ederim.

altintasi

Aslında faydalı bir anket. Çünkü bu tarz bir programın arayışı içindeydim..
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

microanaliz

Bunların hangisinin Türkçe desteği var yardımcı olursanız sevinirim.
MicroAnaliz

alquirel

Alıntı yapılan: microanaliz - 08 Mayıs 2011 - 13:06:58
Bunların hangisinin Türkçe desteği var yardımcı olursanız sevinirim.

İletiyi geç gördüğüm için kusura bakılmaya ;)

Diğer uygulamaları hatırlamıyorum ama HomeBank zaten depolarda da EvBank olarak geçiyor. Yani Türkçe desteği mevcut.

emreseckin

omergex

Alıntı yapılan: cafenetland - 28 Kasım 2010 - 23:19:37
yorum yapmiyacaktim ama dayanamadim. :D

kizmasin kimse :) bu yorumu yaparken buradaki yuce insanlarin elestirilere olumlu yaklastigini goz onunde bulundurarak yazdim.

saygilar.

ben sana katılıyorum kardeşim, boşver sen takma kafana. seçiciyiz diyen insanlardan böyle kimsenin kullanmadığı programlarla ilgili bir anket hakkaten benim de garibime gitti. kimse kullanmıyordur eminim ki bu programları bu forumdan. ben oy verdim çünkü sonuçları görmek istemiştim, bence herkes de öyle yapmıştır. şimdi yine bi sürü eleştiri gelcek. ya anlamıyorum, bir eleştiri alınca neden bütün yönetciler yükleniyor ki iş birliği yapmışçasına. çocuk gayet sakin bir dille eleştirsini dile getirmiş. neden direk karşı çıkılıyor anlamıyorum. başka seslere pek aldırış etmeyen bir yönetimimiz var sanırsam ki bu eleştirileri daha önce de yapan bir çok insana rastlamıştım forum içerisinde ve dışarısında. şimdi soruyorum, bu bi tesadüf mü? ben hiç diğer forumlar hakkında böyle bir eleştiri görmedim ancak bu forum hakkında gerçekten ilginç bir şekilde bür sürü eleştiri ile karşılaştım. bence yöneticilerin çuvaldızı kendilerine batırmaları artık şart oldu.

örneğin bu forumda ubuntu'nun unity çıkarması olayını kullanıcı kitlesine sorulmadan hayata geçirildiği eleştirileri yapan yöneticiler ya da mevki sahibi kimseler var. acaba bu forumda bir şey yapılmadan önce yöneticiler ne zaman soruyor bizlere? zamanında hatırlıyorum bi kaç forum teması değiştirelim başlıkları olmuştu ve yorumlara baktığımızda yöneticiler "hayır, gerek yok, böyle çok güzel" şeklinde yorumlar yapmışlardı. yahu sen yöneticisin, sorsana halka, bir anket yapsana. neden oldu bittiye getiirliyor iş.

şimdi siz bir de, konu bölündü, dağıldı falan dersiniz. ayrı bir bölüme taşıyabilirsiniz. bilmiyorum bir tek ben mi yöneticilerin böyle çok "sıktığını=insanları özgür bırakmamak,çok disiplinli olmak" düşünüyorum. madem bir anket yapılsın mesela ve herkes görüşlerini ortaya koysun. bu anketi açabilir misiniz?
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

alquirel

Konuyla alakası yok, cevap yazmak da istemiyorum ama bu tür durumlarda hep olay BİR kullanıcı ve yöneticiler arasında gidip geldiği için cevap yazma ihtiyacı hissediyorum.

Bir forumda (ya da herhangi bir yerde) yönetici olmak tabii ki her muhataba olabildiğince eşit davranmayı gerektirir. Bu çizgiden çıkan bir kimsenin (hele ki bu özgür başlıklı ortamda) asla yöneticilik vasfına devam etmemesi gerekir.
Ama olaya sadece yönetici gözüyle bakmamak lazım. Sonuçta kurallar denen bir şey var.
Yönetici elinden geldiğince bu kuralların devamını sağlamaya çalışır.
Bir insan olarak her ne kadar kusursuzluk vazifesi olsa da bir yöneticinin dört dörtlük olmasını beklemek de bencillik oluyor bence (dört dörtlük değiller demiyorum)

Birçok kullanıcı yönetici tartışmasına şahit oldum. Artık öyle bir noktaya geldim ki, yöneticilerden birine olumsuz eleştiriler sunan, açtı ağzını yumdu gözünü ifadesine uyan iletiler yazan birini görsem biliyorum ki bir kuyruk acısı var, zamanında bir kural ihlali yapmış, ihtarı yemiş, o kuyruk acısıyla sataşıyor yöneticilere.

Hiç şaşmıyor bu.

Bu forumun 12 bin civarı kullanıcısının arasından tek tük böyle seslerin çıkmasını da buna yoruyorum.
Mutlak surette yöneticileri de savunmuyorum, onlar da insan, senden benden bi farkları yok, elbet olabilir onların da hatası. (var da demiyorum)

Bu arada anketteki toplam oy 22, seni çıksak 21. Bunun bu forum için az olduğunu düşünüyorsan en sağlıklı veri olarak masaüstü yarışmalarının oy miktarlarına bak derim.

omergex

ben yorumumu yaptım, anket isteğimi de açtım. en azından bu forumda böyle bir anket açılmalıdır, insanlar düşündüklerini söyleyebilmelidirler diye düşünüyorum. herkesin düşüncesi kendine tabi. o anketten yöneticiler açısından çok kötü bir oy da çıkacağını düşünmüyorum, ancak dediğim gibi önemli olan eleştirebilrmek. bu forumda fazla eleştiriden hazedilmiyor, dağıtım olsun, yönetici olsun. ben bir görev olarak orada öyle bir anketin olmasını ve insanların oraya düşüncelerini özgürce yazabilmelerini istiyorum. benim olayım bu, demokratiklik.

bytan

Anketlik bir durum yok. Zaten varolan Eksik ve Hatalarımız başlığı bu topluluğun demokratikliğinin yıllardan beri var olduğunu gösteriyor. Git, içini dök.

Alakalı alakasız konulara gelip o yorumlarını yapıyor zaman zaman kullanıcılar.  Oradan çekilir, buradan ittirilir, bir şekilde akıllarındaki konuya getirirler başlığı. Bu başlık bile güzel bir örnek aslında. Çok değil 3-5 ayda bir de bir kaç kişi bir şekilde kurtlarını döküyor, içlerindekileri aktarıyor; bundan da şüphen olmasın @omergex.

Sonra gelsin yönetici konuyu toparlasın, onu kessin bunu bölsün, onu oraya taşısın. Hiç bir sorumluluk almadan yazdıkça yaz, nasılsa gelir biri düzenler.

Zaten eleştiren çoktur, eleştiriyi de severim. Yeter ki benim karşı tarafın söylediğine verdiğim değer kadar benim söylediğime de değer verilsin. Benim yazdığım cümleye de bir açıklama getirilmeye çalışılsın. O önerdiğin şekildeki başlıkların yüzde 99,9'unda biz söyledik biz dinledik. Ben haklıyım sen haksızsın ekseninden sapmamak için ayak diremeler nedeniyle hiçbir yere varılamayan, kaybettiğimiz zaman dışında elimize geçen hiçbir şey olmadı. Açılsa da yenisinin de aynı akıbete uğrayacağından da şüphem yok.

Yukarıda dediğim gibi eleştiren çok, ama şunun şurasından da ben tutayım diyen yok. Al işte, koskoca forum, insan istedikten sonra oraya buraya bir yerlere bir şeyler yapıp bir katkı sağlar. Katkısını yaparken de gerek sözleriyle gerek davranışlarıyla "bak bu benim tarzım, siz öyle yapıyorsunuz, yaptığınız yanlış, bu kullandığım yöntem daha iyi" der.

"Gel aramıza katıl" diyoruz, "olmaz vaktim yok, sorumluluklarım çok, gelin yaptığınız yanlışları tartışalım, o konuyu kesin, bunu buraya taşıyın, şu konuları bize de sorun, şu kısmı değiştirin böyle yapın daha güzel olur, şu tasarıma da bir el atın, ben zaten bunu sevmemiştim, siz zaten hep böyleydiniz" şekilli türlü laflar..

Daha yediğim ve yediğimiz küfürlerden, hakaretlerden bahsetmedim bile; ufak bir destan olur.

Burada yapılan tek bir eleştiriye tahammül edemeyip tavır yapılırken; seviyeli-seviyesiz, ileri-geri bir ton lafı işittiğinde ne gibi bir ruh haline giriliyor hiç düşünülmez.

Davulun sesi de uzaktan hoş gelir. Forumu başka forumlarda eleştirmek de güzel. Toplandı bir kaçı, niyetlendiler, aldılar bir ubuntu tr alan adı; aylardır sadece "çok yakında..." ibareli ana sayfaları var. Neden? Çünkü uzaktan kolay görünüyor; bir kere o yükü karşısında görünce, kişisel hayatı ve keyfiyeti, varolanı gidip acımasızca eleştirmesi daha kolay geliyor. Ortaya bir ürün çıkartmak zordur, eleştirel ürün çıkartmak ise daha da zordur. Bu yüzden, bir şey yapmazlar, ama dönüp dönüp akıllarının ardındaki nedenlere dayalı iğneleri çıkartıp fırsat buldukça batırırlar, yalnızca sağda solda boş boş yazarak ortalığı bulandırırlar.

Tekrar edeyim; önemli görüyorum. İster burada, bu çatı altında, ister kendi oluşturacağın forumda/sitede/portalda ürününle, çalışmanla, davranışlarınla eleştir. Yapılmayan, yapılamayan tek şey budur. Yazıyla eleştirmek ise, hal-i hazırda nereden baksan atılan iletilerle yaklaşık 20.000 kere yapıldı. Eleştirinin de artık farklı bir boyutu olsun, "bu iş bu şekilde olmuyor" densin artık.

Ayrıca belirtmeden geçemiyorum; yönetici dediğin kişiler ise; çok bilmişlerin bol, el verenlerin az olduğu yerdeki sıkıcı tiplerdir.

Ve artık iyice de sıktı bu iş.

PF @ ST

omergex

@bytan size hak veriyorum, yönetim işi zor olabilir ancak ben hiçbir zorluğun yöneticilerin bu şekilde davranmasını maruz gösterdiği kanısında değilim. öyle bir başlığın olması da güzel, iyi düşünülmüş. ancak dediğiniz başlık eksik kalmış, anket. ben anket yapılmasından yanayım. bu anket yorumsuz da olabilir. tartışma büyümemiş olur. sadece kanaatleri öğreniriz.

heartsmagic

Kanaatleri öğrenmek karın doyuracak mı? Forumdaki çözülmemiş başlıklara derman olacak mı? Ubuntu kuramayan, kurup da sorun yaşayan insanlara el uzatacak mı?

@omergex, ister bize diktatör de, istersen adil değiller. İstersen de küfret ancak Allah aşkına önce ortaya adam akıllı bir şeyler koyduktan sonra yap bunu. 355 tane iletin var, bir istatistiğini tut. Kaçında ben foruma, bu ortama ne vermişim, kaçında ne vermemişim.

Biz dikatörlüğü de razıyız aslında, yeter ki bize laf eden insanın ortaya iki dirhem bir şey koymuşluğu olsun. Aksi takdirde eleştirisini de, yorumunu da bir kenara koyar, bildiğimi, bildiğimizi okuruz. Memenun olmayana ortam bol, bizi eleştirenler de varmış forum kötü diye. Tamam, iyisini yapın arkadaşlar, kolunuzdan tutup da engelleyen mi var?

Hani @bytan uzun uzun uzun yazmış, ne olmuş. Aynı şeyler. Kendin söyle, kendin dinle. İlla benim istediğim olacak. Olsun güzel kardeşim @omergex, olsun. Bizler eleştiriye kapalı, anti demoktarik bir oluşumuz. Gerek yok yani ankete.

Bu iletiye cevap verip, bu konu ile ilgili diğer iletileri es geçmeyi planlıyorum. Normal şartlar altında hiç yazmayı düşünmüyordum, ancak insanız işte. İşim, gücüm, sosyal hayatımdan sonra bir iki saat forumda destek vermeyi planlarken bunları görünce dayanamıyor insan.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omergex

@heartsmagic hep dayanamıyorum yazıp bir şeyler saydırıyorsunuz maşallah sizde. merak ediyorum hangi konulara karışmadan dayanabildiniz diye :)

benim de amacım bu foruma bir şeyler katmak. evet forum yöneticileri hakkında bazı eleştirilerim var ve ortaya bir şeyler koymak adına böyle bir anket yapılmasını önerdim. ancak ben hala anlayamıyorum neden açılmadığını. bir forumda neden böyle bir anket açılmaz aklım almıyor. madem demokratikiz, insanların kanaatini öğrenmek istiyorum ben. dediğim gibi belki herkes mükemmel dicek hakkınızda, ancak ben yine dediğim gibi demokratiklik için böyle bir anketin eşik atlamak olduğunu düşünüyorum. ama kurallar katii imiş. bu durumda yapacak bir şeyde kalmıyor. kurallar değiştirilebilir bence. aslında böyle bir anketin açılıp açılmaması için bile sizin yöneticiler olarak bir anket düzenlemeniz gerekir. çoğunluk istemiyorsa dicek bir şeyim kalmaz. bakın çoğunluk dedim, benim tavrım bu şekilde, çoğunluk ne derse o, bilmem anlatabiliyormuyum

umutubuntu

Demokratik olmadığımızı, demokrasiyle forum değil devlet yönetildiğini yazmıştım diye hatırlıyorum bir kaç saat önce.

omergex

Alıntı yapılan: umutubuntu - 20 Ağustos 2011 - 00:39:30
Demokratik olmadığımızı, demokrasiyle forum değil devlet yönetildiğini yazmıştım diye hatırlıyorum bir kaç saat önce.

ben de buna karşı çıkmıştım, çıkıyorum. demokratiklik sadece devlette olmamalı her alanda olmalı, zira devletin de kuralları vardır ve o kurallar demokrasi ile yani çoğunluk ile yapılır. işte benim eleştirdiğim tam da sizin zihniyetiniz kusura bakmayın, o yüzden taban tabana zıttız. bakınız monarşi

umutubuntu

Burası devlet olmadığı için dediklerinizin pek bir kıymeti kalmıyor, açıkça belirtiyoruz bu forum demokrasiyle yönetilmiyor diye.
Daha önce bir takım kişiler demokrasi demokrasi diyerek başımıza olmadık işler açtığı için artık demokrasi umurumuzda değil maalesef.