Ultimate Edition 2.8 "Gamers"

Başlatan badhero, 27 Kasım 2010 - 14:55:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

badhero

Glenn Cady, Ubuntu tabanlı bir dağıtım olan Ultimate Edition'ın 2.8 "Gamers" sürümünü duyurdu. Ultimate Edition 2.8 Gamers'in geçmişteki sürümlere benzemediğini söyleyen Cady; "Ultimate Edition 2.8 Gamers'ta OpenOffice.org'u bulamayacaksınız, biz, uygun oyunları oynatmak için buradayız" dedi. Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat tabanlı sistemde, Windows oyunlarının yüklenmesini mümkün kılan ve en yeni PlayOnLinux ile önyüklenmiş olarak gelen oyunlar şunlar: Urbanterror, Armagetronad, Gunroar, Hedgewars, Kobo deluxe, Pingus, Bzflag, Chromium-bsu, Gridwars 2, Criticalmass, Defendguin, Assaultcube, Frozen-bubble, Kapman, Kblocks, Fretsonfire, Vgacard games (4 card games), Gtkboard, games (32 board games), Warzone 2100, Glest, Barrage, Enemy-territory, corched3d, Performous, Boswars, Orbital-eunuchs-sniper, Warsow. Ultimate Edition 2.8 "Gamers" hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.
Ultimate Edition 2.8 "Gamers edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Kaynak: 2dbilgisayar.com.tr

nazim

krwlng

Bu tip dağıtımların yeni sürümlerinin çıkması çok güzel. Benim de aklımda World of warcraft severler için özel olarak hazırlanmış bir ubuntu sürümü vardı fakat vakit yok bu aralar, oyunda hesap çalma olayları windows sayesinde tavan yaptığı için birçok iyi oyuncu mac kullanmaya başlıyor, özel ayarlamalarla ve temalarla güçlendirilmiş bir sürüm güzel olur diye düşündüm, sonuçta 13 milyon kullanıcısı olan bir oyun bu.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

badhero

Şu an bu dağıtımı kullanıyorum. İlk kez bugün ziyan olmasın diye biraz oyunları kurcaladım. :) Önerebileceğim bir dağıtım değil, Linux Mint tarzı, kolayı sevenler için. İçinde onlarca kurulu program, tema ve ıvır zıvırla birlikte geliyor.

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: badhero - 18 Aralık 2010 - 04:45:20
Şu an bu dağıtımı kullanıyorum. İlk kez bugün ziyan olmasın diye biraz oyunları kurcaladım. :) Önerebileceğim bir dağıtım değil, Linux Mint tarzı, kolayı sevenler için. İçinde onlarca kurulu program, tema ve ıvır zıvırla birlikte geliyor.

sistem kararlılığı stabilliği ne durumda uyumluluk falan ?

yeni başlayanlar icin fena sayılmaz aslında :)

ubuntu daki paket depolar ve komutlar aynen geçerli galiba
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

krwlng

Bildiğin normal ubuntu, tek farkı normalde gelmeyen bir çok uygulama oyun ve tema varsayılan olarak geliyor, bunun sonucu olarak ta dvd olarak kuruluyor.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

s7e7v7e7n

evet aslında artık fark etmiyo dvd falan olması CD DVD kullanmıyorum direk bellege yazdırıp boot ederek HDD kuruyorum :)

badhero

Alıntı yapılan: krwlng - 16 Şubat 2011 - 00:30:52
Bildiğin normal ubuntu, tek farkı normalde gelmeyen bir çok uygulama oyun ve tema varsayılan olarak geliyor, bunun sonucu olarak ta dvd olarak kuruluyor.

+1.
İçinde istemediğiniz kadar oyun, tema, yazılım ile birlikte gelen bir Ubuntu hayal edin.

s7e7v7e7n

oyun oynamak isteyen ve kurulumla ugraşmak istemeyen veya kurulumu bilmeyen yada evinde interneti yoktur dvd halinde indirip oyunlu haliyle oynamak isteyenlerde olabilir bu kadar karamsar bakmamak lazım buda iyidir aslında.

superjax

linux ortamında oyun çeşitliliğinin tanıtılması ve dağıtılması için iyi bir dağıtım ama open office uygulamaların içşnde olması oyun mantığında bir dvd sürüm için gereksiz
kurmak isteyen yazılım merkezini kullanır.