[Çözüldü] Masaüstü simgelerini küçültmek.. (Görünüm ayarı)

Başlatan Montage, 13 Temmuz 2008 - 16:48:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Montage

Masaüstü simgelerini toplu halde nasıl küçültebilirim, çok büyük çıkıyorlar.
Esnet komutu dışında soruyorum..
Nautilus ayarından bahseden arkadaşlar olmuş bu ayarı Linux Mint de göremediğimde Ubuntu kurdum Ubuntudada bulamadım şimdi..

Ayrıyetten Linux Mint' üzerinde birçok görsel ayara ulaşabiliyordum Blur, Pencere ayarı gibi liste ayarı çıkıyordu Ubuntu'da bu ayarları göremedim..
Birsürü sorum var aslında...  Arayıp incelemeden konu açmamaya çalışıyorum ama hiç linux kullanmamış biri olarak anlama kıtlığı çekiyorum.. Söylemeden edemiyeceğim, üreticiler linux'u sırf daha nasıl zor yapabiliriz diye üzerinde baya düşünüyorlar sanırım  :D
Yardımcı olursanız sevinirim.

erginemr

Merhaba,

1. Simgeler için: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1002.0

2. Compiz ayarları için: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=817.0

Verdiğim konuları bir okuyun, anlamadığınız bir şey olursa tekrar sorarsınız.

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: Montage - 13 Temmuz 2008 - 16:48:14
Söylemeden edemiyeceğim, üreticiler linux'u sırf daha nasıl zor yapabiliriz diye üzerinde baya düşünüyorlar sanırım  :D

Uzun süre win tabanlı sistem kullandığınızı ve Ubuntu ya yeni geçtiğinizi var sayıyorum.
Sizin durumunuzdaki çoğu kullanıcı benzer şeyleri düşünüyor.

Eğer kararlı olur ve devam ederseniz, gün gelecek ve yukarıdaki paragraf size komik gelecek.  :)

atomkarinca

Alıntı yapılan: Montage - 13 Temmuz 2008 - 16:48:14
Söylemeden edemiyeceğim, üreticiler linux'u sırf daha nasıl zor yapabiliriz diye üzerinde baya düşünüyorlar sanırım  :D

Arabayı yolun sağında kullanmaya alışan bir insan nasıl Japonya'da zorluk çekecekse hayatı boyunca Windows kullanmış bir insan da Linux kullanırken zorluk çekecektir. Bir Avustralyalı'ya gidip arabayı yolun solunda mı yoksa sağında mı kullanmak zor diye sorun, sağında diyecektir. Peki sizce hangi tarafında kullanmak zor?

Bir şey daha ekleyeyim: Alt tuşuna basılıyken herhangi bir pencerenin herhangi bir yerinden tutup sürükleyin. Ya da herhangi bir dökümanda herhangi bir kelimeyi seçin ve yanında mouse'un orta tuşuna basın, o kelimeyi yapıştıracaktır. Şimdi bunları bir de Windows'da yapmayı deneyin. Ne? Olmuyo mu? Allah Allah! Windows daha kolay olacaktı ama? Ubuntu kurarken Windows partisyonlarınızı ne kadar kolayca görüyor değil mi? Windows daha kolay olduğuna göre o da Linux partisyonlarınız görecektir değil mi? Aaa! Görmüyo mu? Yok canım bir yanlışınız vardır.

Zorluk ve farklılığı birbirine karıştırmayalım.

Montage

@ erginemr

Oyazıyı çok okudum ama dediği bu ayarı bulamadım mağlesef..

Compiz Fusion' ayarınıda birazdan deniyeceğim..

miyaw33

Montage

@ miyaw33

Dediğini yazınca, bu yazı çıkıyor..

** (nautilus:5937): WARNING **: Unable to add monitor: İşlem desteklenmiyor
Nautilus-Share-Message: Called "net usershare info" but it failed: 'net usershare' returned error 255: net usershare: cannot open usershare directory /var/lib/samba/usershares. Error No such file or directory
Please ask your system administrator to enable user sharing.

seahorse nautilus module shutdown

Düzenleme: Dosya Tarayıcı'ı açıp yukarıdaki menüden  / Düzen / Tercihler' e tıklayınca "Dosya Yönetim Tercihleri" Açılıyor burdan ayrlayınca oldu tüm simgeleri istediğim boyuta getirdim. Teşekkürler.

[Çözüldü]

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."