Sizce Ubuntu Yazılım Merkezinde en iyi 3B oyunu hangisi?

Başlatan heartsmagic, 26 Kasım 2010 - 02:03:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sizce Ubuntu Yazılım Merkezinde en iyi 3B oyunu hangisi?

Glest
5 (5.9%)
Torcs
9 (10.6%)
Nexuis
10 (11.8%)
Trigger
0 (0%)
Gl-117
1 (1.2%)
Balazar
3 (3.5%)
Egoboo
3 (3.5%)
Opencity
7 (8.2%)
Adanaxis
3 (3.5%)
Neverball
11 (12.9%)
Scorched
1 (1.2%)
Foobillard
3 (3.5%)
Yo Frankie
5 (5.9%)
OpenArena
21 (24.7%)
Sauerbraten
7 (8.2%)
Extreme Tux Racer
8 (9.4%)
Armagetron Advanced
6 (7.1%)
Blob Wars : Blob & Conquer
3 (3.5%)
Frets on Fire
8 (9.4%)
Diğer
17 (20%)

Toplam Oy Verenler: 85

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

badhero

Seçeneklerdeki oyunların yarısını oynamadım ama oynadıklarıma göre bir değerlendirme yapacak olursam: Open Arena.

Yazılım Merkezi'ndeki oyunlardan mıdır bilmiyorum ama LugaruHD de iyi oyun.

XRumer

En iyileri listede yok, çünkü en iyileri nedense Ubuntu Yazılım Merkezi'nde yok. Nedir onlar: Tabii ki Speed Dreams ve 0 A.D.
Bunun dışında 3B olmasa da UltraStar Deluxe mükemmeldir, Ubuntu deposunda UltraStar ve Performoum var ama UltraStar Deluxe'ün deposunu ekleyerek yüklüyorsunuz.
Yazılım Merkezi'nde olup en iyisi olan oyun ise Frets on Fire'dır. Seçeneklere eklerseniz sevinirim.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

rick

sem

Bu kadar seçeneğimiz olduğundan bile haberim yoktu... Zaman olduğunde denemek lazım... Bir denesem başından kalkamam gerçi o yüzden çok yaklaşmak da istemiyorum ya  neyse =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Sherlock Holmes

Denediklerim arasında en çok beğendiğin Neverball adlı oyun idi.
Dil, tecrübe ve bilgi gerektirmeyen, başlat+oyna türünden.

maydin95

Urban Terror yok anlaşılan. En iyi Linux oyunlarından biridir.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

heartsmagic

Alıntı yapılan: maydin95 - 27 Kasım 2010 - 21:47:44
Urban Terror yok anlaşılan. En iyi Linux oyunlarından biridir.

Sizce Ubuntu Yazılım Merkezinde ...
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sherlock Holmes

Bu arada neye göre belirliyorlar,
hangi oyunun yazılım merkezinde bulunup/bulunmayacağı.?
Herhalde birçok nedeni vardır kesin ama Ana sebep nedir tam olarak.?

maydin95

Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

MURATSPLAT

Urban Teror  Ubuntu'da neden yok. Bilen var mı ? Kaynak kodları açık bu oyunun çünkü.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

XRumer

GPL lisanslı olmayan üçüncü parti yazılımlar bile depoda bulunabilirken Urban Terror, Speed Dreams, 0 A.D., UltraStar Deluxe ve diğer bir kaç GPL lisanslı oyunun depoda bulunmuyor olması enteresan bir durum.

maydin95

0 AD alpha olduğundan bulunmuyordur da diğerlerini bilmiyorum.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: maydin95 - 30 Kasım 2010 - 20:12:22

0 AD alpha nedir? Bilmiyorum o nedenle soruyorum.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

alquirel

Alıntı yapılan: MURATSPLAT - 02 Aralık 2010 - 00:02:06
Alıntı yapılan: maydin95 - 30 Kasım 2010 - 20:12:22

0 AD alpha nedir? Bilmiyorum o nedenle soruyorum.

0 AD oyun ismi, alpha da sürüm özelliği (alfa, beta, rc)

cce

3b denilen oyunlar , sinemalarda seyrettiğimiz 3 boyutlu film  özelliklerine sahip 3 boyutlu oyunlarmıdır.bunu mu anlamalıyız.öyleyse nasıl bir gözlükle oynanacak , izlenecektir

rick

Alıntı yapılan: cce - 08 Aralık 2010 - 21:04:16
3b denilen oyunlar , sinemalarda seyrettiğimiz 3 boyutlu film  özelliklerine sahip 3 boyutlu oyunlarmıdır.bunu mu anlamalıyız.öyleyse nasıl bir gözlükle oynanacak , izlenecektir
:D Hayır, stereoskopik olarak üç boyutlu değil. Üç boyutlu bilgisayar grafikleri şeklinde. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ec/Glasses_800_edit.png gibi.

cce

sem

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 27 Kasım 2010 - 17:10:12
Denediklerim arasında en çok beğendiğin Neverball adlı oyun idi.
Dil, tecrübe ve bilgi gerektirmeyen, başlat+oyna türünden.

Çok zor geldi ilkten ama hoşuma gitti benim de... Oyum şimdilik Neverball'dan yana... Denedikçe değişebilir tabii...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

maydin95

Alıntı yapılan: rick - 08 Aralık 2010 - 21:23:52
:D Hayır, stereoskopik olarak üç boyutlu değil. Üç boyutlu bilgisayar grafikleri şeklinde. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ec/Glasses_800_edit.png gibi.

Bu arada o fotoğraf mı yoksa çizim mi?

Neverball'dan başka bir de bunun golf olanı var. Neverbalı bitiren onu da oynayabilir. Ben de Neverballa verdim.

rick

Alıntı yapılan: maydin95 - 10 Aralık 2010 - 17:45:00
Alıntı yapılan: rick - 08 Aralık 2010 - 21:23:52
Bu arada o fotoğraf mı yoksa çizim mi?
Çok yüksek kalitede bir bilgisayar çizimi. Resmi Wikipedia'dan aldım; orada günün resmi, kaliteli resim ve seçkin resim ödülleri almış. Yapımında POV-ray, Radiosity, Rhinoceros 3D ve Cinema 4D kullanılmış.

maydin95

Bilgisayar gerçek kadar çizebiliyor. Bunları yapıyorlar ama kanunu olmayan Yapay Zeka'yı asla.

Conqueror

Alıntı yapılan: maydin95 - 10 Aralık 2010 - 19:19:30
Bilgisayar gerçek kadar çizebiliyor. Bunları yapıyorlar ama kanunu olmayan Yapay Zeka'yı asla.
Kanunu olmayan Yapay Zeka derken neyi kast ettiniz, özür dilerim anlayamadım?

sem

Burası dünya?