Hangi ses sunucusundan daha net/iyi/verimli ses alıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 30 Haziran 2011 - 22:12:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi ses sunucusundan daha net/iyi/verimli ses alıyorsunuz?

Alsa
15 (45.5%)
OSS
3 (9.1%)
PulseAudio
11 (33.3%)
Diğer
0 (0%)
JACK
4 (12.1%)

Toplam Oy Verenler: 33

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

furkankalkan

ALSA sürücüleri gerçekten harika çalışıyor hele Mixxx ile çok iyi anlaşıyorlar kendileri :D gerçi diğerlerinin tam olarak farkının ne olduğunu merak ediyorum ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

6ng4n

heartsmagic

microanaliz

MicroAnaliz

barış

Bana göre Pulse Audio. Aslında diğerleri ile arasında pek bir fark yok

empax

Dizustu bilgisayar kullandigim icin sesten kalite beklemek gibi bir luksum yok o yuzden hangu ses sunucusunu kullandigimi da bilmiyorum. :) On tanimli olani kullaniyorum.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

zeitgeist

Jack'i duymamıştım, bir ara bakınmak lazım. Pulse-Alsa-Oss arasında bir fark göremedim. Asıl ayrım yapmamı sağlayan kıstas verimli ses değil sistem genelindeki ses sorunları oldu genelde. Onda da ibre Oss'dan yana.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

6ng4n

Alıntı YapJack'i duymamıştım
JACK daha çok kayıt, ses düzenleme, dijital efekt için kullanılıyor.Bir yazılımın çıktısını diğerine bağlayabilmek gibi özellikleri var. Kayıt için kullanıldığından iyi bir ses kartıyla iyi sonuç veriyor ama günlük kullanım için pek uygun değil daha çok kayıt vs.

aklan

Bir çift stereo hoparlörle ses sunucularının kaliteleri arasındaki fark ayırt edilebilir mi? Alsa, OSS ve PulseAudio sunucularını denedim, bana farksız gibi geldiler. Bunun için soruyorum.

PulseAudio kullanıyorum. Ancak kaliteden dolayı değil. Uzun bir süre önce İnternet'te Alsa'nın sistem kaynaklarını gereğinden fazla tükettiğini okumuştum, PulseAudio kullanmamızı öneriyorlardı.

zeitgeist

Alıntı yapılan: 6ng4n - 01 Temmuz 2011 - 18:04:51
Alıntı YapJack'i duymamıştım
JACK daha çok kayıt, ses düzenleme, dijital efekt için kullanılıyor.Bir yazılımın çıktısını diğerine bağlayabilmek gibi özellikleri var. Kayıt için kullanıldığından iyi bir ses kartıyla iyi sonuç veriyor ama günlük kullanım için pek uygun değil daha çok kayıt vs.

@6ng4n,

Bilgiler için teşekkürler, denemeye hacet yokmuş o halde. Digital efekt v.b. uğraşları olan kullanıcılar için olduğu anlaşılmış oldu böylece.

Alıntı yapılan: aklan - 01 Temmuz 2011 - 21:12:26
Bir çift stereo hoparlörle ses sunucularının kaliteleri arasındaki fark ayırt edilebilir mi?...

@aklan,

5+1 ses sisteminde dahi kendi adıma bahsedilen türde bir fark hissetmedim.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

kalkan1973

Ben hep alsa kullandım. Ubuntu ve Debianda bas hoparlörlerle iyi verim alıyorum. Ama sadece Arch Linuzda ses az çıkıyor.
Evde İşte her yerde Linux

emreseckin

Sherlock Holmes

Jack'ı ben harici ses-donanımların entegrasyonunda önemli olduğunu bilirdim, sunucu özelliği'de cabası...

Ses sunucusu konusunda dinamik kullanmayı öngördüğümden static cevap vermek, benim açımdan olasılıksız.
Bu durumda: Hepsi Ve Hiçbiri

coldheart

heartsmagic

@coldheart: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28832.0

Eğer ciddi anlamda ek yorum yapılmayacaksa, "Örneğin Alsa'yı tercih ediyorum sebebim şuduru budur vs." gibi seçenekleri tek tek belirtmenin bir anlamı yok. Anketler bunun için var zaten.

Not: İletilerinin büyük çoğunluğunu da bu nedenle sildim.

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)