[Çözüldü] ''vesamenu.C32:not a COM32R image''USB den yükleme hatası

Başlatan AguilaNegra, 24 Kasım 2010 - 16:43:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AguilaNegra

Merhaba,
İlginç bir durum,
aynı usb bellek,aynı masaüstü ve aynı işletim sistemi(Mint julia)
başlangıç diski oluşturucu ile ubuntu 10.10 sorunsuz usb den başlıyor ama Mint Julia başlıkta belirtilen hata vererek başlayamıyor.
Açılış denemesi yaptığım masaüstü de aynı.
İnternet aramasında Türkçe bir kayıda rastlamadım ama en son 10.04 ile ilgili ubuntu mesajları var ve boot ekranında ''help'' ve enter ile çözümlendiği notları var,bende işe yaramadı.

Linux Mint forumunda 10 gün önce aynı soru sorulmuş ama cevap yok:
http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=46&t=59585

Teşekkürler.

sema

Şurada aynı hata var. Şurada da bir önerinin işe yaradığını söylemiş. Yanlış anlamadıysam tab tuşuna basıldığında gelen seçeneklerden bahsetmiş (live, install vs). Sende de işe yarayabilir, aynı COM hatalarıysa..
susema

AguilaNegra

Alıntı yapılan: sema - 24 Kasım 2010 - 17:17:24
Şurada aynı hata var. Şurada da bir önerinin işe yaradığını söylemiş. Yanlış anlamadıysam tab tuşuna basıldığında gelen seçeneklerden bahsetmiş (live, install vs). Sende de işe yarayabilir, aynı COM hatalarıysa..
Help komutu ise yaramadigi icin\tesadufen ben de live komutu ile acmayi basardim ve bu mesaji da usb live julia dan yaziyorum
Mint forum da cevapsiz soruya cevap yazabilecek durumda olan arkadaslarimiz varsa o konuya da bildirirlerse konu tam anlami ile cozuldu etiketini hak etmis olur/
@sema tesekkurler.
turkce karakterler yok.affinizi rica ederim/