[Çözüldü] Cızırtı sorunu

Başlatan amd-x, 23 Kasım 2010 - 19:48:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

amd-x

Merhaba
Ubuntu deneyimim çok kısa sürdü fakat mint'in kafamdaki yargıları biraz olsun düşürdü.
Sorunum ;ses cızırtılı geliyor normal sesler yok W7' kullandıysanız ilk kurulum esnasında tuaf bir ses geliyor aynen o şekilde. açtığım mp3 videolarda sadece cızırtı var ubuntuda iken böyle sorunum yoktu + 2 tane harici ses sistemi kullanıyorum 1.'si 2+1  2.'si ise  normal ev anfisi ubuntuda sorunsuz bir şekilde 2 jaktanda ses geliyordu fakat bunda ses sürekli cızırtılı + tek bir yerden geliyor ses. Windowsta realtek hd' audio kullanıyordum. inş açıklayıcı olmuşumdur
şimdiden teşekkür ederim.

edit : ses sürücüsü söyle  ; Kart: HDA NVidia  Çip: Realtek ALC883

zeitgeist

Ses tercihlerinden çalma aygıtları ayarlarına bak mışydın? Alsamixer ayarlarını değiştirmeyi denemiş miydin? Uygulamalarda farklı ses motoru çıkışlarını denemiş miydin?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

amd-x

hocam ses tercihlerinde herhangibi birşey yok sahte çıktı yazıyor yazıyor. :| çıkışları denemedim hemen deniyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Kasım 2010 - 20:40:33

tam kavrayamadım ubuntuda' direk ses gelmişti sıkıntı yaratmasının sebebi jakların yerleri değişecekmiş. diğer arkadaşlarda mutlaka dikkat etsinler
Çok teşekkür ederim hocam. Halledildi. :)

zeitgeist

Bir şey yapmadık ki.  ;) Kilitleyelim biz de konuyu o zaman.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles