[Çözüldü] Synaptics `imleçsürer` ve firefox 4 kurulumu

Başlatan frtxyz, 22 Kasım 2010 - 10:56:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frtxyz

Merhaba arkadaşlar, ubuntu ile lünux dünyasına dün giriş yapmış bulunmaktayım fakat bu sistem hakkında hiçbir bilgim yok, windowsta kullandığım firefox 4 beta yı kurmak istedim ama beceremedim. Mozilla sitesinden kurulum için gerekli dosyayı indirdim tar.bz2 şeklinde bir arşiv dosyası sanırım. Bu yüklemeyi nasıl yapacağım, şuanda bu dosya downloads klasörümün içersinde duruyor. İkinci önemli soru benim laptopta synaptics `imleçsürer` var, bir siteden sürücü indirdim fakat nasıl kullanacağımı bilmiyorum bu dosyada tar.gz isminde bir dosya bununla ilgilide detaylı anlatım yaparsanız sevinirim. Bu arada win7 x64 den ubuntu 10.10 x86 ya geçiş yaptım ve inanılmaz rahatladım, windowsta resmen işkence çekiyorumuşum ubuntu sonsuza kadar :)
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

alquirel

Linux Dosya Sistemi Hiyerarşisi
Firefox 4 Beta kurulumu
[ÖNEMLİ] Acemiler İçin İlk Durak [ÖNEMLİ]

İmleçsüreriniz hiç mi çalışmıyor? Normalde otomatik tanınması lazım. (Benimki de Synaptics, ben ayrıca bir şey yapmadım)

Tavsiyem ihtiyacınız olan konularda önce forumda biraz araştırma yapman yönünde. Forumda bulamadıktan sonra da sorunlarını tek tek ayrı başlıklarda sorarsan foruma daha faydalı olur.

frtxyz

touchpad çalışıyor fakat çok kalitesiz, ben windowsta bu touchpad i mouse tan daha iyi kullanıyordum, birde benim touchpadim multitouch, synaptics in birçok ek özellikleri var onları şuanda kullanamıyorum. ayrıca yükleme konusunda forumda biraz bakındım ama açıkçası kendi ayarımda bir bilgi bulamadım. Daha basit ve anlaşılır bir  anlatıma ihtiyacım var, olayın mantığını anlayabilirsek sonra her yaptığımız işlem için foruma soru yazmak zorunda kalmayız.
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

alquirel

Demek istediğim sorunlar için yeni başlık açmaktan çok, önce açılmış bir başlık var mı ona bakmak lazım. Varsa oradan devam etmek daha iyi olur.
Mesela Firefox için verdiğim bağlantıdakileri uygulamaya çalıştınız mı neresinde takıldınız? Bir sorun olursa o başlık altında devam etmenizi tavsiye ederim.

İmleçsürer için şu başlık yardımcı olur umarım : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=18941.0

frtxyz

Eyvallah verdiğiniz linki inceledim ama dediğim gibi benim terimlere karşı bir yabancılığım var, siz orda lucid, unr fiilan demişsiniz, ben bu terimlerin ne olduğunu bile daha bilmiyorum, yenirmi içilirmi, anlayamadığım nokta şu, burası linux forumu ve biz bütün zorluklarına rağmen linuxa geçiş yapmaya çalışan insanlarız, bu geçiş olmasa linux bugünkü linux olmazdı, halen daha birçok eksiği var, çok defa kurup ertesi gün windows geri döndüm çünkü bu iş bi bulmaca gibi. Sizden ricam bana bu cevapları yazana kadar şuaraya bak buraya bak, kısa eğitici bir tanım yapsanız çok daha sağlıklı olur, yada böyle bir kaynak varsa oradan ben inceleyim. Dediğim gibi terimlere karşı yabancıyım benim en büyük sorunum bu.
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

alquirel

Linux bugünkü linux haline geldiği için bir iletide anlatılamaz ;)

Alıntı yapılan: frtxyz - 22 Kasım 2010 - 18:04:04
Eyvallah verdiğiniz linki inceledim ama dediğim gibi benim terimlere karşı bir yabancılığım var, siz orda lucid, unr fiilan demişsiniz, ben bu terimlerin ne olduğunu bile daha bilmiyorum, yenirmi içilirmi ...
Lucid, Ubuntu dağıtım sürümlerinin bir ismidir. 10.04 sürümüdür. Maverick de 10.10 sürümüdür. Unr'yi ben de bilmiyorum. Bunu o başlık altında sormanız forumun tertibi, düzeni, linuxa ilk adım atan birinin daha kolay ulaşabilmesi açısından daha faydalı olur.

Alıntı yapılan: frtxyz - 22 Kasım 2010 - 18:04:04
... anlayamadığım nokta şu, burası linux forumu ve biz bütün zorluklarına rağmen linuxa geçiş yapmaya çalışan insanlarız, bu geçiş olmasa linux bugünkü linux olmazdı, halen daha birçok eksiği var, çok defa kurup ertesi gün windows geri döndüm çünkü bu iş bi bulmaca gibi. Sizden ricam bana bu cevapları yazana kadar şuraya bak buraya bak, kısa eğitici bir tanım yapsanız çok daha sağlıklı olur, yada böyle bir kaynak varsa oradan ben inceleyim. Dediğim gibi terimlere karşı yabancıyım benim en büyük sorunum bu.
İlk yazdığım iletide adresini paylaştığım "Acemiler için ilk durak" bölümüne geçerseniz çoğu sorunuzun cevabını bulabilirsiniz aslında. Bunun haricinde SUDO dergimizin sayılarına göz atabilirsiniz. Ayrıca forumda "Harici Kaynaklar" isimli bir bölüm de mevcut.

Aslında forumda biraz gezinseniz birçok şeyi öğrenirsiniz. Ama buraya bir başlık açıp birilerinin size linuxu/ubuntuyu baştan anlatmasını beklerseniz bu biraz bencilliğe kaçar ve "bence" özgür yazılım ruhuna yakışmaz.

heartsmagic

@frtxyz, @alquirel'in özenle anlatmaya çalıştığı şeyi ben de tekrar edeyim. Evet, burası bir Linux forumu ancak hiç kimse tek bir başlık altında sana tüm terimleri ve genel yapıyı anlatamaz. İşte bu nedenle forumda zaman geçirmelisin, ancak bu şekilde anlarsın Linux'u. Yoksa tek kalemde anlamak istiyorsan batar ve bir daha çıkamazsın bu dünyadan. Kapı karşında, anahtarı ise zaman. Sana yol yordam gösterenlere bu yüzden serzenişte bulunma lütfen.

Firefox konusu o başlıkta anlatılmış ancak yine de kafam karıştı diyorsan sana tek kalemde anlatayım.
Uygulamalar-Donatılar-Uçbirim
sudo add-apt-repository ppa:n-muench/firefox-daily
sudo apt-get install firefox-4.0

Diğer mesele için dizüstünün marka ve modelini belirtmen lazım. "Multitocuh" denen mesele destekleniyor mu araştırmalısın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

frtxyz

verdiğiniz kodları denedim olmadı
frtxyz@frtxyz-R530-R730-P530:~$ sudo add-apt-repository ppa:n-muench/firefox-daily
[sudo] password for frtxyz:
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/add-apt-repository", line 65, in <module>
    if not sp.add_source_from_line(line):
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/softwareproperties/SoftwareProperties.py", line 639, in add_source_from_line
    self.set_modified_sourceslist()
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/softwareproperties/SoftwareProperties.py", line 425, in set_modified_sourceslist
    self.save_sourceslist()
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/softwareproperties/SoftwareProperties.py", line 589, in save_sourceslist
    self.sourceslist.save()
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/aptsources/sourceslist.py", line 367, in save
    files[source.file] = open(source.file, "w")
IOError: [Errno 2] Böyle bir dosya ya da dizin yok: u'/etc/apt/sources.list.d//n-muench-firefox-daily-maverick.list'
Executing: gpg --ignore-time-conflict --no-options --no-default-keyring --secret-keyring /etc/apt/secring.gpg --trustdb-name /etc/apt/trustdb.gpg --keyring /etc/apt/trusted.gpg --primary-keyring /etc/apt/trusted.gpg --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv 1640708104D2F866129B0E86A6804EA8EAE0D85C
gpg: EAE0D85C anahtarı keyserver.ubuntu.com sunucusunun hkp adresinden isteniyor
gpg: anahtar EAE0D85C: genel anahtar "Launchpad PPA for Nate Muench" alındı
gpg: İşlenmiş toplam miktar: 1
gpg:               alınan: 1  (RSA: 1)
frtxyz@frtxyz-R530-R730-P530:~$ sudo apt-get install firefox-4.0
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
E: firefox-4.0 paketi konumlandırılamıyor
E: 'firefox-4.0' ifadesini içeren herhangi bir paket bulunamadı
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

ovural43

farklı bi konu açmak istemedim .. benimde merak ettigim bi konu var ..

windows ta mouse un scroll tuşuna basıp aşağı doğru mouse kaydırarak hızlı bi şekilde aşağı inebiliyoruz ..
ubuntuda bu nasıl oluyor ?

sema

Sanırım 10.04 içindi bu.

@frtxyz, 10.10 için şurada anlatılmış, resimlere bakarak yüklemeye çalışabilirsin;

http://www.liberiangeek.net/2010/09/install-firefox-4-0-ubuntu-10-10-maverick-meerkat-ppa/
susema

heartsmagic

Alıntı yapılan: sema - 26 Kasım 2010 - 00:05:12

Sanırım 10.04 içindi bu.

Hayır, 10.10 desteği de var:
https://launchpad.net/~n-muench/+archive/firefox-daily

Kaldı ki kendim bu PPA'yı kullanıyorum. Hoş Mozilla'nın resmi deposu daha tercih edilebilir (hatta denetledim bir gün de olsa Mozilla PPA'sı daha güncel). Fakat yukarıdaki sorun bana başka bir şeymiş gibi geldi. Her ne kadar anahtar almış olsa da ortada bir sıkıntı var gibi. Hata kaydı var ama çözüm gelmemiş:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/software-properties/+bug/623389

Bir ihtimal güncelleme ile düzelmiştir. @frtxyz, sistemin güncel mi?

@ovural43, forum ve arama sonuçları:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14951.0

frtxyz

bu son mesajı anlamadım, birincisi sistemim güncel ikincisi söylenen linkteki işlemleri yapıp yazılım merkezine kaynak ekledim, yazılım merkezi kendini güncellemeye çalıştı ve güncellemenin sonunda işlem başarısız deyip şu mesajı verdi " internet bağlantınızı kontrol edin"  W:Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/inkscape-nightly/ppa/ubuntu/dists/maverick/main/source/Sources.gz  404  Not Found
, W:Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/inkscape-nightly/ppa/ubuntu/dists/maverick/main/binary-i386/Packages.gz  404  Not Found
, E:Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.
  firefox-4.0 yazıp arama yaptığımda birşey bulamadım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Kasım 2010 - 01:37:12

Verdiğiniz 10.10 desteği var linkindeki kodu denedim şu mesajı aldım
frtxyz@frtxyz-R530-R730-P530:~$ sudo add-apt-repository ppa:n-muench/firefox-daily
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/softwareproperties/SoftwareProperties.py", line 639, in add_source_from_line
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/softwareproperties/SoftwareProperties.py", line 425, in set_modified_sourceslist
    self.save_sourceslist()
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/softwareproperties/SoftwareProperties.py", line 589, in save_sourceslist
    self.sourceslist.save()
  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/aptsources/sourceslist.py", line 367, in save
IOError: [Errno 2] Böyle bir dosya ya da dizin yok: u'/etc/apt/sources.list.d//n-muench-firefox-daily-maverick.list'
Executing: gpg --ignore-time-conflict --no-options --no-default-keyring --secret-keyring /etc/apt/secring.gpg --trustdb-name /etc/apt/trustdb.gpg --keyring /etc/apt/trusted.gpg --primary-keyring /etc/apt/trusted.gpg --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv 1640708104D2F866129B0E86A6804EA8EAE0D85C
gpg: EAE0D85C anahtarı keyserver.ubuntu.com sunucusunun hkp adresinden isteniyor
gpg: anahtar EAE0D85C: "Launchpad PPA for Nate Muench" değişmedi
gpg:              değişmedi: 1
frtxyz@frtxyz-R530-R730-P530:~$
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

heartsmagic

Önce bir inkscape-nightly deposunu kaldır, ardından depoları güncelle, sonra da sistemi bir güncelle.
Hatta:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade
çıktılarını geç buraya.

frtxyz

heartsmagic konularımı kapatıp durma biraz ben ubuntu profesörü degilim biryerde bir hata yaptığımda birbirinden ayrı birçok şey bozuluyor güncelleme başlığında güncelleme bozuk olduğu için o başlığı attım ama bu mesajındaki işlemleri yapınca o sorun çözüldü dediğim gibi kullanma kılavuzu olmayan bişey kullanıyoruz eğitimini de almadık deneme yanılmayla olacak bu iş yardımlara teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Kasım 2010 - 02:33:48

firefox ile ilgili dediklerini yaptım ve tekrar verilen 10.10 linkindeki kodu girerek yükleme denedim

self.save_sourceslist()
    self.sourceslist.save()
gpg: anahtar EAE0D85C: "Launchpad PPA for Nate Muench" değişmedi
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

zeitgeist

Alıntı yapılan: frtxyz - 26 Kasım 2010 - 02:31:27
...ben ubuntu profesörü degilim ... kullanma kılavuzu olmayan bişey kullanıyoruz eğitimini de almadık deneme yanılmayla olacak bu iş yardımlara teşekkürler

@frtxyz,

Her mesajında sürekli bir serzeniş halindesin. Her mesele hakkında tüm ayrıntılarıyla mesaj yazılması mümkün değil. Senin de çaba göstermen sana verilen öneriler hakkında araştırma yapman gerek.

Açtığın konunun kapatılmasının bir nedeni var ve o neden sana özellikle izah edilmiş:

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Kasım 2010 - 02:26:06
@frtxyz, lütfen sorunlarını farklı başlıkların farklı iletilerinde, üzerine yeni başlıklarda dile getirme. Doğru veya yanlış, lütfen tek bir yerde olsun bu. Aksi takdirde ortalık arap saçına dönecek. Kapatıyorum başlığı ve lütfen söylenenleri kulak ardı etmemeni rica ediyorum.

Kapatılan başka bir başlığın daha var:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,23759.0/topicseen.html

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Alıntı yapılan: frtxyz - 26 Kasım 2010 - 02:31:27
heartsmagic konularımı kapatıp durma biraz ben ubuntu profesörü degilim biryerde bir hata yaptığımda birbirinden ayrı birçok şey bozuluyor güncelleme başlığında güncelleme bozuk olduğu için o başlığı attım ama bu mesajındaki işlemleri yapınca o sorun çözüldü dediğim gibi kullanma kılavuzu olmayan bişey kullanıyoruz eğitimini de almadık deneme yanılmayla olacak bu iş yardımlara teşekkürler

Dediklerimizi okumadığın, sebeplerini düşünmediğin sürece konularını kapatıp duracağım. Eğer bu tavsiyeleri dinlemez, sürekli kulak arkası edersen ne yazık ki forumun düzeni namına kullanıcını da kapatmak zorunda kalacağım.

Kaç defa daha anlatmam gerekiyor bilmiyorum ancak sorunlarını farklı farklı yerlerde dile getirmen bizden çok senin için sorun. Ha, bizler vakit kaybetmişiz falan bir iki başlık arasında gidip gelerek, senin için sorun değildir belki ama, bu git geller arasında kafamız karışır neyi ne şekilde önereceğimizi şaşırırsak işte o zaman yardım alamazsın.

frtxyz

Sorunumu çözemedim o konuda da biraz yazarsanız çok sevinicem. Söyledikleriniz gayet açıklayıcı hem avukatın hem müvekkilin konuşmasına gerek yok. Madem farklı başlıklar açılmayacak sorun değil genelde bir başlığın altına herşeyi yazarım ama forumdaki bölümlerin ne anlamı kalır ozaman bilmiyorum.
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

bytan

Boşver sen avukat müvekkil sıfatlarını. Söylenenlerin içeriğini anlamaya çalış bizim için yeterli.

İstediğimiz şey basitçe şu:

Forum araştırılmalı. Forumda gerekli konu ve yanıt bulunamazsa bir başlık açılıp sorun anlatılmalı. Bir başlıkta ise yalnızca bir sorun anlatılmalı ki sorunlar iç içe geçmesin. Bölümler ne işe mi yarıyor? Sorunların içeriğine göre açacağın başlığın yerini belirlemek için.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Alıntı yapılan: frtxyz - 27 Kasım 2010 - 00:10:25
Madem farklı başlıklar açılmayacak sorun değil genelde bir başlığın altına herşeyi yazarım ama forumdaki bölümlerin ne anlamı kalır ozaman bilmiyorum.

Yine söylediklerimizi iyi okumadığını görüyorum, üzülerek. Bizim istediğimiz zaten bu. Senden aynı başlığa farklı sorunları açmanı istemiyoruz, hatta buna şiddetle karşı çıkıyoruz. Senin yapmış olduğun şey aynı soruyu hem bir başlığın altına, hem yeni bir başlık olarak açman. Hangisine cevap verilecek, hangisi takip edilecek. Bu kadar basit istediğimiz şey.

Sorunun hakkında fikir sahibiysem eğer öneri sunarım bir şekilde, diğer başlıklarında gördüğün gibi.

Kaldı ki bu başlıkta senden bir çıktı istedim, sen es geçtin bunu. Güncellemelerinin nasıl olduğunu burada görmem gerekiyor. Zira senin sorunu yaşayan bir kişi mevcut ve onun da akıbeti belli değil. Bu nedenle sisteminin güncelliğini bilmeliyim.

frtxyz

Buyrun efendim.

frtxyz@frtxyz-R530-R730-P530:~$ sudo apt-get update
Bağlandı http://archive.canonical.com maverick Release.gpg
Bağlandı http://ppa.launchpad.net maverick Release.gpg                       
Yoksay http://archive.canonical.com/ubuntu/ maverick/partner Translation-en 
Yoksay http://ppa.launchpad.net/voria/ppa/ubuntu/ maverick/main Translation-en
Yoksay http://archive.canonical.com/ubuntu/ maverick/partner Translation-tr
Yoksay http://ppa.launchpad.net/voria/ppa/ubuntu/ maverick/main Translation-tr
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick Release.gpg                   
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/main Translation-en     
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/main Translation-tr   
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/multiverse Translation-en
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/multiverse Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/restricted Translation-en
Bağlandı http://archive.canonical.com maverick Release                       
Yoksay http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ppa/ubuntu/ maverick/main Translation-en
Yoksay http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ppa/ubuntu/ maverick/main Translation-tr
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/restricted Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/universe Translation-en
Bağlandı http://ppa.launchpad.net maverick Release
Bağlandı http://archive.canonical.com maverick/partner Sources                 
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/universe Translation-tr
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates Release.gpg
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/main Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/main Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/multiverse Translation-en
Bağlandı http://archive.canonical.com maverick/partner i386 Packages         
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/multiverse Translation-tr
Bağlandı http://ppa.launchpad.net maverick/main i386 Packages
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/restricted Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/restricted Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/universe Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/universe Translation-tr
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security Release.gpg
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/main Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/main Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/multiverse Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/multiverse Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/restricted Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/restricted Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/universe Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/universe Translation-tr
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick Release
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates Release
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security Release
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/main Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/restricted Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/universe Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/multiverse Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/main i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/restricted i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/universe i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/multiverse i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/main Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/restricted Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/universe Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/multiverse Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/main i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/restricted i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/universe i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/multiverse i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/main Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/restricted Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/universe Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/multiverse Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/main i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/restricted i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/universe i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/multiverse i386 Packages
frtxyz@frtxyz-R530-R730-P530:~$ sudo apt-get upgrade
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 0, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 0.
frtxyz@frtxyz-R530-R730-P530:~$ sudo apt-get dist-upgrade
Yükseltme hesaplanıyor... Tamamlandı
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 0, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 0.
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

sema

Bir hata varmış gibi gözükmüyor.Şimdi şunları dene;

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-daily/ppa && sudo apt-get update && sudo apt-get install firefox-4.0
susema

frtxyz

Aynen denedim herhangi * bir şey değişmedi sanırım çıktı aşşağıda, bazı yükleme ile ilgili hatalar verdiyse onlar yeni bir depo kaynağı ekledim Xbox Media Center programı kurmak için sanırım artıık kullanılamayan o nun hatası olabilir, firefox ile ilgili durumu bilmiyorum

frtxyz@frtxyz-R530-R730-P530:~$ sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-mozilla-daily/ppa && sudo apt-get update && sudo apt-get install firefox-4.0
Executing: gpg --ignore-time-conflict --no-options --no-default-keyring --secret-keyring /etc/apt/secring.gpg --trustdb-name /etc/apt/trustdb.gpg --keyring /etc/apt/trusted.gpg --primary-keyring /etc/apt/trusted.gpg --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv B34505EA326FEAEA07E3618DEF4186FE247510BE
gpg: 247510BE anahtarı keyserver.ubuntu.com sunucusunun hkp adresinden isteniyor
gpg: anahtar 247510BE: "Launchpad PPA for Ubuntu Mozilla Daily Build Team" değişmedi
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick Release.gpg
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/main Translation-en       
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/main Translation-tr     
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/multiverse Translation-en
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/multiverse Translation-tr
Bağlandı http://archive.canonical.com maverick Release.gpg                     
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/restricted Translation-en
Yoksay http://archive.canonical.com/ubuntu/ maverick/partner Translation-en   
Yoksay http://ppa.lauchpad.net hardy Release.gpg                             
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/restricted Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/universe Translation-en 
Yoksay http://ppa.launchpad.net/voria/ppa/ubuntu/ maverick/main Translation-en
Yoksay http://ppa.launchpad.net/voria/ppa/ubuntu/ maverick/main Translation-tr
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick/universe Translation-tr
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates Release.gpg
Yoksay http://archive.canonical.com/ubuntu/ maverick/partner Translation-tr   
Bağlandı http://archive.canonical.com maverick Release                       
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/main Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/main Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/multiverse Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/multiverse Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/restricted Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/restricted Translation-tr
Yoksay http://ppa.launchpad.net hardy Release.gpg                             
Yoksay http://ppa.launchpad.net/team-xbmc-hardy/ubuntu/ hardy/main Translation-en
Yoksay http://ppa.launchpad.net/team-xbmc-hardy/ubuntu/ hardy/main Translation-tr
Alınıyor:1 http://ppa.launchpad.net maverick Release.gpg [316B]               
Yoksay http://ppa.launchpad.net/ubuntu-mozilla-daily/ppa/ubuntu/ maverick/main Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/universe Translation-en
Bağlandı http://archive.canonical.com maverick/partner Sources
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-updates/universe Translation-tr
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security Release.gpg
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/main Translation-en
Yoksay http://ppa.launchpad.net/ubuntu-mozilla-daily/ppa/ubuntu/ maverick/main Translation-tr
Yoksay http://ppa.lauchpad.net hardy Release         
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/main Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/multiverse Translation-en
Yoksay http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ppa/ubuntu/ maverick/main Translation-en
Bağlandı http://archive.canonical.com maverick/partner i386 Packages
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/multiverse Translation-tr
Yoksay http://ppa.launchpad.net/tualatrix/ppa/ubuntu/ maverick/main Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/restricted Translation-en
Bağlandı http://ppa.launchpad.net hardy Release                           
Alınıyor:2 http://ppa.launchpad.net maverick Release [39,8kB]
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/restricted Translation-tr
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/universe Translation-en
Yoksay http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ maverick-security/universe Translation-tr
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick Release 
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates Release
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security Release
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/main Sources                   
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/restricted Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/universe Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/multiverse Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/main i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/restricted i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/universe i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick/multiverse i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/main Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/restricted Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/universe Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/multiverse Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/main i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/restricted i386 Packages
Yoksay http://ppa.lauchpad.net hardy/main Sources                             
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/universe i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-updates/multiverse i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/main Sources
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/restricted Sources     
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/universe Sources       
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/multiverse Sources     
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/main i386 Packages     
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/restricted i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/universe i386 Packages
Bağlandı http://tr.archive.ubuntu.com maverick-security/multiverse i386 Packages
Yoksay http://ppa.lauchpad.net hardy/main Sources                             
Hata http://ppa.lauchpad.net hardy/main Sources                               
  404  Not Found [IP: 64.20.60.99 80]
Yoksay http://ppa.launchpad.net hardy/main i386 Packages/DiffIndex             
Alınıyor:3 http://ppa.launchpad.net maverick/main Sources [3.955B]             
Alınıyor:4 http://ppa.launchpad.net maverick/main i386 Packages [10,7kB]       
Yoksay http://ppa.launchpad.net hardy/main i386 Packages                       
Yoksay http://ppa.launchpad.net hardy/main i386 Packages                       
Bağlandı http://ppa.launchpad.net hardy/main i386 Packages                     
20sn'de 54,8kB alındı (2.705B/s)                                               
W: http://ppa.lauchpad.net/team-xbmc-hardy/ubuntu/dists/hardy/main/source/Sources.gz 404  Not Found [IP: 64.20.60.99 80] getirilmesi başarısız oldu

E: Bazı indeks dosyaları indirilemedi, dosyalar gözardı edildi veya eski dosyalar kullanıldı.
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

sema

Çıktı eksik mi ben mi göremedim anlamıyorum. Şu ne diyor şimdi;

sudo apt-get install firefox-4.0

Bir de kaynak listende Hardy depoları mı var, eski dergileri oku ama uygulama, ilgini çekenlerin güncel sürümlerini ara ve uygula mümkünse.. Hardy'leri kaynak listenden sil şimdi. Forumda sources.list diye arama yaparsan hemen bulursun.
susema

frtxyz

evet eski dergilerden bir depo eklemiştim o yaptığım değişikliği aynen eski haline getirdim ve son verdiğin komutu yazdım sanırım şimdi indiriyor sonucu bildiricem tekrar, ilgine teşekkürler buarada.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Kasım 2010 - 14:22:40

Teşekkürler, bu son komutla nasıl olduysa yüklendi. Yardımlarınız için sağolun firefox sorunum çözülmüştür.
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

zeitgeist

Konu açan kişi sorun çözüldüğü vakit ilk mesajını düzenleyerek [Çözüldü] ibaresi eklerse forum işleyişi de hızlancaktır hatırlatmasını yapalım, ardından @sema'ya teşekkür edelim ve konuyu kilitleyelim.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles