Tüm Tarayıcılarda Flash Ses Gecikmesi

Başlatan Beyaz Rus, 22 Kasım 2010 - 01:21:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beyaz Rus

Özellikle "Kongregate" üzerindeki flash oyunları oynarken seslerde 1 saniyelik gecikme oluyor.
Örneğin, "http://www.kongregate.com/games/zanzarino/"elements adresindeki Elements
oyununda, butonun üzerine geldikten 1 saniye sonra "tık" sesi geliyor. Aynı durum tüm
diğer flash oyunlar için de geçerli.

Bunun sebebini ya da çözümünü bilen var mı?

Ya da sizin başınıza geliyor mu?

Not: Sorun Chrome, Firefox ve Midori gibi tarayıcıların hepsinde var.

sema

susema

Beyaz Rus

Merhaba @sema,

Öncelikle cevabın için teşekkürler. Ancak, uçbirime yazdığın kodu girdiğimde, sorun çözülmedi.

Hala ses gecikmesi devam ediyor.  :(

Sherlock Holmes

libflashsupport & flashplugin-nonfree-extrasound paketleri kurulu vaziyette'mi.?
Sorun ilk kurduğunuzdan beri varmıydı, güncellemeler sonrası'mı oluştu.?

Beyaz Rus

Alıntı yapılan: 9N0M3 - 25 Kasım 2010 - 21:17:49
libflashsupport & flashplugin-nonfree-extrasound paketleri kurulu vaziyette'mi.?
Sorun ilk kurduğunuzdan beri varmıydı, güncellemeler sonrası'mı oluştu.?

flashplugin-nonfree-extrasound paketini şimdi yükledim. Ancak bir değişme olmadı. Sorun
hala devam ediyor. Ubuntu'yu son 2-3 aydır kullanıyorum. 10.04'de de 10.10'da da aynı sorun
var.

Şu an yeniden 10.04'ü kurdum. Ve ses gecikmesi hala devam ediyor. Acaba sorun bana mı özgü? Sizden rica
etsem "http://www.kongregate.com/games/zanzarino/elements" adresini açıp, oyun panelindeki "Play"
butonununu üzerine imlecinizi götürebilir misiniz? Basmanıza gerek yok.

Sizde "tık" sesi hemen mi yoksa, gecikmeli mi geliyor?

stratovarius

Şimdi denedim sorun yok hemen geliyor yık sesi.

32 bit mi 64 bit mi kullanıyorsunuz ?

Beyaz Rus

32 Bit kullanıyorum. İşin daha ilginci, şimdi kubuntu yükledim.
Aynı sorun hala devam ediyor. (Web browser: rekonq)

Gerçekten ilginç...  ::)

sema

Çok ilginç hatalar oluyor gerçekten. 10.04'ten beridir devam ettiğini söyledin. Şurada bir hata kaydı var. Hata başlığının sonundaki, oyun ismi olsa gerek (evet öyleymiş, hatanın içeriğinde yazmış zaten). Bazı çözümlerden de bahsedilmiş. Örneğin 28. cevaptakini uygulayabilirsin.
susema

stratovarius

Hım kubuntu yüklüyse şunu bir deneyiniz ;

sudo killall pulseaudio
sudo apt-get remove pulse*
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get install esound

Sistemi yeniden başlatıp deneyiniz.

Not: Pulseyi tamamen kaldıralım ve şansımızı deneyelim. Gnome masaüstünde kaldırmak için ekstra işlemler lazımdır. Bu şekilde kaldırma sadece kubuntu için geçerlidir.

Şayet işe yararsa gnome masaüstünde kaldırmak için şu başlığı inceleyiniz;

Tıklayınız

barış

Bende 8.04'ten beri yarım saniyelik ila 1saniye arası bir gecikme oluyor... Hem de bütün dağıtımlar için geçerli bu durum bende. Sanırım Adobe'un suçu :)

Beyaz Rus

Alıntı yapılan: sema - 27 Kasım 2010 - 02:54:35
[...] Şurada[/url] bir hata kaydı var. Hata başlığının sonundaki, oyun ismi olsa gerek (evet öyleymiş, hatanın içeriğinde yazmış zaten). Bazı çözümlerden de bahsedilmiş. Örneğin 28. cevaptakini uygulayabilirsin [...].

Cevabın için teşekkürler @sema. Ne yazık ki, yine bir değişiklik olmadı. Zaten oradaki yorumlarda da çözüm konusunda bir ortak karar verilmiş değil sanırım.

Alıntı yapılan: stratovarius - 27 Kasım 2010 - 07:19:33
Hım kubuntu yüklüyse şunu bir deneyiniz ;

sudo killall pulseaudio
sudo apt-get remove pulse*
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get install esound

Sistemi yeniden başlatıp deneyiniz.

Denedim, bu çözüm de işe yaramadı. Yine de yardımın için teşekkürler, @stratovarius

Gerçi artık alışmaya başladım. Belki sorun, ilerideki sürümlerde düzeltilir. Umarım  ::)

stratovarius

O zaman en son çare şunu deneyiniz :D

Flash playerın ben 64 bitte ön sürümünü kullanıyorum, yani deneme sürümünü. 32 bit versiyonuda mevcut bunu kurup deneyelim.Uç birimi açınız ve şu işlemleri yapınız kurulum için;

Flash playerın önsürümü olan square indirmek için;

wget http://download.macromedia.com/pub/labs/flashplayer10/flashplayer_square_p2_32bit_linux_092710.tar.gz

Kurulu mevcut flashı kaldırmak için;

sudo apt-get purge flashplugin-nonfree flashplugin-installer
sudo rm -f /usr/lib/mozilla/plugins/*flash*
sudo rm -f ~/.mozilla/plugins/*flash*
sudo rm -f /usr/lib/firefox/plugins/*flash*
sudo rm -f /usr/lib/firefox-addons/plugins/*flash*
sudo rm -rfd /usr/lib/nspluginwrapper

Squareyi mozillamıza tanıtmak için;

tar zxf flashplayer_square_p2_32bit_linux_092710.tar.gz
mkdir ~/.mozilla/plugins
mv libflashplayer.so ~/.mozilla/plugins/

Sonra firefoxu kapatıp açıp deneyiniz.

Şayet değişiklik olmaz eski haline dönmek isterseniz;

Square kaldırma;

rm -rf ~/.mozilla/plugins/libflash*

Sonra eski flashımızı kurmak için;

sudo apt-get install flashplugin-nonfree

Kolay gelsin.

MURATSPLAT

Alıntı yapılan: Beyaz Rus - 22 Kasım 2010 - 01:21:26
Özellikle "Kongregate" üzerindeki flash oyunları oynarken seslerde 1 saniyelik gecikme oluyor.
Örneğin, "http://www.kongregate.com/games/zanzarino/"elements adresindeki Elements
oyununda, butonun üzerine geldikten 1 saniye sonra "tık" sesi geliyor. Aynı durum tüm
diğer flash oyunlar için de geçerli.

Bunun sebebini ya da çözümünü bilen var mı?

Ya da sizin başınıza geliyor mu?

Not: Sorun Chrome, Firefox ve Midori gibi tarayıcıların hepsinde var.

Bu sorun flash ile video oynatırken de yaşanıyor mu ?
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

Beyaz Rus

@stratovarius,

Öncelikle zamanını harcayıp böyle uzun bir cevap yazdığın için teşekkürler. İşe yaramasını çok
isterdim. Ancak bu yöntem de yarar etmedi. Ama artık sorun etmiyorum. Alışmaya başladım.  ;)

Yine de yardımlarını esirgemeyen, @stratovarius, @sema ve @9N0M3 arkadaşlarıma teşekkürler.

@MURATSPLAT
Hayır. Sadece flash oyunlarda geçerli. Videoların senkronunda problem bulunmuyor.