Unity'nin Ubuntu'da varsayılan olarak gelmesini ister misiniz?

Başlatan heartsmagic, 12 Kasım 2010 - 13:18:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Unity'nin Ubuntu'da varsayılan olarak gelmesini ister misiniz?

Evet
21 (19.4%)
Hayır
58 (53.7%)
Emin değilim, bekleyip göreceğim
29 (26.9%)

Toplam Oy Verenler: 108

canosayan

şu oy değişikliğini grafiksel yapabilsek iyi olur. bir bakayım nasıl olur.
Chmod bizim işimiz.

microanaliz

Çok harika ama benim gibi zor değişen biri için iki ay çile demek.Bunuda düşünmek lazım yüklenirken seçilsin derim mümkünse yada isteyen kursun.Sonuçta bende bir kullanıcıyım.
MicroAnaliz

aan-han

bu arada unity 11.04 çıktı.görüşler nasıl.şimdilik fena değil bence.bazı aksaklıklar olsada düzelecektir sanırım bir iki güncellemelerle

sema

Unity'de değil de Natty'de genel anlamda ufak tefek şeylerde çok hatalar oldu. Meselâ kaç yerde Türkçe dil sorunu yüzünden programlar açılmıyor, hâliyle bunların hepsi de Unity'e malediliyor. Bu açıdan biraz şanssız gibi. Ciddi anlamdaki en büyük sorun da sürücüler oldu maalesef. Ben yaşamıyorum, benim için çok rahattı. Hatta en iyi denilen sürümleri bile bozmuşumdur ama bu çok iyi dayandı. Maşallah diyeyim.

Tabii burada hep sorunları konuştuğumuz için olduğundan fazla hatalar varmış gibi görmek de doğal aslında. Kısa sürede çok daha iyi olacağını düşünüyorum, gerçi çoğunluk böyle düşünüyor sanırım.
susema

aklan

ATI'nin X serisi ekran kartlarında hâlâ çalışmadığı için deneyememiş biri olarak her ne kadar artık Unity varsayılan olarak gelse de "Emin değilim, bekleyip göreceğim" dedim. Bence bu hâliyle öntanımlı olarak gelmese daha iyi olurdu, çünkü 10.10'da sorun yokken 11.04'te GNOME'un görsel efektleri bile çalışmıyor.

Öncelikle yaygın olarak kullanılan ekran kartları ile ilgili sorunlar giderilmeli, daha sonra varsayılan yapılmalıydı, diye düşünüyorum.

xhektor

Şu an Unity'e alıştım ve kullanıyorum. sadece biraz el alışkanlığı istiyor. Korktuğum gibi değilmiş.  Oyumun rengini değiştiriyor ve Unity diyorum.

6ng4n

Unity'ın biraz geliştirilmesi gerek ama fena değil bazı abuk subuk davranışları dışında

özgürubuntu

Ekran kartım kara listede olduğu sürece varsayılan olarak gelmesini istemem :( 11.10 sürümünde galiba klasik Gnome arayüzünü de kaldıracaklarmış. GNOME3'te desteklemezse ne yaparım bilmiyorum... :(

eribol

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 04 Mayıs 2011 - 20:04:13
Ekran kartım kara listede olduğu sürece varsayılan olarak gelmesini istemem :( 11.10 sürümünde galiba klasik Gnome arayüzünü de kaldıracaklarmış. GNOME3'te desteklemezse ne yaparım bilmiyorum... :(
Şu an için nvidia'nın bazı sürümleri kara listede yani öyle kalacak diye bir durum yok diye tahmin ediyorum. Nihayetinde en dandik nvidia ile bile compiz çalıştırdık, Unity nvidia'yı sorun edecekse değil varsayılan olmasına "olmasına" bile razı olmam :)

kanzakande

Ben de oyumu değiştirip, Unity lehine kullandım. Ama Gnome 3 varsayılan modu hepsini aşacak.

heartsmagic

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,26933.0.html
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kalkan1973

Kesinlikle UNİTY varsayılan masaüstü olarak gelmemeli GNOME 3 varsayılan masaüstü olabilir. UNİTY sadece farklı bir seçenek olarak kullanılabilir...
Evde İşte her yerde Linux

BayboraKaan

@özgürubuntu üzülmene gerek yok. Zaman ilerledikçe taşlar yerine oturdukça kara listeden çıkar. (Kesin çıkar) :)