Unity'nin Ubuntu'da varsayılan olarak gelmesini ister misiniz?

Başlatan heartsmagic, 12 Kasım 2010 - 13:18:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Unity'nin Ubuntu'da varsayılan olarak gelmesini ister misiniz?

Evet
21 (19.4%)
Hayır
58 (53.7%)
Emin değilim, bekleyip göreceğim
29 (26.9%)

Toplam Oy Verenler: 108

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Kişisel olarak varsayılan gelmesini mantıklı bulmuyorum. Zaten isteyen şu an bile kullanabiliyor.

Bilemem nedendir daha bir ağır oturaklı masaüstleri seviyorum. Hani tamam bilgisayarı internete girmek, müzik dinlemek için kullanacaksak belki bu tarz masaüstleri ilgi çekebilir. Ama linux benim için bir geliştirme aracı temelde.

Bencillik yapıyor olabilirim ama onun yerine lamp server varsayılan gelse.
Chmod bizim işimiz.

sema

Ben de fikrimi söyleyeyim.

Zararlı değişikliklerin bile (uzun vadede) faydalarının zararlarından fazla olduğuna inanıyorum. Yapılan her değişiklik beyindeki düşünce kıvrımlarını arttırır. Bu da hem beynin kullanım mikarını arttırır hem de farklı bakış açıları kazandırır (İki ayrı dil bilmek ya da iki ayrı şehirde yaşamak gibi). Zararlı olduğu düşünülen değişiklikler bir sonraki adım için önayak olabilir (hatalı olduğunu anlamanın  tek yolu, yine hatalardan geçer).

Başka bir nokta da değişiklik hayatın her alanında kaçınılmaz, iyisi mi kabul etmek ve gereken yerde gerektiği gibi davranmak.

Üçüncü bir nokta değişikliği kabul etmek de bir seçim. İsteyen geriden devam edebilir.

Son olarak, iyi ki değişiklikler var.

Evet.
susema

XRumer

Biraz daha geliştirilip, daha kullanışlı hale getirilirse evet.

Enna

efektleri ekran kartına yaptırırsa, simgelerini biraz küçültüp , kullanımı optimize edilirse neden olmasın ? klasör düzeni hoşuma gitmedi ama.

sema

Alıntı yapılan: XRumer - 12 Kasım 2010 - 14:19:43
Biraz daha geliştirilip, daha kullanışlı hale getirilirse evet.

Zaten böyle değişikliklerin en güzel yanı, bir süre sonra gayet kullanışlı uygulamaların ortaya çıkması.

Alıntı yapılan: Enna - 12 Kasım 2010 - 14:33:28
Efektleri ekran kartına yaptırırsa, simgelerini biraz küçültüp , kullanımı optimize edilirse neden olmasın ? klasör düzeni hoşuma gitmedi ama.

Yukarıda verdiğim cevap aynen geçerli. Bir süre sonra tam olarak istediğimiz gibi özelleştirebileceğimiz bir hâle getirilir /getiririz (tam alıştığımızda bu sefer de başka bir şey sunulur, alışkanlıklardan vazgeçmenin (vazgeçirmenin) güzel bir yolu).

Bilmem, ben çok çok olumlu bakıyorum..
susema

rick

Hayır, gerçekten çok kullanışsız. Eğer varsayılan hale gelirse; ya Linux Mint'e, ya da Debian'a geçerim.

GNUbuntu

Varsayılan olmasın; Ubuntu Netbook masaüstü isteyen indirebiliyor. Adı değişsin. Örneğin UbUn Linux olsun :)
Önce Saygı...

Megatron

Bunu kullananların yorumuna kimi sosyal ağlarda baktımda, pek beğenmemişler. Ayrıntılı bilgi edinmek için bu forumada bakıcam.
Unity' yi hiç kullanmadığım için "emin değilim, bekleyip görücez" :)
GNU/Linux kıtasında, kayıp penguen.

kanzakande

Ben de denemiştim ve hiç hoşlanmamıştım. Ubuntu'nun güzel yanı yenilik isteyene yığınla alternatif olması, ayrıca Ubuntu'nun kendisi bir beyin cimnastiği aracı. Sade hali daha iyi daha güzel. Diğerlerini denemesi ise bedava.

xhektor

değişiklik olsun diye bir ara kullandım ama varsayılan olarak gelmesini istemeyenlerden biride benim. gerçi bizim fikrimizin, Ubuntu'yu hazırlayanlar için bir önemi var mı bilmiyorum.

Megatron

Alıntı yapılan: xhektor - 12 Kasım 2010 - 19:18:39
... Gerçi bizim fikrimizin, Ubuntu'yu hazırlayanlar için bir önemi var mı bilmiyorum.
Eminim vardır da bu forumu görmezler.
Üyelerin fikri sadece merak edildiği için öğrenilmek istenmiştir.
Bende bu değişimin nasıl karşılandığını çok merak edenlerdenim. :)

ssaraloglu

ben dün kurdum denedim. gorsellik olarak iyi ama kullanışlık biraz düşük geldi bana. Şuan ki haliyle varsayılan olarak gelmesinden yana değilim. Ama geliştirirler de daha kullanıslı hale gelirse neden olmasın derim...

sem

O kadar merak ettim ki yani en son kurup deneyeceğim gerçekten...  Bilmediğim için "bekleyip göreceğim"  demiştim, belki fikrimi değiştiririm =) Denedikten sonra fikrimi değiştirirsem eğer, o zaman isterim ankette oyu geri alma özelliği eklenmesini...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Al Arabi

Bekleyip görmekte yarar var. Şimdilik Gnome ile  yola  devam.

xhektor

sanırım önümüzdeki yıllar mint veya debian ile (belkide mandriva) devam edeceğim. yani işletim sisteminden çok, cep telefonu menüsüne benziyor.

rick

Alıntı yapılan: xhektor - 12 Kasım 2010 - 21:04:44
sanırım önümüzdeki yıllar mint veya debian ile (belkide mandriva) devam edeceğim. yani işletim sisteminden çok, cep telefonu menüsüne benziyor.
Katılıyorum.

marjinal1st

Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

canosayan

Alıntı yapılan: Megatron - 12 Kasım 2010 - 19:39:58
Alıntı yapılan: xhektor - 12 Kasım 2010 - 19:18:39
... Gerçi bizim fikrimizin, Ubuntu'yu hazırlayanlar için bir önemi var mı bilmiyorum.
Eminim vardır da bu forumu görmezler.
Üyelerin fikri sadece merak edildiği için öğrenilmek istenmiştir.
Bende bu değişimin nasıl karşılandığını çok merak edenlerdenim. :)

daha glabal bir noktadan fikrinizi söyleyin. mesela http://brainstorm.ubuntu.com/idea/26294/
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Alıntı yapılan: canosayan - 13 Kasım 2010 - 09:18:15
daha glabal bir noktadan fikrinizi söyleyin. mesela http://brainstorm.ubuntu.com/idea/26294/

Mesela ben üçüncü çözüm için olumlu oy kullandım.

Alıntı yapmayayım, ancak seneler sonra farklı dağıtımlara geçecek arkadaşlar bence bir daha düşünsünler, zira bu uygulamalar için de seneler geçmiş olacak :)
Alıntı yapmadan devam edeyim, ankete oy değiştirme desteği geldi. Böylece Unity'nin de evrimini görmüş oluruz burada. Hoş, bir süre sonra öntanımlı olarak gelme gelmeme konusu zaten geliştiriciler tafından karara bağlanır. Biz sadece bu süreç içinde anketimizi izleyebiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Megatron

Oy değiştirme desteği çok iyi düşünülmüş. Yanılmıyorsam şimdiden bir oyluk değişiklik olmuş.

sema

Bu arada genel forumdaki sonuçları da aktarayım;

Evet                                                       36    24.66%
Hayır                                                      39    26.71%
Emin değilim, bekleyip göreceğim          71    48.63%
susema

krwlng

Unity gibi buram buram netbook havası kokan bir masaüstünün ubuntu gibi bir dağıtımda varsayılan masaüstü olarak gelmesini ben kendi adıma kabul edemiyorum,o yüzden oyum hayıra gidiyor. Benim görüşüm, unity'nin ubuntu seviyesindeki bir işletim sistemi için çok basit kalacağı yönünde. Ubuntu özellikle son 2-3 sürümünde belirli bir kararlılığa ulaşmışken bunu unity gibi daha sorunları bile tam belli olmayan bir masaüstü yöneticisine varsayılan olarak geçerek bozması bence büyük hata olur. Kendi adıma, 11.04 beta olarak denerim fakat her şey düşündüğüm gibi olursa, kararlı sürüm ile birlikte yapacağım ilk iş unity'den kurtulup sistemi eski haline getirmek olur sanırım, bunun içinde banshee rythymbox değişimi de mevcut.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

plymouth

Default olarak Unity gelmesin. Bu ve bunun gibi gelişimlerin Dil tercihleri gibi olması daha iyi olur. İsteyen istediğini kullansın. Dayatma taraftarı değilim. (Eski işlemcilere olan desteğin bir anda kaldırılması gibi)
    Bir seçenek olarak sunulsun.
         Keyfekeder isteyen istediğini kullansın. Çünkü Unityde kullanışlılık, vasattan da öte. Görsel mi? Evet! 
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

such

Redhat'in bir yeni sürümü çıkmış ona göz atarken farkına vardım Redhat de Gnome kullanıyor Ubuntu da. Ama birisi server ve kurumsal işler de kullanılıyor diğer (ubuntu desktop) kullanıcı odaklı. E bunun farkı nerede kalıyor diye bir süre düşünmedim değil, tamam özelleştirilebilirlik kaynağın açık olmasından gelen müdahale şansı vs var ama bunlar da zaman demek, para demek, emek demek. Bence herkesi memnun edeceğiz derken kimseyi memnun edemeyeceklerinden çekiniyorlar galiba. O yüzden KDE gibi radikal değişikilik olmuyor uzun zamandır. Ve Unity olsun Wayland olsun bence hep bu düşüncelerin ürünleri. Tabii bunlar benim görüşüm belki sebebi farklı da olabilir.

Bekleyip görme taraftarıyım şimdilik.