[Çözüldü] 10.04'ü yükseltemiyorum

Başlatan 58zarali, 11 Kasım 2010 - 21:06:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

58zarali

sistemim 10.04 ve bunu 10.10'a yükseltmek istiyorum synaptics ve güncelleme yöneticisine girip tazele dediğim halde yeni güncellemeyi bulmayıp aşağıdaki hatayı veriyor

Alıntı Yapcdrom://ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)/dists/lucid/main/binary-i386/Packages.gz Lütfen apt-cdrom kullanarak bu CD-ROM'u APT tarafından tanınır hale getirin. apt-get update yeni CD-ROM eklemek için kullanılamaz getirilmesi başarısız oldu
cdrom://ubuntu 10.04 LTS _Lucid Lynx_ - Release i386 (20100429)/dists/lucid/restricted/binary-i386/Packages.gz Lütfen apt-cdrom kullanarak bu CD-ROM'u APT tarafından tanınır hale getirin. apt-get update yeni CD-ROM eklemek için kullanılamaz getirilmesi başarısız oldu
Bazı indeks dosyaları indirilemedi, dosyalar gözardı edildi veya eski dosyalar kullanıldı.

eribol

Paket Yöneticisini açıp Araçlar->Depo yolunu takip edin. Açılan pencerede CD-Rom deposunu iptal ettikten sonra tekrar depoyu güncellemeye çalışın.

58zarali

dediğiniz yerdeki ayarlar ekteki resimde var doğru mu ?

eribol

Doğru ve zaten yükseltme yaptığınızda aynı hatayı almıyorsanız sorun yoktur :)

58zarali

bu şekilde iken tazele ya da tekrar yeni güncelleme ya da yükseltme için sorgulattığımda herhangi birşey bulmuyor. Oysaki 10.10'u bana kendisi otomatik sunması gerekirdi.

eribol

sudo update-manager -c -dkomutu bir şeyler yapabilir.

58zarali

m.eribol çok teşekkürler yeni sürümü şimdi gördü yükseltiyor.