Hangi Metin Düzenleyiciyi tercih ediyorsunuz?

Başlatan bytan, 11 Kasım 2010 - 17:56:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi Metin Düzenleyiciyi tercih ediyorsunuz?

emacs
vim
nano
ed
Gedit
Kate
Leafpad
Mousepad
Geany
Diğer (Lütfen Belirtin)

Contempt

Kde sistemimde Kate yer zaman yer veririm. Sekme özelliği ve Eklenti desteği çok iyi. Gnome de ise gedit ile idare ediyoruz.
Herşeye Rağmen...

Khan

Uçbirim üzerinde Vi(m), KDE'de Kate, GNOME'de Gedit, XFCE'de Leafpad, daha düşük sistem kaynağı tüketenlerde Leafpad veya yine Geany kullanıyorum. Yani masaüstüne göre. :) :)

hyperThread

başlık biraz eski ama çok da eski değil =) tercihim emacs. Her yola geliyor olması ve oldukça hızlı kullanım ortamı sunması en büyük artıları benim için. Aslında güzel bir emacs yazısı yazmak lazım ama zaman lazım biraz :)

sem

Böyle bir yazı gelirse SUDO'da yayınlamak isteriz.=)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Mitsukuni

Oyumu gedit'e verdim fakat tty1 kullanmak zorunda olduğum durumlarda da nano kullanıyorum mecburen. :)

microanaliz

Code::blocks kullanıyorum her şeyi bana sunuyor çok nadir gedit kullanıyorum
MicroAnaliz

aklan

Eskiden Gedit kullanıyordum, şimdi Geany kullanıyorum. Oyumu değiştirecektim ama sanırım anket kapanmış.

agritux

finix

Konsolda nano gayet basit geliyor. Php kodlama ve görsel arayüzde düzenleme için kate.

hsngrms

Alıntı yapılan: aklan - 07 Temmuz 2011 - 19:32:08
Eskiden Gedit kullanıyordum, şimdi Geany kullanıyorum. Oyumu değiştirecektim ama sanırım anket kapanmış.

Anket açık.

Oyumu Gedit olarak kullandım. İşimi gördüğü için alternatif arayışı içerisine girmedim hiç. :)

cxerpw57

Hem windows hem de Linux'da notepad++ favorimdir, eğer programlama ile uğraşıyorsanız, kesinlikle tavsiye ederim.
Yarım hazırlıkla, yarım tedbirle yapılacak taarruz, hiç taarruz etmemekten çok daha fenadır (1922). M.Kemal ATATÜRK
http://canerblt.wordpress.com
twitter : cabulut

Tuxie

Bunların hepsi Ubuntu'da yüklü geliyor mu ki? Ben bir Gedit birde Nano biliyorum.İlginç  ???

sem

@aklan, aslında anketin kapanmaması gerekiyordu, bir hata olmuş... Yetkili arkadaşlara bildirmiş olalım bu vesile ile durumu...

@Tuxie, bunların hepsi varsayılan olarak gelmiyor. İsteğiniz doğrultusunda istediğinizi kurabilirsini.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

bytan

Anket açık, isteyen oyunu da değiştirebilir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

opusxx

haha leafpad ilk kar'ı benden :) .  En çok kullandığım leafpad ikinci nano üçüncü emacs ama niye emacs tavsiye ile geçtim bir çok kez kısa yollarını öğrenme işine koyuldum ama yapacak birşeyim fazla olmadığından hep geride kaldı emacs. Yapacak bir şeyim olduğunda da acil oluyor ve leafpad ile nano arasında da tek fark konsol açık ise nano açık değil ise leafpad oluyor :D
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

emreseckin

opusxx

Sanırım çiftteki emacs kullanan benim :S  :D  ... Emacs ta tek yaptığım müzik dinlemek .emacs ve .emacs.d ler/lara yeni bulduğum ve bilmediğim lisp ler eklemek, kaldırmak teması ile oynamak, gtalk a bağlanmak ama tek arkadaşım var ama olsun, emacs olsun gerisi gereksiz, bilmediğim yazı belgelerinin içeriğini silip yeniden yazmakla geçirmek ve son bir gündür gnus ile gmaile gelen maillerini okuyup, yazma işlemleri en son hobilerim... ???
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

Felâsife

Kwrite :)

Bsd'ye geçtikten sonra konsol ortamlarında nano yerine ee diye bir editör kullanıyorum, basit ama işimi görüyor.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

hsngrms

Oyumu güncelledim. Openbox'a geçmem ile beraber tercihim değişti. Artık gedit değil nano kullanıyorum.

microanaliz

Yavaş yavaş bağımsız programlar yazmaya çalıştıkca İDE mantığından çıkmaya başladım hayırlısı demekki her şeyi kendin yapacaksın bir şeyler öğrenmek istiyorsan...
MicroAnaliz

hyperThread

Oyumu guncelledim. Sistem ve kernel programlama isine giristikten sonra tercihim emacs yerine vim oldu. Lisp ile ugrasmak bana gore degilmis cidden

microanaliz

Lips kullanmanı tavsiye ederim zira okuduğum ve anladığım kadarı ile vazgeçilmez derim...
MicroAnaliz