GNOME 3'den Görüntüler

Başlatan ozan2680, 08 Kasım 2010 - 19:43:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hitokiri

Alıntı yapılan: sem0900 - 13 Mart 2011 - 16:08:03
Onu salt okunur(readonly)'dan kurtaramadım =)

Sen acaba denedin mi hiç?

Bir de dikkat etmedim hiç öyle olduğuna bir güzel özelleştirdim =) Bazı şeyler falan yükledim... =)

EK: USB'ye kurdum...
Valla 0.0.6 da kurulum seçeneğide vardı ama bu 0.1.0 da var mı bilmiyorum bi masaüstü dizinine bak istersen :D

sem

USB içerisinde readonly... diye giden, böyle isimli bir dosya vardı.. Onu mu silsem ne yapsam =) Zaman olunca araştırmak lazım =) Konudan sapmamak için şöyle bağlamış olayım;

Alıntı yapılan: hitokiri - 13 Mart 2011 - 15:59:39
Alıntı yapılan: s7e7v7e7n - 13 Mart 2011 - 15:54:09
evet cok güzel gözüküyor.. ne zaman cıkacak tam olarak belli mi
Nisan 4 tü galiba ama şimdilik beta olarak çalışan cd si var,
http://www.gnome3.org/tryit.html

Sitesinde şöyle denmiş;
Alıntı YapGNOME 3 is under active development and will not be completed until April 2011

Yani Nisan ayı diyor ama tam olarak gün yok sanırım... Ya da ben göremedim...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

neneki

gayet hoş duruyor işallah kde gibi kasmaz bilgisayarı

yakusha

ben http://www.gnome3.org/tryit.html adresinden indirdim, unetbootin ile deneyeceğim, merakla bekliyorum...
Artık bu forumu kullanmıyor.

karizmaxi

gnome3 pencerelerde şeffaflığı getirecekmi bi bilgisi olan varmı
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

OpenSSH

Distro nedir arkadaşlar gnome 3 'ün cd sindeki ?

Yiğit Ateş

Sedo79

Alıntı yapılan: karizmaxi - 22 Mart 2011 - 00:32:47
gnome3 pencerelerde şeffaflığı getirecekmi bi bilgisi olan varmı

Nerde o günler.. Keşke öyle birşey olsa..
hobaaaaaaaaaaaa night train

karizmaxi

Gnome3 sitesinde dağıtılan beta nasıl bişey yanı bi işletim sistemine gömülümü geliyo .deb paketimi tar.gz'mi ubuntuya onu kurabiliyormuyuz?

heartsmagic

@karizmaxi, iletinin hemen iki üzerindeki iletiyi oku lütfen. Tüm başlığı okumadan soru sormak biraz hazırcılık oluyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

karizmaxi

sadece openSUSE yazıyor ne demek istemiş anlamadım

heartsmagic

http://tr.opensuse.org/OpenSUSE.org%27a_Ho%C5%9Fgeldiniz

:) İki tık ötede.

Kabaca kendisi bir başka Linux dağıtımıdır. Gnome3'ü denetmek için geliştiriciler kendisini tercih etmişlerdir. Senin sorunun merkezinde Gnome3'ü Ubuntu'da kullanmak mı var? Eğer öyleyse bu hemen mümkün değil. Kaldı ki aslında Gnome3 parça parça dağıtımda yerini almakta.

EnziM

aynshtein

Ben Gnome 3 Shell'i Ubuntu 11.04 Beta sürümü üzerine kurdum. Denemek isteyenler için önerim: "acele etmeyin" :) Ubuntu 11.04 de Gnome 3 de henüz kararsız. Öncelikle sistem açılışında kullanıcı adı seçme ekranı gelmiyor. Xorg'u sonlandırmak gerekiyor. Ondan sonra da sistem açılana kadar 4-5 uygulama çöküyor.

Ama bana göre Gnome 3, Unity'den kat kat üstün. Hem görsel olarak hem de efektleriyle... Canonical neden Gnome 3'ü kullanmak yerine Unity'yi tercih etmiş anlamadım. (Tablet pc'lere uyumluluğu vs. gibi nedenleri var deniyor ama Gnome Shell "gerçekten" Unity'den daha kullanışlı..)

Görsel efektleriyle KDE4'e ciddi bir rakip olacağa benziyor. İlk başta kullanması biraz zor geliyor ancak 1-2 saat sonra alışıyorsunuz. Ben onca hataya rağmen yine de Gnome 3 kullanma taraftarıyım. Hatta herhangi bir dağıtım Gnome 3'ün kararlı sürümünü tercih ederse onu bile kullanabilirim :)
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

Contempt

Kaba taslak Hem unity hemde Gnome 3 denemiş olarak ilk planda benimde Gnome 3 daha fazla ilgimi çekmişti. Ama sanırım ikisinide kararlı hale  geldiğinde denemek gerekir.

Umarım ikiside Linuxa katkı sağlar...
Herşeye Rağmen...

hüseyincicek

bence bayağı kullanışlı  ;)

Sedo79

ve sonunda geldi çattı..
yarın 6 nisan ve gnome3 çıkış tarihi..
1.5 senedir beklediğim gnome sonunda geliyor..
opensuse veya fedora kullanabilirim, bakarsınız pardus kullanırız ne malum :)
ubuntu veya linux mint gnome3 ile geldiği zaman işler değişir tabi..

karizmaxi

gnome 3 tahminen ne kadar sürede depoya girer acaba fikri olan varmı?

Contempt

Gnome3 Sayfasının sağ üst köşede geriye doğru sayan sayaca göre an itibari ile 14 saat var :D
Herşeye Rağmen...

Sedo79

son 10 saat  8)
TS saati ile 23:00 da 3.0 piyasada..

onuragtas

Arkadaşlar kuran var mı suanda? Kararlı sürümü yayınlandı mı? Sorunları var mı hala?
System.out.println("Hadi gülüm yandan yandan.");

s7e7v7e7n

10.04 de kullanıla biliyor mu gnome 3 ? final sürüm yayınlandı mı bilgisi olan var mı ne durumda şuanda gnome 3
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

sema

susema

thex_yavuz

Alıntı yapılan: s7e7v7e7n - 10 Mayıs 2011 - 20:16:47
10.04 de kullanıla biliyor mu gnome 3 ? final sürüm yayınlandı mı bilgisi olan var mı ne durumda şuanda gnome 3

Daha 11.04te kullanılmaya başlayamadık bi türlü. Anlamıyorum ki sırf unity kullanılsın diye Gnome3ü seçeneklere neden koymuyorlar. Gnome3 daha güze, daha kullanışlı. Bende sabırsızlıkla tek tıklamayla kurulacak gnome3ü bekliyorum, kodlarla olanları denerken 3-4 kere sistemi tekrar kurmak zorunda kaldım :(

heartsmagic

Alıntı yapılan: thex_yavuz - 11 Mayıs 2011 - 08:27:40
Daha 11.04te kullanılmaya başlayamadık bi türlü. Anlamıyorum ki sırf unity kullanılsın diye Gnome3ü seçeneklere neden koymuyorlar.

Kafalarda soru işareti kalmasın. 11.04'e koymamalarının nedeni çok basit: Unity. Bunu da" Herkes Unity kullansın diye Gnome koymayalım" zihniyetliyle yapmadılar elbette. Canonical bir karar aldı ve kendi kabuğunu geliştirmek için yola çıktı. Bu esnada iki masaüstüne veya iki kabuğa birden odaklanamazdı haliyle.