Netbook ta Windows Üzerine Kurulu Ubuntuyu Silmek

Başlatan Mucmell, 07 Kasım 2010 - 17:11:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mucmell

Sitede konuyu göremedim varsa da affedin.

Acer netbookta windows 7 üzerine ubuntu kurdum ve şimdi bunu tamamen kaldırmak istiyorum. Ancak netbook olduğu için cd-rom yok format ekranına girip biçimlendiremiyorum. Acer recovery bölümüyle recover yapmak istediğimde de bölümü biçimlendiremediği hatasını alıyorum. bu hatanın ubuntudan kaynaklandığını düşündüm ve onun için ubuntuyu silmek istiyorum ne yapmam gerekiyor

bytan

Windows üzerine kurdum derken? Wubi olarak mı kurdun normal kurulum mu yaptın? Cd ile boot etmeden nasıl kurulum yapmıştın?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

dinober

Merhaba.Ben bilgisayarın D: sürücüsüne ubuntu kurulumu yaptım.Ubuntuyu kaldırmak istiyorum.Doğrudan ubuntunun bulunduğu D: sürücüsünü biçimlendirmek GRUB hatası ile sonuçlandı.Bu sebeple ubuntuyu tekrar kurdum.Ubuntuyu nasıl kaldırabilirim.

serkanburda

Ubuntuyu tekrar kurmanıza gerek yoktu, bunu windows içinden halletmeniz gerekir. Şu sonuçları bir inceleyin isterseniz: http://tinyurl.com/23wvx2h

drj35

Merhaba ben 11.04'ü canli CD ile kurdum. Daha önceki sürümleri wubi ile kullanmistim. Kurmus oldugum sistemleri Windows üzerinde ekle kaldir ile kaldiriyordum. Simdi 11.04'ü kaldirmak istiyorum, ama Windows üzerinden Ekle kaldir ile görmüyorum. Ne yapabilirim?

Uyari: Lütfen gereksiz yere iletinizin icerigini büyük harfler ile yazmayiniz.

heartsmagic

@drj35, tüm iletini büyük harfle yazmazsan seviniriz. Ubuntu'yu kaldırmak için kurduğun bölümü silmen yeterlidir. Hangi uygulama ile yapacağın tamamen sana kalmış. Grub içinse eğer bir başka Linux dağıtımı kurmayacaksan, Windows CD'lerinle MBR temizliği yapacaksın. Bunu da nasıl yapacağın sana kalıyor, zira Windows sürmlerine göre farklılık gösteriyor bu sanırım. Böyle olmasa bile durum Windows ile yapılacağından Google bu konuda sana yardımcı olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

drj35

kurduğum bölüm görünmüyor ben  c  diske kurdum ama ne c  de görünüyor  nede  d  diskte

BayboraKaan

Windows üzerinden göremesin zaten cünkü Ubuntu bölümünün formeti farkli oldugu icin Windows görmüyor. Tavsiyem kurulum yxaptigin CD ile sistemi calistirip Gparted ile Ubuntu bölümünü NTFS olarak formatlaman yeterli olacaktir. Sonradan grubu kaldirmak icin Heartsmagic'in tavsiyesine uyman yeterli olacaktir.

heartsmagic

C'ye kurdum diye bir şey yoktur @drj35, eğer Ubuntu'yu kendisine bölüm ayırarak kurduysan C değil, ayrı bir disk bölümüne kurulmuştur. Windows üzerinden silmek istiyorsan yönetim bölümündeki, disk yöneticisini aç. Orada tanınmayan bölüm olarak görünecektir muhtemelen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.