Kubuntu Anasayfası Değişti

Başlatan pisican, 10 Temmuz 2008 - 21:29:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pisican

Bugün baktım ve gördüm ki Kubuntu'nun sayfası değişmiş. Neye alamet bilemiyorum. Acaba ubuntu ana sürüm olarak kde 4'ü mü kullanmak istiyor. Zamanla göreceğiz. görmek isterseniz sayfa aşağıda:
http://kubuntu.org/

izzetguntalaz

Ubuntu KDE varsayılan ortamına geçerse kısa ve net konuşuyorum Ubuntu maceram biter !

FUBU

Alıntı YapERROR
The requested URL could not be retrieved

Sürekli yeniliyorum ama açmıyor.
bende hata veriyor sürekli..

Bu arada ubuntu nun anasayfasında sağ alt köşedeki diğer dağıtımların -ubuntu türevlerinin- linkleri kalkmış.
http://www.ubuntu.com/
Yani bu duruma, ubuntu nun kde ye geçeceğine bir alamet olarak bakmak zorlama bir yorum. bence..

izzetguntalaz

Üstteki mesajı attığım anda açılıyordu şuan açılmıyor.

heartsmagic

Geçiyor geçiyor, KDE'ye geçiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

atomkarinca

Ben pek bir şey anlamadım. Ubuntu'nun KDE'ye geçeceğini nerden anladınız onu anlamadım daha doğrusu.

heartsmagic

Ben bu başlıktaki durumdan ötürü söylemedim. Zaten bir süredir bu ortalıkta dolanmakta bu mevzu. Ubuntu bir iki sürüm sonra (muhtemelen KDE4 kararlı olunca) KDE ile gelecek ve tek bir isim üzerinden devam edecek diye biliyorum.

Ubuntu KDE Edition
Ubuntu Gnome Edition
gibi. Aslında şu andan ne farkı var denilebilir? Fark şu olur sanırım, nasıl ki şu an Gnome üzerine daha fazla düşülüyorsa, ileride bu KDE için olacak diye düşünmekteyim.

munirekinci

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 10 Temmuz 2008 - 21:46:34
Ubuntu KDE varsayılan ortamına geçerse kısa ve net konuşuyorum Ubuntu maceram biter !

+1

atomkarinca

Evet bunu duymuştum, hatta Gobuntu seçeneği de olacakmış. Ama yine de ben Gnome'un her zaman ilk seçenek olacağını düşünüyorum. Mark Shuttleworth'ün kendisi de söylüyor zaten: "Ben KDE kullanıyorum ama Linux'a yeni gelen birinin Gnome'un kullanımını daha kolay bulacağını düşünüyorum, o yüzden Gnome hep önceliğimiz olacak". Mesela release cycle'ları (yayın döngüleri mi denir?) bile çakışıyor şu anda Gnome ile Ubuntu'nun.

atomkarinca

Alıntı yapılan: munirekinci - 11 Temmuz 2008 - 00:38:17
Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 10 Temmuz 2008 - 21:46:34

+1

@munirekinci Canonical kde yi desteklemediği halde ve gelişi güzel hazırlanmış kubuntu dağıtımlarını adam etmek için sabahlara kadar uğraşmakmak zorunda kaldığım halde ben ubuntu dan hiç vazgeçmedim ve terketmedim. Ne kadar uğraştığımıda eski kubuntu forumunu takip edenler bilir. Eğer ubuntu kde ye geçerse ne gam. Sadece size düşen görev geçmişte bizim verdiğimiz uğraşı Gnome masaüstü nde sizin verecek olmanızdır ve lütfen  unutmayın biz hep birlirlikte ubuntu gemisindeyiz.

heartsmagic

Benim son duyduğum Mark abinin KDE4 istediğiydi, o nedenle KDE'ye geçilecek söylentisi sürüp gidiyor. Ama hemen belirteyim sağlam bir kaynağım yok, sadece söylenti bunlar.

Ayrıca KDE'ye geçilse bile Gnome bırakılmaz sadece KDE ön planda olur diye düşünüyorum. Biz yine Gnome sürümünü çeker kullanırız.

munirekinci

@Tanzer;
İleride Ubuntu'yu bırakmam kullanıcılara elimden geldiğince ve dilimin döndüğünce yaptığım yardımları keseceğim anlamına gelmiyor. Zaman zaman Ubuntu'yu kullanmam, yeri gelir Ubuntu'ya öfkelenir başka bir dağıtım kullanırım vs. ama şimdiye kadar bunu hiç foruma yansıtmadım, ileride Ubuntunun varsayılan olarak KDE ile gelmesi sonucunda Ubuntu'yu bırakabilirim, kaldıki şuan Gnome 2.22 sürümündeki bazı kararsızlıklar ve emektar'ın gücü sebebi ile şuan Xfce ortamındayım ama hâlâ elimden gelen yardımı esirgemem. Benim için bu iki kötü etken ortadan kalktığı vakit Gnome'a geçiş yapma ihtimalim çok yüksek. :)