[Çözüldü] TP-LİNK WN7200ND WİRELESS USP ADAPTOR u linuxa nasıl tanıtırım??

Başlatan coco, 06 Kasım 2010 - 16:11:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coco

arkadaşlar öncelikle acemi bir linux kullanıcısıyım. pek beceremem rağmen inadına linux kullanıyorum.TP-LİNK WN7200ND WİRELESS USP  ADAPTOR satın aldım fakat linux a bir türlü tanıtamadım..
bir şekilde sanki hiç bilmeyen bir insana anlatıyormuş gibi anlatabilen birisi varsa çok sevinirim.
öncelikle cd de .exe dosyası var ve wine ile çalıştıramadım.

eribol

Uçbirimi açıp şu komutun çıktısını buraya aktarınlsusb

coco

bu arada yardım almak çok sevindirici...

$ lsusb
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 002: ID 148f:3070 Ralink Technology, Corp.
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

coco

merhaba tekrardan!! cok enteresan

bahsettigin 8. numaradak' kodlari yazdim onceleri calismadi

sudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf   bu kodu yazdiktan sonra blacklist.conf  sayfasi acildi bende  sayfa acildiktan sonra blacklist.conf in en alt satirina su komutu yazdim

blacklist rt2800usb

yine calismadi fakat daha sonra res attim ve bilgisayri actigimda calisti artik taniyor hatta su anda ubuntudan internete baglaniyorum cok tesekkur ederim
hala mantigini anlamadim ama.Belkide bir cakismayi kapattik ondan sonra calisti..
COK SAOL!

bu arada yeni bi baslik olacak belki ama IP numarami gizlemek istiyorum yani karsi tarafin baglandigimi gormesini istemiyorum boyle birsey mumkunmu konu baska baslik altinda ama//

eribol

Ayrı bir başlığa sorabilirsiniz ama sorunuz net değil. Nerede gizlediğinize ve uygulamanın veya sunucu protokolünün buna ne kadar izin verdiğine bağlı. Bu konularda da ayrıntı verirsen yardım eden olabilir.

Bu konuyu kilitleyip etiketleyeyim.