Ubuntu 10.10 yükseltme sonrası aşırısı ısınma sorunu.

Başlatan kemikk, 06 Kasım 2010 - 00:41:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kemikk

Dün uçbirimden yükseltme işlemini gerçekleştirdim. Hemen sonrasında bilgisayarım fark edilir seviyede ısınma problemleri çıkarmaya başladı. Kubuntu 10.10 haline getirsem sorun çözülür mü acaba?  ::) Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Sherlock Holmes

Isınmaya sebep olan işlem(ler) nelerdir,?
Takip etmişmiydiniz

kemikk

Sorunuzu anlayamadım fakat 10.04te hangi programları kullanıyorsam 10.10'da da aynıları. Sadece chrome açıkken bile aşırı ısınıyor.

if

Hiç bir işlem yapmıyorken sensors
lspci | grep VGA
komutlarını verip çıktısını buraya geçer misiniz?

kemikk

Kubuntu 10.10 kurdum sorunum geçici olarak halloldu. Kubuntu'nun internette çıkardığı sıkıntıları da aştıktan sonra hiç bir sorunum kalmayacak umarım :)

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: kemikk - 06 Kasım 2010 - 05:58:43
Sorunuzu anlayamadım

Şöyle'ki;
Alıntı Yapsistem gözlemcisi - Kaynaklar
yada
uçbirim;
komutu ile,
hangi açık işlemlerin, işlemcinizi ne kadar yorduğuna bakmak idi.

airas_ce

merhaba arkadaslar bu ubuntuyla ilk saatlerim
windows 7 yanına ubuntu kurdum edindigim bilgilerle sensors koduyla olctum en az 66 *C sıcaklık ya alev alev dizisutu her an patlıyacak gibi
bunun bi cozumu varmıdır
ati 1 gb ekran kartı
3 gb ram core2 intel 2.20 var

rakkoc

benim notebookumda da ayni problem cikiyordu sonra ekran kartinin driverini aktif etmek ile bir seyler cikti o gunden beri bu problemi yasamiyorum
windows'tan ubuntu'ya yol aliyorum, her adimda ozgurlugumu tekrar tadiyorum.

shey mujuk yeaap gibi abidik kubidik kelimeler kullanmam ve sevmem. ama gocmen olmamdan kaynakli turkcem cok iyi degildir.
Yazim hatalari ve Devrik kurdugum cumleler icin simdiden butun arkadaslardan ozur dilerim.

bilgisayar uzmanı

sistem gozlemcisinin bir fotosunu cek ve yspıştır
2. olarak terminale(uçbirime) sensors yaz ve kac derece oren bide terminale şunu yaz top ve terminali tam ekran yapıp fotosunu gonder bakalım neler yapabilicez
Ubuntu windowstan önce çıksaydı windowstan daha çok tutulurdu unu biliyormusunuz
Windowsten ubuntuya gectim fark dağlar kadar ubuntu windowsa fark atar