[Çözüldü]Bilgisayar Kapıcısı ile ilgili sorun

Başlatan 1han, 04 Kasım 2010 - 20:11:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1han

sitelerinden chrome ve opera web browser larını indirip kurdum. ama bilgisayar kapıcısı bunları temizlemem için işaret koymuş. sebebi nedir?

rick

Üçüncü parti olarak yüklenen her paket oradadır.

Yiğit Ateş

Kurulumu tamamlanmış .deb dosyalarını artık gerekmediği düşüncesiyle silmenizi öneriyor.

1han

yani olağan bir durum öyle mi. teşekkürler.

Yiğit Ateş

Evet olağan bir durum ama bilgisayar kapıcısına temizlik konusunda pek güvenmeyin. Bu konuda Ubuntu Tweak çok iyidir.

1han

Assasinko35

Bu kapıcının tehlikeli olduğunu bile bile yanlışlıkla chrome programını kaldırdım. Sık kullanılanlarım önemliydi, eskisi gibi geri getirmek mümkün mü?

Tomas

Alıntı yapılan: Assasinko35Bu kapıcının tehlikeli olduğunu bile bile yanlışlıkla chrome programını kaldırdım. Sık kullanılanlarım önemliydi, eskisi gibi geri getirmek mümkün mü?

Muhtemelen hayır...  :(

heartsmagic

Alıntı yapılan: Assasinko35 - 08 Ocak 2012 - 15:45:41
Bu kapıcının tehlikeli olduğunu bile bile yanlışlıkla chrome programını kaldırdım. Sık kullanılanlarım önemliydi, eskisi gibi geri getirmek mümkün mü?

Kaldırılan uygulamalara ait yapılandırma dizinleri, uygulama kaldırıldığında silinmezler. Chrome'a ait farklı bir durum söz konusu değilse yeniden kurduğunda sık kullanılanların karşına gelecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Assasinko35

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Ocak 2012 - 21:53:32
Kaldırılan uygulamalara ait yapılandırma dizinleri, uygulama kaldırıldığında silinmezler. Chrome'a ait farklı bir durum söz konusu değilse yeniden kurduğunda sık kullanılanların karşına gelecektir.

Tekrardan kurdum ve evet dediğin gibi silinmemiş, demek chrome'a da farklı bir uygulama söz konusu değilmiş, teşekkürler yardımın için.

if